دعای فرج برترین110 - پدیده« هارپ» ابزاری مرگبار در خدمت اهداف سلطه طلبانه استکبار   پدیده« هارپ» ابزاری مرگبار در خدمت اهداف سلطه طلبانه استکبار

  یکی از مهمترین ابزارهای جنگهای آینده، کنترل آب و هوا می باشد که از طریق آن و با استفاده از لایه یونوسفر می توان طوفانهای شدید، سیل های عظیم، گردبادهای کشنده، صاعقه مرگبار، رانش های سطحی و زیرسطحی، زمین لرزه، انفجارات بزرگ در حد انفجار هسته ای ولی بدون تخریبات زیست محیطی (یعنی بدون تولید اشعه های رادیواکتیو) و ارسال امواج بازگشتی از یونوسفر بر روی انسانها به منظور گرفتن قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی و اراده از آنان را ایجاد کرد.

متخصصین و دانشمندان آمریکا بویژه دانشمندان نظامی در حال مطالعه جدی بر روی سامانه جوی (آب و هوا)، به منظور بهره برداری از آن در جنگ های آینده می باشد.

پژوهش و تحقیق آنها، بررسی پیرامون افزایش قدرت و سرعت بالا در خشک کردن آبهای سطحی زمین که به منظور کشاورزی و شرب از آن استفاده می شود، ایجاد سیل در مناطق هدف، ایجاد سکون، ایجاد صاعقه های شدید و ایجاد زمین لرزه، ایجاد انفجار بسیار قوی در حد انفجارات اتمی و … می باشد..همه این اقدامات با تابیدن امواج الکترومغناطیس بر لایه یونوسفر می باشد که در آمریکا بعنوان پروژه هارپ (HAARP) مشهور است. از این توانمندی می توان برای بی ثباتی کشورهای هدف، بویژه کشورهایی که اقتصاد آنها بر مبنای کشاورزی بنا شده استفاده نمود.

پیرامون زمین هفت لایه به نام های ترپوسفر، ترموسفر، استراتوسفر، ازن، مزوسفر، یونوسفر و اگزوزسفر که در قرآن هم هفت بار تکرار شده است (سوره بقره آیه ۲۹ – سوره المومنون آیه ۱۷ و ۸۶ – سوره فصلت آیه ۱۲ – سوره الملک آیه ۳ – سوره الطلاق آیه ۱۲ – سوره نوح آیه ۱۵) ضمناً خداوند متعال در سوره مبارکه نباء آیه ۱۲ با تاکید به هفت لایه بصورت مجزا می فرماید: وَبَنَیْنَا فَوْقَکُمْ سَبْعًا شِدَادًا؛ یعنی “و بر فراز شما هفت [آسمان] استوار بنا کردیم” اشاره نمود.

تا کنون علم موجود بشر به تمامی خواص این هفت لایه پی نبرده است، فقط از هر لایه یک یا دو خاصیت آن را درک نموده است.استفاده از فناوری تغییر آب و هوا در دهه گذشته توسط روسیه، ایالات متحده آمریکا، کوبا (بهره برداری توسط روسیه)، چین و آژانس فضایی اروپا مورد استفاده قرار گرفته است. این پروژه با ایجاد تغییر در لایه یونوسفر و تاثیر میدان مغناطیسی زمین صورت می گیرد. این فناوری دارای قابلیت های منطقه ای و جهانی می باشد. شواهد و بررسی ها نشان می دهد این فناوری توانایی تغییر بر رفتار و حالت انسان را نیز دارد. منشاء این فناوری خارق العاده از یک مهاجر صربستانی به نام «نیکلا تاسلا» که در دهه ۱۹۸۰ به ایالات متحده رفته بود می باشد.

تاسلا تاثیر شار الکترومغناطیسی و نیروی جاذبه زمین را آزمایش کرد. پس از انجام چهار مرحله آزمایش متوجه شد که یونیزاسیون اتمسفر زمین هنگامی که با امواج با فرکانس پایین در دامنه ۱۰ تا ۸۰ هرتز شار شوند سبب می شود یونهای لایه یونوسفر به شدت منبسط شده و بر جو فشار قابل ملاحظه ای را وارد می کند. در ادامه به این نتیجه رسید که با یونیزاسیون مثبت، انسانها و حیوانات خسته و بی حال و سست می شوند و با یونیزاسیون منفی ، این اثر بر عکس بوده و باعث فعال و با انرژی شدن آنها می شود. اثر قابل توجه دیگر این فناوری وقتی هارمونی های فرکانس های رادیوئی در تماس با مولکول های هوا قرار می گیرند، این مولکول ها فعال شده و الکترون های با شار منفی را به بیرون پرتاب می کنند که زمینه ترکیب آسان هیدروژن و اکسیژن می شود و مولکول آب تولید می شود و امکان اینکه که این امواج رادیوئی یونهایی با بار مثبت را نیز حمل موجب عبور آن ها از یونوسفر به مگنتوسفر شود و سپس یونهای با شار مثبت در کمربند Van Allen گیر می افتند که بین شفق شمالی و شفق جنوبی حرکت می کنند در جایی که احتمالا سوراخ هایی در لایه ازون وجود دارد.

فرئون که یک ماده کشنده و تخریب کننده لایه اوزون است به سرعت پراکنده می شود. هر چند هنگامی که امواج رادیوئی به ذرات با شتاب و غیرساکن فرئون برخورد می کنند این ذرات با توان واکنشی زیاد دیگر قادر به حرکت به سمت مگنتوسفر نخواهند بود.

پروژه هارپ و مشخصات آن (HARP)
هارپ نیز یک پروژه تحقیقاتی است که در ظاهر برای بررسی و تحقیق درباره لایه یونوسفر (Ionosphere) و مطالعات معادن زیر زمینی با استفاده از امواج رادیوئی ای ال اف/یو ال اف/وی ال اف(ELF/ULF/VLF)  تاسیس شده است. ولی در واقع پروژه ای با فناوری جنگ ستارگان به منظور کامل کردن یک سلاح جدید پایه گذاری گردیده است. جنگ هایی که از امواج رادیوئی، لیزر و امواج مغناطیس برای خسارت به نیروی مقابل استفاده می نماید.لایه یونوسفر در بالاترین لایه های جو یعنی آتمسفر (Atmosphere)  قرار دارد. این لایه ، تشعشعات خطرناک فرابنفش و پرتوهای ایکس خورشید را جذب کرده و مانند سقفی از ورود آن ها به زمین جلوگیری می کند تا زندگی بر کره زمین امکان پذیر شود. همچنین به دلیل محیط الکتریکی موجود در یونوسفر از این لایه برای انعکاس امواج رادیوئی به اطراف زمین استفاده می شود. اگر این لایه به هر دلیل دچار اختلال شود تاثیرات بسیار زیادی بر روی زمین گذاشته و به محیط زیست و ساکنان آن آسیب وارد می کند.

سامانه هارپ طوری طراحی شده است که بر روی یونوسفر تاثیر مستقیم داشته باشد. از نمونه های این تاثیرات قرمز و گداخته شدن و یا ذره بینی نمودن لایه را می توان نام برد. این سامانه در حال حاضر از ۱۸۰ برج آنتن آلومینیومی به ارتفاع ۲۳/۵۰ متر تشکیل شده و بر روی زمینی به مساحت ۲۳۰۰۰ متر مربع در آلاسکا نصب گردید است.آنتن های هارپ با ارسال و یا به عبارتی پرتاب امواج رادیوئی پرقدرت به یونوسفر می توانند ناحیه وسیعی از یونوسفر را گرم کرده و در نتیجه این ناحیه به تپش افتاده و در اثر آن امواج پایین و فوق پایین ای ال اف/یو ال اف/وی ال اف ELF/ULF/VLF تولید و به زمین فرستاده شوند

از میان تاسیسات مشابه آن در دنیا، هارپ تنها سامانه ای است که عملا قادر است جهت و زاویه پرتوها را کاملا در کنترل داشته باشد و هرناحیه از یونوسفر را که بخواهند هدف گیری کنند، با در دست گرفتن کنترل آنها می توان دست به اقدامات خطرناکی زد که در جهت منافع نظامی مورد استفاده قرار می گیرند. اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به یونوسفر و بازگشت به زمین قادرند نه تنها به عمق دریا بلکه به اعماق زمین نیز وارد می شوند و عملکرد آن مانند رادیو ترموگرافی    Thermography)  Radio) است که امروزه زمین شناسان برای اکتشافات مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند. تاسیسات این پروژه در گاکونای آلاسکا واقع شده است. این مرکز شامل مجموعه ای از آنتن ها می باشد که توسط سامانه کنترل رایانه ای تنظیم می شوند این آنتن ها، بصورت آرایه فازی می باشند که قابلیت متمرکز نمودن سیگنال های رادیوئی، بدون نیاز به چرخش آنتن ها را دارد در سامانه های راداری جدید، از دیش های چرخشی که ما می شناسیم استفاده  نمی شود. آنتن رادار جدید که در این مجموعه واقع شده، بیشتر شبیه به پرده سینما می باشد که توسط آنتن های چتری مانند کوچک پوشش داده می شود
امواج کوتاه برای پخش مناسب است اما توسط نویز و پارازیت تهدید می شوند. سیگنال های موج کوتاه بیشتر قدرتشان را در طی مسافت از دست می دهند و حتی ممکن است به خاطر وضعیت جوی یا فعالیتهای خورشیدی راه آن ها مسدود شود. از طرف دیگر امواج با فرکانس های بسیار بالا )ای اچ اف) EHF  از امواج کوتاه، بسیار کوتاه تر هستند این امواج به صورت یک بیم فشرده و متمرکز ارسال می شوند. این امواج نیازی به مقابله با آب و هوای نامساعد ندارند و پارازیت و نویز، تاثیری بر آن ها نمی گذارد. از آن جایی که این امواج در فواصل طولانی قدرتشان تحلیل نمی رود از آن ها برای ارتباطات نقطه به نقطه استفاده می شود.

اولین کشف ایستلند مربوط به روش های تغییر در بخشی از آتمسفر زمین، یونوسفر و یا مگنتوسفر می باشد. کشف آنها درباره چگونگی انعکاس سیگنال دوم با استفاده از برآمدگی یونوسفر به مکان های دوردست در سطح زمین می باشد. شرکت Atlantic Richfireld  این دو کشف ایستلند را با این دید از او خرید که با استفاده از این فناوری جدید می تواند ذخایر گاز طبیعی را که با قیمت گزاف باید با خط لوله از آلاسکا منتقل شوند، در محل به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و با استفاده از یونوسفر گرم شده، به مشتریان در دنیا تحویل دهد. همچنین به خاطر اینکه حرارت دهنده های ایستلند قابلیت بالا بردن ارتفاع یونوسفر زمین را داشتند، این کشف قابلیت کنترل آب و هوا را نیز فراهم می نماید. تغییر در مسیر جریان های هوایی ارتفاع بالا، از بین بردن گردبادها و به وجود آوردن باران هر لحظه و هر کجا از قابلیت های این فناوری می باشد.

اما ارتش امریکا طرح و برنامه دیگری داشت. کشفیات ایستلند بعنوان یک طرح محرمانه آمریکا مورد توجه قرار گرفت. ارتش امریکا فهمید که کشف اول ایستلند می تواند در یک رادار، ماورای افق به کار گرفته شود که قابلیت ردیابی موشک های پرتاب شده روسی ICMB را در چند ثانیه اول پرتاب داشته باشد. کشف دومش از این هم وسوسه انگیزتر بود. و در نهایت سامانه ارسال انرژی ایستلند کاملا به “اشعه مرگ” تبدیل شد. روسیه هم تحقیقات را با موضوع جنگ آب و هوا به نام سامانه دارکوب توسعه داده بود. این سامانه از امواج با فرکانس بسیار پایین (ELF) در حدود ۱۰ هرتز استفاده می کرد. این امواج توسط فرستنده هایی مانند فرستنده های تاسلا، در خاباروفسک در سیبری، گومل در جزیره ساخالین، نیکلایف در اکراین و ریگا در لیتوانی ارسال می شد. سایت موجود در ریگا بعد ها به کوبا منتقل شد که در نزدیکی سایتی حدود ۶۰ مایلی جنوب هاوانا (Havana) بود. در مراحل آغازین در ایستگاه تحقیقاتی پروژه در حدود ۲۵۰۰ پرسنل روسی مشغول کار بودند. در حال حاضر ایستگاه تحقیقاتی به وسیله کوبایی ها و به کمک چینی ها اداره می شود. این فرستنده ها امواج الکترومغناطیسی تولید و بصورت شبکه امواجی ارسال می کند. امواج ای ال اف( ELF) عمودی به سوی امریکا ارسال می شود. ارسال امواج عمودی به صورت جفتی صورت می گیرد و با یک مقصد مشترک بر روی منطقه مورد نظر از سطح زمین فرود می آیند و موجب شکستن آتمسفر می شوند. این فناوری می تواند برای تغییر جهت جریانات شدید هوایی در ارتفاعات بالای جو و به وجود آوردن تغییرات آب و هوایی به مدت طولانی استفاده شود.

افکار عمومی و هارپ
هارپ برای افکار عمومی به عنوان یک برنامه تحقیقاتی دانشگاهی و علمی ارائه شده است، اما اسناد نظامی آمریکا نشان می دهد که هدف اصلی هارپ بهره برداری از یونوسفر برای اهداف نظامی می باشد و هارپ به طور آشکار ،  برای متاثر ساختن یونوسفر و ایجاد تغییرات آب و هوا و سامانه های ارتباطی و راداری کشورهای هدف کاربرد دارد. طبق نظر دکتر روسالی، هارپ نوعی از سلاح های تکامل یافته است که توانایی تخریب آن بر روی محیط زیست بسیار زیاد می باشد. این امر ، نتیجه ۵۰ سال تلاش امریکا برای بهره برداری از لایه های بالای جو می باشد و هیچ ارتباطی بین هارپ و آزمایشگاه فضایی وجود ندارد. هارپ یک بخش اصلی از تحقیقات فضایی و پیشرفته در زمینه نظامی بسیار خطرناک است.
یکی از توانایی های هارپ، موشک هایی است که میتواند مقدار زیادی انرژی آزاد کنند و قابل مقایسه با بمب های اتمی است. ترکیب موشک های فوق با لیزر بسیار خطر ناک می باشد. این پروژه در نظر عموم مردم حمایت از فضا در مقابل سلاح های جدید و به مفهوم ساده تر وسیله ای برای ترمیم لایه ازون می باشد. هارپ علاوه بر تغییرات آب و هوا می تواند به وسیله بمباران گسترده جو با امواج فرکانس بالا به تغییرات آب و هوا کمک کند. امواج فرکانس پایین بازگشتی در شدت زیاد بر روی مغز انسان و سایر جانداران و حرکت های غیر ارادی آنان تاثیر می گذارد. به طور کلی هارپ توانایی تغییر دادن میدان الکترومغناطیسی زمین را دارد. این توانایی در زرادخانه های سلاح های الکترونیکی کاربرد دارد که محققان نظامی آمریکا از آن به عنوان جنگ های آرام یاد می کنند.

هارپ و تغییرات آب و هوایی
براساس مطالعات مایک چوزو دموسکی آب و هوای کره زمین با استفاده و بکارگیری سامانه های پیچیده الکترومغناطیسی قابل تغییر می باشد. آمریکا و روسیه توانایی تغییر آب و هوا را برای مقاصد نظامی دارند. اصول فنی اصلاح محیط بیشتر از نیم قرن است که توسط ارتش ایالات متحده اعمال می شود. جان ون نیومن ریاضیدان آمریکایی در پنتاگون، تحقیق خود را بر روی تغییرات آب و هوا در اواخر قرن گذشته در اوج جنگ سرد شروع کرد. وی از تکنیک باردار کردن ابرها پروژه خود را با نام پاپ آی (POPEYE) آغاز استفاده نمود. هدف این طرح ، طولانی تر نمودن زمان بادهای موسمی و مسدود ساختن راههای ارتباطی اصلی بود.  اکنون ارتش آمریکا به قابلیت های پیشرفته ای دست یافته است که به کمک آن می توان، الگوی آب و هوایی مورد نظر را انتخاب نمود. این فناوری که در حال بررسی بیشتر می باشد، برنامه تحقیقاتی شفقی فعال در فرکانس بالا (هارپ) نام دارد و یکی از موضوعات مهم استراتژی دفاعی امریکا می باشد. روش عمل آن به گونه ای است که از خارج آتمسفر عمل کرده و قادر است سامانه های کشاورزی و زیست محیطی اطراف زمین را تخریب کند. طبق اهداف سند چشم انداز ۲۰۲۵ نیروی هوایی آمریکا، تغییرات آب و هوایی محدوده وسیعی مناطق مورد نظر را در اختیار خواهد داشت تا با استفاده از آن، کشور هدف را در فشار قرار دهد. در ادامه این گزارش ذکر گردیده که سلاح یادشده قادر به ایجاد سیل شدید، خشکسالی و زمین لرزه ایجاد صاعقه مرگبار و … می باشد. تغییرات آب و هوایی به عنوان مهمترین ابزار با کاربردهای تهاجمی و دفاعی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. توانایی تولید مه و باران و طوفان در سطح زمین، بخش اصلی کاربرد نظامی می باشد. در سال ۱۹۷۸ یک کنوانسیون بین المللی توسط سازمان ملل تصویب شد که استفاده نظامی از تغییر آب و هوا را منع کرد. تکنیک تغییراتی که شامل تغییر عمدی در فرآیندهای طبیعی ساختار دینامیکی زمین و ترکیب بیوتا، لیتوسفر، هیدروسفر و آتمسفر می گردد.

موضوع کنوانسیون ۱۹۷۸ مجددا در سال ۱۹۹۲ توسط سازمان ملل در مورد تغییرات آب و هوا در اجلاس سران در ریو امضاء شد و موضوع استفاده از تغییرات آب و هوا با هدف نظامی و علمی مطرح شد که منظور آن پروژه هارپ بود. روزولت بوتل ریاست موسسه بین المللی مراقبت بهداشت عمومی گفت: راه اندازی هارپ به عنوان یک گرم کننده غول پیکر می تواند سبب اختلال وسیع در یونوسفر شود و نه تنها باعث سوراخ شدن بلکه سبب ایجاد پارگی وسیع در لایه محافظ کره زمین خواهد شد.

دکتر برنالد استالوز فیزیک دان معروف، آن را بزرگ ترین بخاری یونوسفر، که تا به حال ساخته شده نامید. هارپ به عنوان برنامه تحقیقاتی، توسط نیروی هوایی امریکا ارائه شده، اما اسناد نظامی نشان می دهد که هدف اصلی از تغییرات یونوسفری توسط هارپ، یک سلاح کشتار جمعی است. کارشناسان نظامی در مورد این موضوع سکوت کرده اند. یک گزارش از مجلس روسیه موسوم به دوما چنین می گوید: «سیاره ما تجربیات وسیعی را از زیربرنامه هارپ و تسلیحات تولید گاز گلخانه ای داشته که باعث نقض موافقت نامه جهانی ارتباطات رادیوئی کیوتو است». امکان عملیات بر روی آب و هوا یا محیط زیست به عنوان یک اقدام نظامی ، مورد حمایت سازمان ملل نخواهد بود.

از هارپ می توان برای بی ثبات کردن کشورهای دشمن و مللی که اقتصاد آنها بر اساس کشاورزی است، استفاده نمود. تاثیر بر امر کشاورزی به ایجاد وابستگی می انجامد و کشورها مجبور خواهند شد کمک غذایی را از امریکا و دیگر کشورهای غربی دریافت کنند. هارپ بخشی از یک برنامه سری همکاری امریکایی و انگلیسی است.

خشکسالی بلندمدت کالیفرنیا در دهه ۸۰ که به وسیله یک پشته پرفشار ایجاد شده بود، یک منطقه ۸۰۰ مایلی در کالیفرنیا را برای مدت های طولانی تحت تاثیر قرار داد و باعث جلوگیری از حرکت هوای مرطوب از اقیانوس به آنجا شد. این بزرگترین بلای طبیعی غیر عادی محسوب می شود که تا کنون به ثبت رسیده است. شواهد نشان می دهد که این ممکن است به خاطر سامانه دارکوب (Woodpecker) باشد. اخیرا فلوریدا و آمریکای مرکزی یک خشکسالی عظیم و بدتر از سال های پیش را تجربه کرده اند که می تواند به وسیله سامانه ای که در کوبا قرار دارد مورد هدف قرار گرفته باشد. این پدیده فقط به ایجاد خشکسالی محدود نمی شود، بلکه موجب سیلاب های عظیم ناشی از تولید باران های سیل آسا نیز می گردد. روس ها هم اکنون به طور آشکار نسل جدید کوچکتری از سامانه مهندسی آب و هوایی خود به نام ایلیت Elate را که توانایی کنترل الگوی آب و هوایی در یک منطقه به مساحت ۲۰۰ مایل را دارد به معرض فروش قرار داده اند.

 فیزیکدان معروف جهان دکتر روسالی برسیل تایید کرده است که دانشمندان نظامی آمریکا با تجهیزات ویژه ای روی سامانه های آب و هوایی کار می کنند. این روش ها شامل شدت بخشیدن به طوفان ها، برگرداندن بخار آب رودخانه به جو زمین به منظور ایجاد سیل و طوفان است. قبلا در دهه ۱۹۹۰ برژینسکی، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در کتاب خود تحت عنوان (Between Two Ages) پیش بینی کرد که در آینده نوعی فناوری بوجود می آید که کشورهای قدرتمند صاحبان آن هستند. از این فنآوری، برای هدایت کردن جنگ های مرموز استفاده می شود و به کمترین نیروی انسانی نیاز دارد این فن آوری می تواند با کنترل آب و هوا برای طولانی کردن مدت زمان خشکسالی یا طوفان باشد.

مارک فیلتر من، افسر ارتش فرانسه اظهار می دارد که چندین نوع از سلاح های غیر معمول یونوسفری از فرکانس های رادیوئی استفاده می کنند که بررسی ها در مورد جنگ آب و هوا نشان داده که آمریکا و روسیه در اوایل دهه ۹۰  بر این دانش که چگونه می توانند بر روی آب و هوا (طوفان شدید،  صاعقه، گردباد و خشکسالی) تغییرات ناگهانی ایجاد کنند تسلط کافی داشته اند. این فناوری ها امکان تحریک آتمسفر را به وسیله رادارهای فرکانس بسیار پایین (ELF) ممکن ساخته اند. یک مطالعه شبیه سازی شده از سناریوهای دفاعی آینده برای نیروی هوایی آمریکا نشان داده که نیروی هوایی آمریکا در یک آب و هوای خاص از فناوری های موجود جهت به خدمت گرفتن آب و هوا برای کاربردهای جنگی استفاده کرده است. در آمریکا تغییرات آب و هوایی احتمالا به قسمتی ازسیاست های امنیت ملی در حوزه داخلی و خارجی تبدیل خواهد شد.

این در حالی است که امریکا به منظور بهره برداری منافع راهبردی و اقتصادی خود ، از هارپ به صورت دلخواه در مناطق مختلف جهان استفاده می کند تا سامانه اکولوژیک و کشاورزی کشورهای هدف را به نفع خود تحت تاثیر قراردهد. وزارت دفاع آمریکا منابع قابل توجهی را برای توسعه سامانه های اطلاعاتی و نظارتی بخش تغییرات آب و هوا اختصاص داده است که نشان دهنده اهمیت هارپ است.در پروژه نیروی هوایی ۲۰۲۵ امریکا نیز ۴۳ سامانه معرفی شده که هر یک بخش خاصی را پوشش می دهد یکی از این سامانه ها، سامانه تحلیل و بهینه سازی شرایط جوی (WAMS) می باشد.این سامانه شبکه ای است گسترده از ابزار و تجهیزات مدرن که قابلیت پیش بینی و بهینه سازی شرایط جوی را داشته باشد و با انجام تغییراتی در پدیده های جوی (در سطح محدود و بر حسب مورد) امکان افزایش توان عملیانی نیروهای خودی را فراهم سازد.

توانمندی های این سامانه عبارتند از

- پیش بینی و انجام تغییرات محدود در شرایط جوی روی عملیات نظامی.

- القاء یا حذف بارش با استفاده از باروری و یا شلیک امواج حامل انرژی جهت دار.

- ایجاد و یا محو هوای مه آلود با استفاده از امواج حامل انرژی جهت دار.

- تشکیل و یا تشدید طوفان های مخرب با استفاده از باروری ابرها.

- تجهیزات ریزموج پرقدرت (HPM) مستقر در زمین و آینه های یونوسفری برای بهبود با اختلال در سامانه های ارتباطی راداری.

- شار یونوسفر با استفاده از تابش باریکه ای از امواج ریزموج پرقدرت (HPM) به منظور متفرق سازی سفینه های فضایی.
 
راهبرد سازمان ملل در امور آب و هوا


منشور سازمان ملل متحد در امور تغییرات آب و هوایی (UNFCCC) در سال ۱۹۹۲و در شهر ریودوژانیرو برزیل به امضاء رسید که در آن تصریح شده است: «کشورها بر طبق منشور سازمان ملل متحد و قوانین بین الملل مسئولیت دارند که در حوزه اختیارات خودشان به محیط زیست دیگر دولت ها و یا نواحی خارج از محدوده تحت کنترل خود آسیب وارد ننمایند». مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۷ قراردادی را به تصویب رساند که طبق آن، استفاده نظامی یا خصومت آمیز از فناوری های اصلاح آب و هوا که دارای اثرات طولانی مدت و شدید بر محیط زیست است ممنوع می باشد. هردو کشور امریکا و استرالیا، این کنوانسیون را امضاء کرده اند در حالیکه هیچ مدرک مستدل و محکمی دال بر سوء استفاده از هارپ وجود ندارد. یافته های دانشمندان نشان می دهد پروژه هارپ کاملا نظامی است و این بدین معنی است که ارتش آمریکا عملا می تواند از هارپ جهت ایجاد تغییر در آب و هوای یک منطقه به طور دلخواه برای تخریب تاسیسات زیربنائی، اماکن و اقتصاد کشورهایی که آنها را دشمنان خود می پندارد، استفاده کند. در حال حاضر سامانه کشاورزی در همه کشور های توسعه یافته و در حال توسعه و در نتیجه سیاست های غلط نظم نوین جهانی دچار بحران می باشد که این بحران بر مسائل دیگری همچون اقتصاد، سیاست و امور نظامی اثر مخرب داشته است به همین دلیل مقرراتی در سازمان تجارت جهانی (WTO) وضع شد که از بخش کشاورزی کشورهای غربی برای تحقیق در تغییر ژنتیکی بذرها برای سازگار شدن با شرایط آب و هوایی جدید در سراسر جهان حمایت می کند. فهمیدن چگونگی ارتباط بین فرایندهای اقتصادی، راهبردی و نظم نوین جهانی اهمیت زیادی دارد. با توجه به مفاهیم بالا و دستکاری آب و هوا تحت برنامه هارپ، ایجاد تغییرات آب و هوایی عمدی و غیر عمدی به طور اجتناب ناپذیری منجر به ضعیف شدن اقتصاد ملی کشورها، ویرانی زیرساخت ها و به طور بالقوه منجر به ورشکستگی بخش کشاورزی در سطحی وسیع خواهد شد. دولت ها و سازمان ملل متحد بایستی پیامدهای احتمالی پروژه هارپ و دیگر تسلیحات مخرب و غیر مخرب در زمینه تغییر آب و هوا را دقیقا مورد بررسی قرار دهند.

نتیجه گیری

بدون تردید بهره برداری از توانمندی ارسال امواج الکترومغناطیس به لایه یونوسفر و یونیزه و دی یونیزه نمودن آن، امکانی است که تحقیقات وسیع بر روی آن توسط دانشمندان و محققین کشورهای مختلف به سرعت در حال انجام است.

با عنایت به اینکه تحقیق در این زمینه می تواند توانمندی کشور را در جهت پدافند در مقابل کشورهای دارنده این فن آوری که عموماً در زمره کشورهای هدف ج.ا.ایران می باشد تقویت نماید، ضرورت دارد به سرعت تحقیقات در این زمینه شروع و به مرحله اجراء در آید. برای انجام تحقیقات، موارد ذیل بایستی در اولویت قرارگیرند:


۱- امکان ایجاد پرده پوششی امواج فضایی برای پدافند در مقابل ورود هواپیماهای باسرنشین و بدون سرنشین (UAV) و موشک های دوربرد.

۲- امکان ایجاد اختلال در قطع ارتباطات رادیوئی و مخابراتی و همچنین ایجاد اختلال در سامانه های ناوبری (INS)‌پرنده ها و موشکها.


۳- ایجاد انفجار های عظیم در حد انفجارهای هسته ای لیکن بدون تخریب زیست محیطی که توسط اشعه های رادیو اکتیو بوقوع می پیوندد.


۴- تامین انرژی الکتریکی ماهواره ها و ایستگاههای فضایی از زمین و یا از محل تولید در زمین به هر نقطه دیگر در روی زمین.

5-ایجاد اختلال در نیروگاههای تولید برق و خطوط شبکه برق شهرها.


۶- ایجاد زلزله و رانش زمین و فعال نمودن گسلهای موجود.


۷- ایجاد اختلال در مغز انسانها با ارسال امواج برگشتی از یونوسفر به مناطق جمعیتی مورد نظر و در نتیجه پیدایش “وهم” و حالتی نزدیک به “غش” و … در مغز انسانها و ایجاد تردید در تصمیم گیری آنها.
۸- شناسائی مخازن نفت و گاز و همچنین معادن در عمق زمین و بستر دریاها با ارسال امواج ای ال اف ELF با فرکانس ۱ تا ۲۰ هرتس که چندین برابر قوی تر از تکنولوژی موجود ترموگرافی می باشد

.۹- امواج برگشتی از لایه یونوسفر پس از ورود به دریاها و اقیانوسها صدمات زیادی برای آبزیان بویژه دلفین ها و نهنگ ها (کوری موقت و کری دائمی) به همراه دارد.

۱۰- شناسائی سنگرها و مواضع زیرزمینی بویژه مواضعی که در اعماق بیش از ۱۰۰۰ متر در عمق احداث شده اند.


۱۱- ایجاد بارندگیهای سیل آسا، طوفانهای ویران کننده و صاعقه های مرگبار.

منبع:محمد حسین نامی: مهر مردم

 

.: Weblog Themes By VatanSkin :.

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو