دعای فرج برترین110 - اسلام ستیزی غرب با فعال‌سازی ارتش‌های عربی
آمریكا همچنان علیه جهان اسلام توطئه می‌كند
ا
اسلام ستیزی غرب با فعال‌سازی ارتش‌های عربی
 

امریكا در حالی حملات هوایی به سوریه را به بهانه مقابله با داعش ادامه می دهد كه ژنرال دمپسی رئیس ستاد مشترك آمریكا می گوید آمریكا اقدام به پیاده كردن نیروی نظامی در عراق و سوریه نخواهد كرد بلكه از ارتشهای عربی برای تحقق این امر بهره خواهد گرفت. وی تاكید می‌كند كه كشورهای عربی باید در جنگ نظامی با داعش حضور فعال داشته باشند و نیروهای خود را به كار گیرند. این ادعا در حالی مطرح است كه یك سوال اساسی مطرح می‌شود و آن اینكه منظور آمریكا از ارتش عربی كدام ارتش است؟ اگر كشورهای عربی واقعا دارای ارتشی توانمند و متناسب با ادعای دمپسی باشند این سوال مطرح است كه چرا این ارتش تاكنون در برابر دشمن اول جهان عرب یعنی رژیم صهیونیستی قرار نگرفته است و اگر چنان كه سران عرب ادعا می‌كنند توان مقابله با رژیم صهیونیستی را ندارد پس مسلما توان مقابله با داعش را نیز ندارند پس ادعای حضور گسترده آنها در مبارزه با گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق ادعایی واهی و فریبكارانه است. حال این سوال مطرح است كه هدف آمریكا از طرح استفاده از نیروهای عربی چیست و چه آینده‌ای را در نظر دارد؟
چنانكه ذكر شد ارتش‌های عربی با چالشهای بسیاری مواجه هستند در حالی كه این كشورها خرید های تسلیحاتی كلانی داشته‌اند. آمریكایی‌ها با ادعای حضور ارتش‌های عربی در مبارزه با داعش از یك سو مستشاران خود را در قالب آموزش ارتش‌های عربی به این كشورها گسیل می‌دارند تا نبض ارتش‌ها همچنان در دستان آمریكا باشد و از سوی دیگر با آوردن اعراب به میدان جنگ تسلیحات آنها را مورد استفاده قرار داده تا هم امنیت رژیم صهیونیستی تامین گردد و هم فروش تسلیحات جدید به این كشورها را اجرایی سازند.
نكته دیگر آنكه آمریكا در جنگ افغانستان و عراق هزینه‌های انسانی بسیاری پرداخت. آمریكایی‌ها با تجربه از آن جنگ ها برآنند تا هزینه‌های انسانی و مالی جنگ‌های جدید را بر دوش كشورهای منطقه اندازند لذا خود در مقام فرماندهی قرار گرفته از ارتش‌های عربی برای صفوف اول جنگ استفاده می‌كنند. در اصل آنها سپر انسانی ارتش امریكا می شوند نه مدافع امنیت كشورهایشان.
نكته بسیار مهم آنكه غربی‌ها برآنند تا ابعاد جدیدی از جنگ درون جهان اسلام را اجرایی سازند. آنها در حالی از عدم تمایل به جنگ با اسلام سخن می‌گویند كه در عمل سیاست كشتار مسلمان به دست مسلمان را اجرا می كنند در حالی كه ورود ارتش‌های عربی به كارزار سوریه ابعاد جدیدی از شكاف میان جهان اسلام را ایجاد می‌نماید كه نتیجه آن همان پروژه اسلام ستیزی كشورهای غربی است در حالی كه در ظاهر غرب ادعای لزوم وحدت جهان اسلام را سر می‌دهد.
نكته آنكه ورود ارتش عربی به مسئله سوریه همان طرح اسلام ستیزی غرب است. غرب با حملات هوایی، تخریب چهره اسلام در جهان به عنوان عامل بحران‌های اخیر، تقویت و هدایت هدف‌دار تروریسم و اكنون با ارتش عربی به دنبال اسلام ستیزی است. تاكید شود ارتش عربی با ورود به سوریه عملا جنگ میان جهان اسلام را رقم خواهد. تاكید آمریكا بر مقابله با نظام اسد و خارج ساختن نیروهای مقاومت از سوریه نشان می‌دهد كه هدف آمریكا داعش نیست بلكه مقاومت است و ورود ارتش عربی به این مقوله یعنی گرفتار شدن در بازی آمریكا برای جنگ درونی جهان اسلام.
در اصل می‌توان گفت كه پس از داعش اكنون آمریكا از مولفه ارتش‌های عربی برای ایجاد تقابل داخلی در جهان اسلام بهره می‌گیرد تا هم منافع خود را تامین كند و هم امنیت رژیم صهیونیستی . طراحی آمریكا آن است كه با درگیری ساختن تمام ارتش‌های منطقه در سوریه در قالب موافق و مخالف طرح‌های آمریكا فرسایش درونی جهان اسلام را رقم زند در حالی كه خالی ساختن ذخایر تسلیحاتی كشورهای اسلامی و ایجاد حوزه امنیت برای صهیونیست‌ها اساس آن را تشكیل می‌دهد. آمریكا كه در جنگ غزه نتوانست اهداف صهیونیست‌ها تامین نماید اكنون با گرفتار سازی جهان اسلام در تقابل درونی و فرسایشی در سوریه به دنبال تحقق این طرح است. آمریكایی‌ها دو اصل را همزمان اجرا می‌كنند از یك سو با تضعیف ارتشهای اسلامی امنیت و اشغالگری گسترده‌تر را به صهیونیست‌ها هدیه می‌كنند و از سوی دیگر دور جدید فروش تسلیحات به كشورهای عربی را آغاز و ذخایر مالی آن را غارت می‌كند در حالی كه بخشی از این ذخایر را نیز به نام هزینه‌های جنگ از آنها گرفته است. البته این فروش تسلیحات با اعزام مستشاران نظامی آمریكایی همراه خواهد بود تا تنها مصرف كننده این سلاح‌ها آمریكا باشد. به عبارتی دیگر آمریكا تلاش دارد تا بازی چند جانبه‌ای را به راه اندازد كه تنها برنده آن آمریكا باشد و سایر كشورها صرفا به عنوان ابزار اجرا كننده طرح‌های این كشور هستند.
جان كلام آنكه حضور ارتشهای عربی در سوریه فاز جدید اسلام ستیزی آمریكا است كه با ادعای مسئولیت دهی به كشورهای عربی و ارتقای جایگاه منطقه‌ای آنها در تامین امنیت صورت می‌گیرد. فریبی كه گرفتار شدن كشورهای عربی در آن نه تنها سایر كشورهای اسلامی بلكه دامن این كشورها را نیز خواهد گرفت چرا كه هدف غرب نابودی تمام اسلام است و در این راه متحد و غیر متحد نمی‌شناسد.
نكته مهم آنكه آمریكا می خواهد مطالبه‌ای جهانی برای دخالت خود در سوریه ایجاد كند تا چند هدف اجرا شود. نخست آنكه با كمترین هزینه بیشترین دستاورد یا همان باج گیری را داشته باشد. خود را به عنوان ناجی بشریت معرفی نماید چنانكه اوباما بارها از جمله در وست پونت گفته است: این آمریكا است كه جهان را نجات می دهد. وقتی سیل و زلزله و یا بحران انسانی می‌اید همه چشم به آمریكا دارند. وی مثال سیل فیلیپین را می‌زند. آمریكا در قبال سوریه نیز این كار را انجام می‌دهد در حالی كه ابتدا آتش را گسترده می افروزد كه كسی توان جمع كردن آن را نداشته باشد بعد به عنوان ناجی وارد شده و ضمن چهره یك قهرمان و البته تحقیر منطقه امتیازات خود را كسب می‌كند. این رویكرد برای آمریكا در آستانه انتخابات بسیار مهم است. منطقه اكنون قربانی جاه طلبی‌های سران آمریكا در عرصه داخلی و جهانی شده‌ در حالی كه برخی از كشورهای منطقه نیز با تصور رسیدن به منافع در این امر مشاركت می‌كنند.


روزناه سیاست روز  : علی تتماج
 
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic