دعای فرج برترین110 - اقتصاد مقاومتی محور اعتماد به نیروی جوان و قابلیت داخل است
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس گفت: اقتصاد مقاومتی هرگز به معنای حصار کشیدن دور کشور و قطع ارتباط با سایر کشور‌ها نیست. بلکه نکته اصلی در اعتماد و حمایت از نیروی جوان و قابلیتهای داخلی است.
"حسین اورکی"در گفتگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران، با اشاره به اینکه ما هر زمانی در اقتصاد خود متکی به کشورهای غربی بودیم با مشکل مواجه شدیم، گفت: چرا که آنان به عنوان دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی هرزمان که بخواهند اقتصاد داخلی ما را مورد تهدید قرار می‌دهند.

وی تصریح کرد: متاسفانه عده‌ای به دلیل زاویه دیدی که دارند اقتصاد مقاومتی را با اقتصاد ریاضتی یکسان می‌دانند و از این لحاظ ارزش این بحث را نزد اذهان عمومی پایین می‌آورند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک سیستم اقتصادی با تکیه بر توانایی و قابلیت‌های داخلی است، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی هرگز به معنای حصار کشیدن دور کشور و قطع ارتباط با سایر کشور‌ها نیست. بلکه نکته اصلی در اعتماد و حمایت از نیروی جوان و قابلیتهای داخلی می‌باشد.

وی افزود: اینکه مسئولان ما منتظر بمانند تا نتیجه مذاکرات معلوم شود و همه فعالیت‌ها را منوط به این مذاکرات بکنند اشتباه استراتژیک است و اگر این روند ادامه داشته باشد تجربه تلخ ما مجدداً تکرار می‌شود.

اورکی با بیان اینکه اگر سست شویم شاهد آن خواهیم بود که کشورهای غربی هرجا پای منافع کلانشان در میان باشد زیر تمام معاهدات و تعهدات بین المللی خود می‌زنند، عنوان کرد: اتفاقات اخیر نشان می‌دهد سیستم کنونی اقتصاد ما و بانکداری ما زمینه فساد را برای برخی افراد سودجو فراهم می‌کند، شاهدیم که افراد با قروض هنگفت بار‌ها و بار‌ها توفیق استفاده از وام‌ها و اعتبارات کلان را دارند، اما این در صورتی است که یک جوان ما برای وام ازدواج باید چندین و چند مدرک حقوقی در رهن بانک بگذارد تا شاید وامی نصیبش شود که باید مورد بررسی مسئولان قرار بگیرد.
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات