دعای فرج برترین110 - جریاناتی که 28 سال فرصت خدمت به مردم را داشتند چه کردند؟

ماندن در قدرت به هر قیمتی و اشرافیت سیاسی و اقتصادی  آسیب اساسی در کشور ماست  که دود این اقدامات شتاب زده و منفت طلبانه به چشم هم معاصران و آیندگان می رود و نباید کاری کنند که نسل آینده  وقتی متن  عهدنامه های ننگین ترکمانچای و گلستان را می خوانند  بر عمل گذشتگان  نفرین کنند. 
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
نویسنده کتاب احزاب و تشکل های سیاسی ایرانِ امروز گفت:جریان هایی که بیشترین فرصت را داشتند، با شعار آزادی پیروز شدند اما بعد از ناتوانی در تحقق وعده ها، به نیروهای امنیتی و انقلابی تهمت می زنند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر،نویسنده دو کتاب "احزاب و تشکل های سیاسی ایرانِ امروز" و "کارگزاران سازندگی از فراز تا فرود" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار آوای ماغر از اتهام برخی جریان های سیاسی به نهادهای انقلابی و امنیتی برای سرپوش گذاشتن بر کم کاری های خود انتقاد کرد.

کریم افتخاری تصریح کرد: جریان های سیاسی در کشور ایران به نوعی شخص محور هستند و احزاب ایران  به صورت عملی به گفتمان خود پایبند نیستندو فصلی هستند.

وی افزود: تجربه ثابت کرد هر گاه جریان های سیاسی در کشور ما با روش انقلابی و هدفمند عمل کردند، توانستند رضایت مردم را جلب کنند ؛نمونه آن 3 سال اول انقلاب و 6سال اول دولت نهم و دهم است که مردم تا حدودی طعم خدمت و مدیریت جهادی را چشیدند.

این کارشناس ارشد علوم سیاسی ادامه داد: در بحث طرح هدفمند سازی یارانه ها در صورتی که هیچ دولتی قبل از دولت نهم شجاعت اجرای آن را نداشتند و با وجود اینکه این عمل می توانست پایگاه اجتماعی آنها را به خطر بیندازد اما آن را عملی کردند که  بیشتر حاشیه نشین ها و مناطق محروم کشور از این طرح بهره مند شدند.


افتخاری خاطرنشان کرد: مورد دیگر این حرکت انقلابی در بحث بهینه سازی مصرف سوخت کشور بود که در دولت نهم شکل گرفت.که این عمل در راستای اقتصاد مقاومتی هست

این فعال سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هرگاه جریان های سیاسی با نگاه به بیرون و تکیه به غرب حاکم شدند، مردم دچار رنج و محنت شدند.

افتخاری با بیان اینکه ریشه تمامی فسادها در کشور بیکاری است، گفت: امروز جوانان ما اشتغال می خواهند، مسکن می خواهند و ازدواج آسان می خواهند.شعار آزادی در حال حاضر  دیگر کلیشه ای شده است و برخی جریانات در صد بهره برداری سیاسی از آن هستند.

وی افزود: بر خلاف شعارها و برداشت های غلط بعضی از جریان های سیاسی، جوانِ امروز آزاد است، همانگونه که دولتمردان ما هم در بیشتر امور اختیار تام دارند اما متاسفانه از این ظرفیت های مهم کشور استفاده نمی شود.

این محقق و پژوهشگر ادامه داد: جوانان ما همانهایی بودند که با شجاعت مثال زدنی خود در جنگ  دشمنرا به عقب راندند و جنگ   را مدیریت کردند و با سلاح های سبک و قدرت ایمان به خدا  و تعهد وتخصص خویش  توانستند مقابل 44 کشور قدرتمند استکبار در دفاع مقدس بایستند.

افتخاری گفت: برخی از جریان های سیاسی از آزادی جهت ماندن در قدرت استفاده ابزاری می کنند و با سیاه نمایی و تکرار واژه(( نمی گذارند)) می خواهند این  دیدگاه را به مردم القا می کنند که عده ای در کشور ((اجازه نمی دهند ))مسئولان دولتی از اختیارات قانونی خود در راستای خدمت به جامعه استفاده کنند.

وی افزود: باید در کشور ما جریانی انقلابی با عدم نگاه به بیرون   شکل بگیرد که  از جریان های کنونی عبور کند و منافع ملی را بر منافع جریانی ترجیح دهد. امروز کشور  ما در قالب وحدت اقوام و جریانات سیاسی نیاز به آرامش و توسعه اقتصادی دارد.وبا راه انداختن جنگ روانی و ایجاد ترس در میان مردم  و بیگانه ترسی  و هراس از بیگانگان داشتن نمی توان مردم را امیدوار کرد .

افتخاری  با اشاره با ظرفیت علمی کشور خاطرنشان کرد: جامعه ما زمانی آرامش می یابند که از ظرفیت علمی و پژوهشی فرهیختگان استفاده شود.

وی گفت: با شعار درمانی و گفتار درمانی مشکل اقتصادی مملکت حل نمی شود، این شعار ها دیگر جوانان ما را قانع نمی کنند.

این کارشناس علوم سیاسی ادامه داد: کسانی خودشان این شعار آزادی را  سر می دادند اما اعتقادی به آزادی همه اقوام و جریان های سیاسی نداشتند، جوانی که 8 سال شعار پوپولیستی آزادی را تجربه کرده است دیگر  بازیچه این حربه ها نمی شود.مگر از یک سوراخ چند بار گزیده شود .دروه امتحان گذشته است .

افتخاری گفت: برخی از جریان های سیاسی که نزدیک به سه دهه فرصت خدمتگزاری به مردم را در کشور داشتند، بعد از ناتوانی در اداره امور و ناتوانی در تحقق شعارهای انتخاباتی خود، از واژه های ((نمی گذارند)) و ((اجازه نمی دهند)) استفاده می کنند.

وی گفت:مگر دوره های 4 ساله، 8 ساله و 16 ساله های فرصت برای خدمت گذاری کم بود؟ مگر 28 سال فرصت دادن به جریان های وابسته به شما فرصت کمی است که با فرار روبه جلو، نهادهای امنیتی و انقلابی را متهم به کارشکنی و سنگ اندازی می کنید؟

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: کشور ژاپن بعد از جنگ جهانی در یک دوره کمتر از ده ساله، از راه تکنولوژی و اعتماد به جوانان خود بازارهای جهانی را فتح کرد اما کسانی که 28 سال فرصت مدیریت کشور به آنها سپرده شد، چه کردند؟

وی گفت: بنده معتقدم که 4 سال ماندن در قدرت ارزش این همه به خطر انداختن منافع بلند مدت کشور را ندارد ؛نمونه دیگر این حرکت در مجلس رخ داد که دولت برای همسو کردن مجلس از بیشتر نماینده ها خواست که ما حمایت می کنیم و شما هم به برجام رای دهید و نمایندگان هم در یک اقدام شتاب زده برجام را در 20 دقیقه تایید کردند .

افتخاری در پایان گفت: اینکه اعتقاد داشته باشیم هدف وسیله را توجیه می کند کاری عبث و بیهوده هست  جامعه امروز نیاز به اخلاق پهلوانی دارد هر کس اشتباه کرد باید اشتباه خود را بپذیرد . ماندن در قدرت به هر قیمتی و اشرافیت سیاسی و اقتصادی  آسیب اساسی در کشور ماستٰٰ که دود این اقدامات شتاب زده و منفت طلبانه به چشم آیندگان می رود و نباید کاری کنند که نسل آینده  وقتی متن  عهدنامه های ننگین ترکمانچای و گلستان را می خوانند  بر عمل گذشتگان  نفرین کنند. 

انتهای پیام/تاریخ : جمعه 22 اردیبهشت 1396 | 12:02 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو