دعای فرج برترین110 - ملاك بسیج خدمت‌رسانی بر اساس منویات رهبری است
رئیس سازمان بسیج سازندگی در واكنش به اظهارات مشاور رئیس‌جمهور:
تجربه 35 ساله حضور بسیج مستضعفین در عرصه‌های مختلف كشور اسلامی‌مان به خوبی نشان داده كه...
نویسنده : آرمان شریف 
تجربه 35 ساله حضور بسیج مستضعفین در عرصه‌های مختلف كشور اسلامی‌مان به خوبی نشان داده كه این شجره طیبه انقلاب هرجا كه نیاز بوده با قدرت ورود یافته و همواره خط‌شكن بوده است. یكی از این عرصه‌ها كه طی چند سال اخیر ضرورت بیشتری یافته و مورد تأكید مقام معظم رهبری نیز قرار دارد، مسائل اقتصادی و به ویژه بحث اقتصاد مقاومتی است كه براساس آن، بسیج بارها اعلام كرده كه می‌تواند دولت ‌را در این امر یاری‌رسان باشد؛ چنانكه اخیراً نامه‌ای از سوی سردار نقدی به رئیس‌جمهور در همین خصوص ارسال شد.
 
اعلام آمادگی بسیج برای كمك‌رسانی به دولت در امور اقتصادی در حالی است كه مهندس اكبر تركان مشاور رئیس‌جمهور طبق اظهار نظری در این خصوص گفت: «اقتصاد مقاومتی مختص بسیج نیست و برای همه كشور است و نمی‌شود اداره وزارتخانه‌ها را دست آقای نقدی داد.» بر همین اساس ابراهیم عزیزی رئیس سازمان بسیج سازندگی كه در واقع بازوی اقتصادی بسیج مستضعفین محسوب می‌شود،‌ در گفت‌وگو با «جوان» اظهار داشت: هر جا كه به حضور بسیج نیاز بوده این سازمان اعلام آمادگی كرده و منتظر دولت نمانده است.
 
 
وی با اشاره به نامه رئیس سازمان بسیج مستضعفین به رئیس‌جمهور گفت: در آن نامه سردار نقدی پیشنهاد كرده بود كه بسیج در 10 عرصه آمادگی كمك به دولت را دارد. عرصه‌های پیشنهادی هم در حوزه‌های مربوط به امنیت غذایی، زیرساخت‌های كشاورزی و طرح‌های نیمه‌كاره است.
 
عزیزی در ادامه با اشاره به توانمندی‌های ذاتی بسیج تصریح كرد: امروز بسیج از جمعیتی 22 میلیونی بهره‌مند است كه بالغ بر 400 ناحیه مقاومت در كشور دارد و گستردگی این سازمان و بهره‌مندی‌اش از نیرو‌های متخصص و متعهد، پتانسیل‌ عظیمی را برای پیشرفت و سازندگی‌كشور مهیا كرده است. بسیج به دلیل توانمندی‌ها و قابلیت‌هایش تاكنون در هر بخشی كه وارد شده كارنامه درخشانی، به جا گذاشته است. 
 
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی عقبه پرافتخار بسیج را محصول حضور، فداكاری و مقاومتش در صحنه‌های مختلف دانست و خاطرنشان كرد: بسیج در هر عرصه‌ای كه احساس مسئولیت و تكلیف كند بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری وارد می‌شود و در انجام تكالیفش هیچ چیزی را مانع خودش نمی‌بیند. اگر هر دستگاه و وزارتخانه‌ای اعلام نیاز كند، بسیج به جهت اعتقادی كه به پیشرفت و عمران دارد دریغ نخواهد كرد. مقام معظم رهبری فرمودند كه بسیج یك نعمت است و آقایان باید قدر این نعمت را بدانند.
 
عزیزی در پاسخ به این سؤال كه پاسخ بسیج به نگاه‌های منفی كه در خصوص همكاری بسیج در عرصه‌های اقتصادی همواره وجود دارد، گفت: هر جا كه به حضور بسیج نیاز بوده این سازمان اعلام آمادگی كرده و منتظر دولت نمانده است. ما وقتی برای پیشبرد طرح‌هایمان اعلام آمادگی كردیم و دیدیم دولت استقبالی نكرد خودمان وارد میدان شدیم. در عرصه اقتصاد مقاومتی با رویكرد رسیدن به قله استقلال اقتصادی و كم كردن وابستگی‌های كشور گام‌های بسیار خوبی برداشته شده كه جای توجه دارد. 
 
 
وی تأكید كرد: بسیج بدون اینكه بار مالی بر دوش دولت بگذارد و با كمترین هزینه‌ها بیشترین دستاوردها را برای جامعه داشته است. انتظار این هست به جای موضع‌گیری‌های كودكانه كه حاكی از نگاه بدبینانه به قابلیت‌های نیروهای مؤمن و معتقد است از این ظرفیت بی‌نظیر برای اداره امور جامعه و پیشرفت و آبادانی كشور استفاده كنیم. 
 
 
عزیزی در پایان آماری از فعالیت‌های بسیج در توسعه آبادانی و سازندگی به شرح زیر ارائه كرد: بسیج در طول این سال‌ها 106 هزار و 555 پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی، 16428 مدرسه، 1265 خانه عالم، 1326 خانه بهداشت، 3821 خانه نیازمندان، 4153 مسجد، حسینیه و بقاع متبركه، 305 راه روستایی، 1031 پروژه آبرسانی روستایی، 35 پروژه برق‌رسانی، 113 واحد كتابخانه، 409 واحد فضاهای ورزشی، 725 پروژه منابع طبیعی، 281 واحد بازسازی و احداث گلزارهای شهدا، 7700 واحد مسكونی آسیب‌دیده از زلزله احداث 7000 واحد دامی حادثه دیده در كنار سایر پروژه‌های دیگری كه در مناطق محروم و دورافتاده و. . . را برعهده گرفته و اجرا كرده است. قطعاً كاركرد این فعالیت‌ها به سود مردم و دولت است، در حالی كه هیچ تعهدی بر دوش ما نبوده و فقط به دلیل احساس مسئولیت وارد صحنه شده‌ایم.
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات