دعای فرج برترین110 - مطالب دی 1394  افتخارنیوز:رصد‌خانه «تابناک» ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند:«استانهای شاد کشور کدامند؟»؛«روحانی به اصلاح طلبان قولی نداده»؛«شرط شکست سه بر یک روحانی در سال 96» و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.

 
تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کم‌رنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.
 
رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.
 
واکنش کیهان به وساطت روحانی
 
کیهان با اشاره به رد‌صلاحیت‌ها نوشت: چرا با آن که می‌دانند شرایط قانونی برای نامزدی مجلس را ندارند، به این در و آن در می‌زنند؟ وساطت که نمی‌تواند شرایط قانونی ایجاد کند! این روزنامه در ستون گفت‌وشنود امروز خود آورده است: «گفت: برخی از مدعیان اصلاحات که احراز صلاحیت نشده‌اند، از رئیس‌جمهور خواسته‌اند برای تائید صلاحیت آنها پا در میانی کند.گفتم: اتفاقا آقای دکتر روحانی در تاریخ 9 آذرماه 1359 طی سخنانی که موجود است، جواب آنها را داده و گفته بود؛ «قوه مجریه در انقلاب‌های جهانی و در تاریخ، همیشه قانون را به نفع خود تفسیر می‌کردند و انقلاب را به استبداد می‌کشاندند، بنابراین در قانون اساسی ما شورای نگهبان برای مقابله با دیکتاتوری پیش‌بینی شده است».گفت: پس چرا با وجود آن که می‌دانند شرایط قانونی برای نامزدی مجلس را ندارند، به این در و آن در می‌زنند؟ وساطت که نمی‌تواند شرایط قانونی ایجاد کند!گفتم: یارو می‌گفت؛ دوغ قبول، نوشابه قبول، آب‌میوه قبول... ولی چرا بطری آب معدنی را قبل از نوشیدن، این همه تکان می‌دهی؟ چیزی نداشته ته‌نشین بشود که با تکان دادن می‌خواهی آن را قاطی کنی؟»
 
لغو تحریم سوئیفیت دروغ است
 
یک عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: ممکن است به صورت نمادین 1000 درخواست برای بازگشایی ال سی به وجود آمده باشد، اما بازگشایی ال سی نیاز به مقدماتی مانند پرفرم دارد. برای داشتن پرفرم هم نیاز به سوئیفت داریم، بنابراین وقتی تحریم سوئیفت هنوز برقرار است و تازه شاید 10 روز دیگر برداشته شود، چگونه باید انتظار بازگشایی ال سی داشته باشیم.عسگر اولادی خاطرنشان کرد: متاسفانه علی رغم اخبار منتشر شده درباره لغو تحریم‌های سوئیفت، تحریم سوئیفیت همچنان پابرجاست و لغو آن دروغ است.عضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به کند بودن برداشته شدن برخی از تحریمها به نسیم آنلاین عنوان کرد: تازه امروز قرار است وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل دور هم جمع شوند و نحوه برداشتن شدن تحریم سوئیفت را بررسی کنند، بنابراین برای برداشته شده تحریم سوئیفت باید در هفته آینده انتظار بکشیم.
 
استانهای شاد کشور کدامند؟
 
دکتر نوفرستی، روانشناس و عضو هیات علمی جهاددانشگاهی گزارشی از وضعیت فعلی نشاط اجتماعی و راهکارهای افزایش آن در جامعه ارائه داد و گفت: در این گزارش آمده است؛ استان تهران به عنوان چهارمین استان از نظر شادکامی شناخته شده است و استان های گیلان، بوشهر و گلستان به ترتیب در ردیف اول تا سوم رتبه شادکامی در کشور قرار دارند.
 
نازکشیدن نمایندگان قانونی نیست
 
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس از اقدام رئیس مجلس در دعوت از جلالی برای حضور در انتخابات انتقاد کرده و این کار را نوعی نازکردن و نازکشیدن خواند.به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: خانه ملت ۴ دی ماه متنی را از سوی آقای رئیس مجلس منتشر کرد که آقای لاریجانی به عنوان رئیس مجلس به یکی از همکاران توصیه کرده است که در انتخابات مجلس ثبت نام کند.وی تصریح کرد: آیا استفاده از عنوان رئیس مجلس برای درخواست از یک نماینده جهت نامزد شدن غیر قانونی نیست؟ اگر سایر روسای قوا چنین اقدامی را انجام دهند، درست است؟حاجی دلیگانی تصریح کرد: این جور ناز کردن و ناز کشیدن در شان مسئولان نظام نیست.وی ادامه داد: آیا این کار، نوعی سوء استفاده و تبلیغات انتخاباتی محسوب نمی شود؟
 
اصلاح‌طلبان از اصولگرایان یاری گیری کنند
 
علی افشاری از اصلاح طلبان مقیم خارج به رادیو زمانه گفته است: اصلاح‌طلبان با صندوق‌های رای قهر نخواهند کرد. برنامه اول آنها درخواست از روحانی برای چانه‌زنی با شورای نگهبان و رهبری و بازگرداندن بیشتر افراد رد صلاحیت شده است. در صورت ناامیدی محتمل است که از بین نیروهای گمنام و بخش میانه‌روی اصولگرایان یارگیری کنند.هفته‌های آینده روزهای نفس‌گیر و حساسی برای اصلاح‌طلبان است.
 
هزینه ستاد اصلاح طلبان چگونه تامین می شود؟
 
خبرگزاری آریا مدعی شد: بعد از خروج فرایند تهیه لیست از شورای عالی اصلاح طلبان در قالب كمیته 5+5+5، قرار است برخی كارها صرفا در قالب شورای عالی اصلاح طلبان انجام می گیرد یكی از تصمیمات برای بقای این شورا، بررسی طرح هایی مثل هزینه های انتخاباتی است.بر اساس طرح اولیه كمیته برنامه ریزی، هزینه های صرفا ستادی و متمركز اصلاح طلبان در شهر تهران، حدود 7 میلیارد و 350 میلیون تومان برآورد شده است.بر اساس این طرح، چهار حالت برای تامین هزینه های انتخاباتی در نظر گرفته شده است:
 
اول- دریافت مبلغ 245 میلیون تومان از سوی هر نامزدی كه در فهرست قرار می گیرد.
 
دوم- كل هزینه ها از طریق سه اسپانسری كه توسط آقایان حسین مرعشی، اسحاق جهانگیری، مرتضی الویری و حسین كمالی معرفی می شوند پرداخت شود.
 
سوم- این مبلغ بین احزاب و شخصیت هایی كه عضو شورای عالی هستند بر اساس یك فرمول وزن دهی(توسط یك كمیته سه نفره) تامین شود.
 
چهارم- تركیبی از سه پیشنهاد قبلی؛ بخشی را احزاب، بخشی را نامزدها، بخشی را اسپانسرها و بخشی را شخصیت های عضو شورا تامین نمایند.(ارایه فرمول توسط وسط موسوی لاری، مرعشی و محسن آرمین)
 
قرار شده این پیشنهادات در جلسه آتی شورای عالی اصلاح طلبان مورد ارزیابی قرار گیرد.
 


ادامه مطلب
تاریخ : چهارشنبه 30 دی 1394 | 08:19 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات


آنچه می بینید، پیکر شهید عنایت الله بازگیر، فرمانده گردان حضرت زینب (س) لشکر ۱۹ فجر است که دوستانش بر گرد آن حلقه زده اند.

عکس/ بر سر بالین «بازگیر»

عکس/ بر سر بالین «بازگیر»

برشی از وصیت نامه شهید عنایت الله بازگیر:

من کوشیده ام که حتی شهادت را که خود کمال بزرگی است و آرزوی متقیان در طول تاریخ بوده هدف من قرار نگیرد و به نظر من در این برهه از زمان و مکان که اسلام شدیداً به یاری و حمایت احتیاج دارد و ندای هل من ناصر ینصرنی حسینی هر چه رساتر بلند است در چنین موقعیتی نه تنها شهادت بلکه حتی فکر به شهادت نیز فرصت طلبی است.

پس من نه با عشق به شهادت و نه با هدف اینکه از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنم و نه به این منظور که به جبهه بروم و شهید بشوم و از این دنیا خلاص شوم و خود را از گرفتاری ها و بدبختیهای آن آزاد کنم بلکه خدا خودش می داند که همیشه از او می خواستم به من توفیق خدمت و اطاعت خالصانه و عبادت عطا بفرماید و هرچه رنج و گرفتاری این دنیا هست در صورتیکه انسان ساز و در جهت قرب به او و مایه تکامل و مسیر الهی الله است و خلاصه هر رنج و زحمتی رضای خداست از من دریغ نفرماید که بودن در این دنیا و عبادت او و کشیدن رنج و درد در راه خدا بالاترین لذت را دارد البته از خدا می خواهم که مرگ شهادت در راه خودش قرار دهد، مرگم در بستر نباشند.

آری همواره از خدای بزرگ می خواستم که در بستر نمیرم بلکه کشته شوم و بخون خود بغلطم و حتی بسوزم و خاکستر شوم و از بین بروم تا بدنم حتی گوشه ای از این دیر فانی را اشغال نکند و با تمام وجود و با همه هستی و نیستی ام بسوی او پرگشایم. در هر صورت اگر از من جنازه ای باقی ماند مرا در کنار دوستان حسین و لبیک گویان او در قبرستان دهدشت بگذارید.
*کانال @War59_67  چند جمله جنگتاریخ : چهارشنبه 30 دی 1394 | 12:06 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، این روزها صحبت از واردات برنج آمریکایی است که این موضوع اصلاً برای کشاورزی مازندران خوش‌آیند نیست.

کشاورزان مازندران از کشت برنج حکایت پرغصه‌ای دارند و هر بار دل‌شان می‌لرزد، این روزها نیز واردات برنج آمریکایی دل‌شان را لرزاند.

همه این مسائل سبب می‌شود کشاورزان رمقی برای تولید نداشته باشند و تلاش کنند با فروش زمین و تغییر کاربری سرمایه‎های‎شان را ذخیره کنند، به‌دلیل اینکه کشت برنج با توجه به مشکلات بسیار نه‌تنها سودی برای آنان ندارد، بلکه متحمل خسارت‌های بسیاری می‌شوند.

* در صورت عدم واردات نیز شاهد افزایش قیمت برنج محلی خواهیم بود

رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی ساری در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: در گذشته برنج با قیمت‌های مختلفی در بازار وجود داشت، در حالی که الان در چند نوع خلاصه شده که این مسائل موجب شده تا مردم به مصرف برنج خارجی روی آورند.

خسرو خلخالی با تأکید بر اینکه باید در مورد واردات برنج بحث کارشناسی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: باید ستاد تنظیم بازار در این مورد به‌دنبال راهکار باشد تا در صورت ضرورت اقدام به واردات کند.

وی با بیان اینکه با توجه به مصرف برنج به‌ویژه در مازندران نیاز به واردات وجود دارد، گفت: در صورت عدم واردات نیز شاهد افزایش قیمت برنج محلی خواهیم بود که این موضوع نیز با توجه به وضعیت اقتصادی امروز و کاهش قدرت خرید از توان مردم خارج است و مشکلات بسیاری ایجاد می‌کند.

رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی ساری با اشاره به اینکه در ارتباط با مصرف برنج در مازندران باید فرهنگ‌سازی جدی صورت گیرد، تصریح کرد: ما به‌گونه‌ای عادت کردیم هر روز یک وعده برنج در سبد غذایی ما وجود دارد که باید فرهنگ‌سازی شود و در صورت تحقق این مهم نیازی به واردات نخواهد بود و کشاورز آسیب نیز نمی‌بیند.

* خبر نداریم که برنج خارجی از چه کشورهایی وارد می‌شودادامه مطلب

طبقه بندی: اقتصادی،
برچسب ها: برنج، واردات، آمریکایی، برترین110،

تاریخ : سه شنبه 29 دی 1394 | 10:13 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

 توافق؛ طمع و انتخابات
یکم : نقطه عطف

 با توجه به مذاکرات ایران و ۱+۵ در داخل کشور، دولت، دستگاه سیاست خارجی و زعمای سازمان انرژی اتمی، این نقطه عطف را مبارک و فرخنده یافته و به توفیق خود می‌بالند. برخی نیز بر این فرخندگی صحه می‌گذارند و از سر شوق یا به توصیه؛ به تبریک و تحسین نتایج جمع بندی پرداخته‌اند. ماهم حداقل از اینکه دولتمردان ما، خوشحالند؛ لابد باید خشنود باشیم. گوارایتان باد این سرخوشی و خوشحالی!

 برخی البته هوشمندانه‌تر، به مداقه بر روی محتوای جمع بندی مشغولند و ضعفها و ایرادهای آن را به مقامهای مسؤول، مجلس و شورای عالی امنیت ملی، گوشزد می‌کنند. من اصراری ندارم، این هوشمندی را تقبیح کنم. مجلس، شورای عالی امنیت ملی و همه آگاهان امور، غیر از تکالیف قانونی و ملی به قاعده «کلکم راع و کلکم مسؤول عن رعیته» وظیفه دارند برای پاسخگویی به تاریخ و فراتر از آن پاسخگویی در قبال حضرت احدیت، این جمع بندی را به بحث و بررسی بگذارند و نقاط ضعف احتمالی را دریابند و گوشزد کنند. به عزیزانی که به ادای این تکلیف اصرار دارند، دست مریزاد باید گفت که در برابر ترشرویی و ملامتِ ملامتگران، از ادای تکلیف غافل نمی شوند.  

 دوم: هشداری فراتر از توافق

توافق وین و جمع‌بندی مذاکرات، نه وحی منزل است که در قبال آن چون و چرا نتوان کرد و نه اقدامی بی فایده، اما می‌خواهم به حامیان و منتقدان مذاکرات، نکته دیگری را یادآور شوم که به متن توافق و جمع بندی، ناظر نیست، اما به آن نیز مرتبط است.

امیدوارم بخصوص این یادآوری محل توجه عزیزان دولتمرد ما قرار گیرد، چرا که این یادآوری (و حتی فراتر از آن؛ هشدار) با فرض بی عیب و نقص بودن مذاکرات نیز محل توجه است. هشدار و صورت مسأله نگارنده این است؛ طرف مقابل (که شاید به فرض برخی دیگر دشمن نباشد!) فرصت توافق حاصل شده را «فتح الفتوح» می‌داند و نتیجه مذاکرات وین را نه یک 
جمع بندی صرف هسته ای که «کلیدی» برای گشایش راه‌های نفوذ دیگر بر کشور می‌داند.

بر اساس تجربه تاریخی و تجربه ای که از فرجام کار صدام، قذافی و... در سالهای اخیر پیش رو داریم، می‌دانیم که طرف مقابلی که با او به «برجام» 
رسیده ایم، شیطان بزرگ و کینه‌جویی غدار و بی‌وفاست. حتماً دولتمردان عزیز ما این فراز از «عهد مالک اشتر» را می‌توانند مبنای نظری مذاکرات خود قرار دهند؛ «اگر دشمنت تو را به صلح فراخواند، از آن روی برمتاب که خشنودی خدای در آن‌ نهفته است. صلح سبب بر آسودن سپاهیانت ‌شود و تو را از غم و رنج، ‌برهاند و کشورت را امنیت ‌بخشد.»

اما عزیزان دولتمرد ما و نیز نمایندگان مجلس، اعضای شورای عالی امنیت ملی، قوای نظامی و انتظامی و همه نگهبانان فکری و فرهنگی این مرز و بوم، ادامه این فراز را هم از «امیرمؤمنان»(ع) خطاب به مالک اشتر بخوانند؛ «اما، پس از پیمان صلح، از دشمن برحذر باش و نیک‌برحذر باش. زیرا دشمن، چه بسا به تو نزدیک شود تا تو را در غفلت بگیرد، پس ‌دوراندیشی را از دست منه و حسن ظن را رها کن.»

 سوم: راههای نفوذ

با غفلت ما از مکر دشمن؛ راه‌های نفوذ او کم نیست. از عرصه «نظامی» و «امنیتی» تا فضاهای فرهنگی و اجتماعی تا «انتخابات»؛ کانونهای هدفگذاری دشمن برای «بعد از توافق» است.

غرب، امیدوار است و در ضمن مذاکرات این امید را فاش ساخته که از مسأله هسته ای فراتر گام نهد و به حریمهای نظامی ما نیز گام نهد. اهرمها و بهانه‌هایی چون «حقوق بشر» و الزام ایران به همکاری در مبارزه با تروریسم، از عرصه‌هایی است که دشمن فاش کرده، در آن قصد پیشروی دارد و غافل نیستیم که مقصود از «حقوق بشر» برای آنان تضمین حیات سیاسی و امنیتی اخلالگران و فتنه‌گران و فرقه‌هایی چون «حزب صهیونیستی بهاییت» است و مقصد آنان از «همراهی در مبارزه با تروریسم»، خالی کردن پشت ملت مظلوم فلسطین و دیگر ستمدیدگانی است که به حکم مسلمانی و به تأکید حضرت ختمی مرتبت(ص) برای اثبات مسلمانی خویش، تکلیف حمایت از آنها را داریم.

 از عرصه‌هایی که دشمن، پس از جمع بندی مذاکرات به آن طمع دارد، گل آلود کردن چشمه زلال انتخابات است. صدای شیپور جنگ برای لشکرکشی زودهنگام و کسب حداکثر بهره از انتخابات را درست همان لحظاتی که متن جمع بندی اولیه مخابره می‌شد، بی‌بی‌سی در گزارشها و یادداشتهایی، نواخت.

 محمد مهدی شیر محمدی
طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: توافق، انتخابات، طمع، ایران، افتخارنیوز،
دنبالک ها: افتخارنیوز،

تاریخ : دوشنبه 28 دی 1394 | 07:43 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

 به گزارش افتخارنیوز ، براساس آخرین اطلاعات دریافتی  اسامی نامزد های رد، عدم احراز و تائید صلاحیت های حوزه انتخابیه ماهشهر، امیدیه و هندیجان به شرح زیر است.

 لیست نامزدهای رد صلاحیت شده حوزه انتخابیه ماهشهر، امیدیه و هندیجان

سید احمد خراسانی

زهره شجاعی بخش

علیرضا شریفی

موسوی کیش

عزیز حیدری كیا

حیات مقدم

لیست نامزدهای عدم احراز صلاحیت شده حوزه انتخابیه ماهشهر، امیدیه و هندیجان

خانم حمید

حاتم حیدری

علی دژمان

سعیدی نسب

عزی شریفی

عبادی

گلمرادی

مشعلی

مصطفوی اصل

جمال موسویان

نیک پی

امیدی

جنامی

فدعمی

محمدرضا قنواتی

 


 


لیست نامزدهای تایید صلاحیت شده حوزه انتخابیه ماهشهر، امیدیه و هندیجان

جمال صالح زاده

گنجی

شمس الله(محمد) جشنی

قلندرنژاد

سید مصطفی موسوی

حاج حبیب اقاجری

عبدالرضا البوغبیش

خضیری

بزرگمهر

شیرانی

شریفاتتاریخ : دوشنبه 28 دی 1394 | 12:20 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
روند پیگیری ها حاکی از خبرهای خوشی است:
پیگیریهای پایگاه اطلاع رسانی"عصردنا" نشان می دهد که سردار هاشمی در آستانه بازگشت مجدد به صحنه انتخابات مناطق چهارگانه کهگیلویه است.
عصردنا:با اعلام نتایج صلاحیت نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی،مردم در شوک ناشی از رد صلاحیت برخی بزرگان استان کهگیلویه وبویراحمد فرو رفته اند.

به گزارش"عصردنا" یکی از چهره هایی که ردصلاحیت آن به سرعت خبرساز شد و برای بسیاری از عموم غیرقابل باور می باشد رد صلاحیت سردار "عدل هاشمی" است.

سردار هاشمی که تمام دوران عمر خویش را در جبهه های نبرد حق علیه باطل و نهادهای مقدسی همچون سپاه پاسداران سپری کرده وهمواره یاور محرومان بوده و سرپناه مردم محروم کهگیلویه و بویراحمد بوده است یکی از چهره هایی است که ناباورانه رد صلاحیت شده و این موضوع نگرانیهایی را میان مردم و دوستداران اصیل انقلاب ایجاد کرده است.
پس از اعلام نظر هیات نظارت استان،تلاشهایی از سوی بسیاری از بزرگان استانی و کشوری برای اصلاح این اشتباه انجام شده در مورد وی آغاز شده است.
خبرهای دریافتی حاکی از قوت گرفتن احتمال بازگشت سردار سازندگی استان کهگیلویه و بویراحمد به صحنه انتخابات است.
پیگیری های پایگاه اطلاع رسانی"عصردنا" نشان می دهد که سردار هاشمی در آستانه بازگشت مجدد به صحنه انتخابات مناطق چهارگانه کهگیلویه است.
به نظر می رسد با اتخاذ تدابیر انجام شده از سوی نهادهای مسئول بزودی شاهد بازگشت شور و شعف به انتخابات کهگیلویه با حضور سردار سازندگی استان خواهیم بود.

اخبار تکمیلی در این رابطه متعاقباً اعلام می شود...

تاریخ : یکشنبه 27 دی 1394 | 08:29 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

  عدل هاشمی : من پاسدار بوده و خواهم بود و امروز پاسداری ما بمعنای تفنگ به دست گرفتن نیست و باید امروز از ولایت ، انقلاب و ایران اسلامی دفاع پاسداری کرد.
به گزارش افتخارنیوز به نقل از  عصر دنا نامزد دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ گفت: اگر توفیقی در انتخابات پیش روی مجلس نصیب این حقیر از سوی مردم عزیز دیارم شود بدون شک نوکری این مردم شریف را بخوبی به سرانجام خواهم رساند.

عدل هاشمی " در نشستی با برخی از حامیان خود در یاسوج گفت: ابتدا ازتمامی نامزدهای انتخاباتی بویراحمد و دنا از حیث اینکه در حوزه انتخابیه آنان نشست برگزار نموده ایم پوزش می طلبم.

وی با تاکید براینکه هرکس که بخواهد برای مردم منطقه خود کاری انجام دهد می تواند کار انجامدهد اظهارداشت: آدم فقط در کسوت نمایندگی تنها کار نمی کند و هرکجا باشد باید تعصب منطقه خویش را داشته باشد.

این نامزد انتخاباتی افزود: به برکت نظام اسلامی و رهبری مقام عظمای ولایت در یکسال و نیم حدود 30 میلیارد تومان در حوزه کهگیلویه بزرگ کار عمرانی انجام دادیم و خوشحال هستم که بگویم تمامی آن کارها عام المنفعه بود.

هاشمی با تشریح برخی از اقدامات صورت گرفته برای رفع برخی از محرومیت های منطقه ای ، تصریح کرد: در روستای " آب ریز زیرنا " مشکل شان در حوزه برقرسانی بود که آن موقع چون کار عام المنفعه ای بود مشارکت کردیم و به سرانجام رساندیم.

وی گفت: من معتقدم اگر کارها برای عام المنفعه بودن باشد هیچ مشکلی پیش نمی آید و مشکل زمانی پیش می آید که فرد برای پرکردن جیب خود کار کند.

نامزد انتخاباتی مجلس دهم شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ ، ساخت خانه عالم ، مسجد و مرکز بهداشت را کارهای عام المنفعه عنوان و تصریح کرد: برای ساخت اینها مشکلی نیست وکسی را برای ساخت کارهای عام المنفعه ای محاکمه نمی کنند.

هاشمی افزود: من پاسدار بوده و خواهم بود و امروز پاسداری ما بمعنای تفنگ به دست گرفتن نیست و باید امروز از ولایت ، انقلاب و ایران اسلامی دفاع پاسداری کرد.

وی با بیان اینکه در پاسداری از ولایت ، انقلاب و ایران لحظه ای عقب نشینی نخواهم نمود ، ادامه داد: ما برای کار کردن و عبادت نمودن در روی کره خاکی خلق شده ایم.

این نامزد انتخاباتی گفت: اگر خودمان را بسازیم مشکل بیکاری حل خواهد شد و اگر خود را نساختیم نباید انتظار ساختن جامعه را داشته باشیم.

هاشمی با بیان اینکه هر جامعه ای که دچار رسا و تملق و چاپلوی شد شاهد توسعه نخواهد بود ، تصریح کرد: تا انسان ها ساخته نشوند جامعه سالم ساخته نخواهد شد.

وی با تشریح وضعیت کنونی مجبوبیت " حسن نصرالله " در لبنان به ذکر خاطره ای از همراهی خود با وی پرداخت.

نامزد انتخاباتی کهگیلویه بزرگ در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: ایثارگری ، انصاف ، عدالت ، صفا و صمیمیت از مهمترین ویژگی های "حسن نصرالله " است که سبب محبوبیت وی در دنیا شده است.

هاشمی گفت: محبوبیت امام راحل نیز این گونه است و اگر ایشان انقلاب را به منزل مقصود رساند و جوانان به فرمان آن عزیز در هشت سال دفاع مقدس جنگیدند و به شهادت رسیدند بدلیل همین محبوبیت و خودساختگی شان بود.

وی افزود: متاسفانه این روزها به جای اینکه انسان را بسازیم تا جامعه ای ساخته شود بفکر ساخت اتوبان و راه هستیم.

   
تاریخ : شنبه 26 دی 1394 | 11:03 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

 انگلیسی‌ها چگونه نمایندگان مجلس خود را انتخاب می‌کنند/داوطلبان نمایندگی در انگلستان ۵۰۰ پوند ودیعه می‌‌‌پردازند

براساس قانون نمایندگی انگلستان، کسانی که داوطلب عضویت در مجلس عوام هستند باید جهت ثبت‌نام یک ودیعه به مبلغ ۵۰۰ پوند بسپارند و اگر داوطلب ۵ درصد آرا را بدست آورد، این ودیعه به وی مسترد خواهد شد.

خبرگزاری فارس: داوطلبان نمایندگی در انگلستان ۵۰۰ پوند ودیعه می‌‌‌پردازند/ انگلیسی‌ها چگونه نمایندگان مجلس خود را انتخاب می‌کنند

به گزارش افتخارنیوز همزمان با برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبرگزاری فارس به بررسی نظام‌های انتخاباتی و مدل‌های مردم‌سالاری در کشورهای مختلف خواهد پرداخت و در این شماره به بررسی نظام مشروطه سلطنتی انگلستان می‌پردازیم.

بریتانیا یا پادشاهی متحد بریتانیا با نام رسمی پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی کشوری است واقع در اروپای غربی و به پایتختی شهر لندن؛ بریتانیا توسط حکومت سلطنت مشروطه مبتنی بر نظام وستمینستر به مرکزیت شهر لندن اداره می‌شود، این سرزمین‌ها بقایای امپراتوری بریتانیا هستند. و دارای 62 میلیون نفر جمعیت می باشد .

شرایط داوطلبان

براساس قانون نمایندگی مصوب 1985 کسانی که داوطلب عضویت در مجلس عوام هستند باید جهت ثبت نام یک ودیعه به مبلغ 500 پوند بسپارند . چنانچه داوطلب بتواند پنج درصد آراء را بدست آورد این ودیعه به وی مسترد خواهد شد ، درغیر اینصورت سپرده را از دست خواهد داد .

برای سپردن ودیعه محاسن و معایبی ذکر شده است، از آن جمله ممانعت از ورود افراد سبکسر و غیرجدی را از محاسن آن می دانند و برخی نیز آن را مانعی برای احزاب سیاسی جدید که خواهان شرکت در جداول سیاسی هستند تلقی می کنند.

علاوه بر سپردن ودیعه داوطلب باید 10 نفر از کسانی که حق رأی دارند فرم ثبت نام داوطلب را امضاء نمایند، بعلاوه کاندیدا باید یک فرم را که مصدق و تایید کننده رضایت وی برای ثبت نام باشد را تکمیل کنند.

شرط اصلی عبارت است از دارابودن تابعیت بریتانیایی یا ایرلندی یا سرزمین های مشترک المنافع . همچنین افرادی که بالای 21 سال سن دارند می‌توانند کاندیدا شوند.

افراد ذیل نمی‌توانند کاندیدای نمایندگی مجلس عوام شوند:

1- بیماران روحی و روانی

2- اعضای مجلس لردان

3- روحانیون کلیساهای انگلیس و ایرلند که توسط اسقف‌ها تعیین شده باشند ، کشیش های کلیساهای اسکاتلند و همچنین روحانیون کاتولیک رومن.

4- بدهکاران ورشکسته تا 5 سال پس از تصفیه مگر اینکه در جریان تصفیه مشخص شود که ورشکستگی به دلیل رفتار سوء شخص ورشکسته نبوده است

5- افرادی که به خاطر ارتکاب جرایم انتخاباتی ( رویه های فاسد و غیرقانونی ) محکوم شده اند .

6- افرادی که به جرم خیانت محکوم شده اند مادام که دوره محکومیت خود را نگذرانده باشند یا مورد عفو قرار نگرفته باشند .

7- افرادی که به خاطر ارتکاب جرم به بیش از یکسال زندان محکوم شده باشند.

8- افرادی که به موجب قانون مجلس عوام مصوب 1975 به دلیل شاغل بودن در مشاغل خاص محروم شده اند . عمده این افراد عبارتند از : قضات تمام وقت ، کارمندان اعضای دائمی ارتش ، اعضای پلیس ( به استثنای پلیس های ویژه نظیر پلیس راه آهن ) ، افرادی که در مجالس قانونگذاری کشورهای خارجی عضویت دارند ، مقاطعه‌کاران و کارپردازان دولتی و ماموران اجرایی دادگاه‌ها.

مرجع تشخیص صلاحیت داوطلبان

انتخابات عمومی بعد از فراخوان و دستور ملکه برگزار می‌شود. احکام انتخاباتی از طرف سلطنت برای ماموران ویژه ای که از قبل در هرحوزه انتخابیه تعیین شده اند ارسال می گردد . این ماموران ویژه در قبال انتخابات مسئول و پاسخگو هستند . جهت تعیین و مشخص کردن این ماموران ویژه قواعد و مقررات جزیی وجود دارد اما در جایی که یک حوزه انتخابیه شامل تمام یک بخش باشد این مامور ویژه براساس قانون نمایندگی مصوب 1985 ( بخش 24 ، بند 1) بخشدار یا رئیس شورای بخش خواهد بود . در انگلیس این امر یعنی نظارت و مسؤلیت انتخابات یکی از اختیارات باقی مانده برای بخشدار است .

درهرحال چون ملاک‌ها و معیارها برای صلاحیت در انگلستان عینی هستند لذا مرجع تشخیص، هر نهاد یا فردی که باشد تفاوت چندانی ندارد. افرادی که اعتراض نسبت به ردشدن صلاحیتشان داشته باشند در آغاز به مامور ویژه اعتراض خود را تقدیم می کنند و چنانچه از تصمیم مامور ویژه در موضوع مورد اختلاف شکایتی داشته باشند این شکایت به دادگاه ویژه انتخابات که برامر انتخابات نظارت عالیه دارد تقدیم خواهد شد و تصمیم دادگاه در این زمینه قطعی خواهد بود .

با توجه به تسلط و حکمفرمایی دو حزب کارگر و محافظه کار برفضای سیاسی انگلستان مسأله تایید صلاحیت ها بیشتر حزبی است تا چیز دیگر، با این توضیح که این روزها اگر کسی بخواهد به عنوان یک نماینده انتخاب و معرفی شود بایستی از طرف یک حزب به عنوان کاندیدا معرفی گردد . تنها در انتخابات شوراهای محلی برخی نامزدهای مستقل موفق می‌شوند.

در حالی‌که ثبت‌نام داوطلبان بوسیله قانون تنظیم شده است، انتخاب ثبت نام شدگان به مقررات احزاب سیاسی و میل اشخاص واگذار شده است. یک شخص واقع گرا برای شرکت در انتخابات و داوطلبی مجبور است تصمیم بگیرد که به عضویت یکی از دوحزب کارگر و محافظه کار یا سایر احزاب رسمی درآید . لذا می‌توان گفت مرجع واقعی تشخیص صلاحیت‌ها احزاب سیاسی هستند.


ادامه مطلب
تاریخ : شنبه 26 دی 1394 | 03:12 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
قیمت سبد نفتی اوپک در معاملات روز گذشته با کاهش ۶۹ سنتی نسبت به روز قبل از آن به ۲۵ دلار در هر بشکه رسید.


به گزارش خبرگزاری تسنیم، دبیرخانه اوپک قیمت سبد نفتی این سازمان در معاملات روز گذشته، پنج شنبه را 25 دلار اعلام کرد.
قیمت نفت اوپک در این روز نسبت به روز قبل از آن 69 سنت کاهش داشته است. در روز چهارشنبه قیمت سبد نفتی اوپک 25 دلار و 69 سنت اعلام شده بود.
بر این اساس قیمت نفت سنگین ایران که بخش عمده ای از نفت صادراتی کشور را تشکیل می دهد کمتر از 25 دلار شده است. هر بشکه نفت سنگین ایران به طور معمول 0.5 تا یک دلار کمتر از قیمت سبد نفتی اوپک معامله می شود.

تحقیقات موسسات بین المللی نشان می دهد هزینه تولید هر بشکه نفت در ایران 12.6 دلار است.

سبد نفتی اوپک متوسط قیمت نفت 13 عضو این سازمان را دربرمی گیرد که عبارتند از ایران، اندونزی، عربستان، قطر، امارات، کویت، الجزایر، ونزوئلا،‌ لیبی،‌آنگولا،‌ اکوادور، نیجریه و عراق.


تاریخ : جمعه 25 دی 1394 | 11:09 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

  با احداث سد گتوند  جلو فاجعه زیست محیطی را گرفته شد /اگر سد گتوند نبود، امسال علاوه بر مشکل گرد و خاک، خوزستان با بحران بی‌آبی نیز دست به گریبان بود.


اگر سد گتوند نبود و تابستان امسال با تولید برق از سدهای بالادستی، مخازن خالی‌شده سدها به خلیج فارس می‌ریخت، امسال علاوه بر مشکل گرد و خاک، خوزستان با بحران بی‌آبی نیز دست به گریبان بود.

پروژه سد و نیروگاه گتوند علیا، یکی از ده‌ها پروژه منحصر به فرد و بزرگ ایران است که پس از بهره برداری با انتقاداتی رو به رو شد، خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت‌وگویی با داریوش محجوب مدیر مطالعات طرح سد و نیروگاه گتوند علیا در شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران انجام داده است که وی در این گفت و گو تاکید کرده است اگر سد گتوند نبود، امسال علاوه بر مشکل گرد و خاک، خوزستان با بحران بی‌آبی نیز دست به گریبان بود.

هدف از احداث سد و نیرگاه گتوند علیا چه بود؟

محجوب: سد گتوند علیا در کیلومتر ۳۸۲٫۵ از مصب رودخانه کارون احداث شده و با ارتفاع ۱۸۲ متر بلندترین سد خاکی ایران است. عملیات اجرایی آن با هدف تولید بخشی از انرژی برق مورد نیاز کشور و تأمین و تنظیم آب شرب و کشاورزی از سال ۱۳۷۶ آغاز شد. به طور خلاصه می توان تولید انرژی برق‌آبی به میزان ۴۵۰۰ گیگاوات ساعت در سال،کنترل سیلاب‌های فصلی رودخانه کارون و آب‌های خروجی از سد‌های بالا دست، تنظیم آب کشاورزی پایین‌دست و ایجاد جاذبه‌های گردشگری را از اهداف اجرای این پروژه عنوان کرد.
ادامه مطلب

طبقه بندی: اقتصادی، اجتماعی،
برچسب ها: سد، سد گتوند، خوزستان، مهارآبها،

تاریخ : چهارشنبه 23 دی 1394 | 09:14 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

به گزارش افتخارنیوز به نقل از  خبرگزاری فارس، سپاه پاسداران ١٠ نظامی متجاوز آمریکایی را که با دو فروند قایق به صورت غیر مجاز وارد آب‌های ایران در خلیج فارس شده بودند بازداشت کرد.

بنا بر اطلاعات رسیده به خبرنگار فارس، هرکدام از قایق‌های آمریکایی مجهز به 3 مسلسل کالیبر 50 (یکی در جلوی شناور و دو تا در طرفین) است.

این دو شناور که به صورت غیرقانونی وارد آب‌های ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، حدود ٢ کیلومتر در آب‌های کشورمان گشت زنی کردند که این اطلاعات برروی دستگاه جی پی اس آنها نیز ثبت بوده و هم اکنون در اختیار سپاه پاسداران است.

از 10 نظامی دستگیرشده، 9 نفر مرد و یک نفر زن بوده‌اند. آن‌ها در شناورهای خود سلاح‌های نیمه سنگین همراه داشتند. 

تماس‌های مکرر مقامات آمریکایی با تهران برای آزادی زندانیان ادامه دارد. 

در پی انتشار این خبر، روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در بیانیه‌ای، از توقیف دو فروند شناوری رزمی آمریکایی و دستگیری سرنشینان آن توسط واحدهای شناوری رزمی این نیرو در خلیج فارس خبر داد.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه اعلام کرد: در ساعت 16:30 دو شنبه مورخ 22/7/94 دو فروند شناور رزمی امریکایی حامل ده تفنگدار مسلح که وارد آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، توسط واحدهای شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه توقیف و به جزیره فارسی منتقل شدند .

بنابراعلام روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در هنگام توقیف این شناورها ، ناوگروه هواپیما بر "ترومن" امریکا در جنوب شرقی جزیره فارسی و در آب های بین المللی نزدیک محل توقیف شناور حضور داشته است .

همچنین نیروی دریایی سپاه اعلام کرده است در زمان توقیف شناورهای رزمی امریکایی ، ناوگروه هواپیمابر "شارل دوگل "فرانسه نیز در شمال شرقی جزیره فارسی در آب های بین المللی در حال گشت زنی بوده است .

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه یادآور شده است : سرنشینان شناورهای امریکایی شامل 9 مرد و یک زن با برخورد اسلامی رزمندگان منطقه دوم دریایی سپاه در سلامت کامل در محل مناسبی مستقر شده‌اند.    

انتهای پیام/پ
طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: بازداشت، نیروهای آمریكای، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی دیایی، افتخارنیوز،
دنبالک ها: افتخارنیوز،

تاریخ : چهارشنبه 23 دی 1394 | 08:11 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

این روزها برخی افراد هجمه های را علیه عدل هاشمی به راه انداخته اند و به وی برچسب هایی می زنند. حال اینکه برخی از این انتقاداتی که از وی می شود به نظر دور از انصاف و نوعی بغض را نشان می دهد.عدل هاشمی خود را سیاستمدار اعلام نکرده بلکه خود را بیشتر یک فرد کار آزموده و متخصص در امر مسائل توسعه اقتصادی اعلام کرده است.عدل هاشمی از روسای سابق قرار گاه خاتم الانبیا بوده که همین امروز به لطف درایت و کاردانی آنها با توجه به تحریم های ظالمانه بین المللی  فازهای 15 و 16پارس جنوبی به بهره برداری برسد و رئیس جمهور این موفقیت را به دست اندرکاران آن تبریک بگوید حال چه شده که اینگونه حاضر می شویم این چنین شخصی را به راحتی و با صحبت هایی بدون سند و مدرک و فقط بر اساس حب و بغض ناشی از مسائل سیاسی زیر سئوال برده و زبان به تحقیر وی بگشاییم. اگر به صحبت های وی گوش داده باشید هزاران بار گفته که من اهل سیاسی کاری نیستم من فقط دنبال مسائل توسعه ای هستم.از من پروژه و اشتغال بخواهید و الا اگر دنبال مسائل جناحی و خطی هستید بروید سراغ دیگران.آیا دور از انصاف نیست که در خصوص بعد توسعه اقتصادی و اشتغال زایی وی را با دیگر حاضران در صحنه انتخابات مقایسه کنیم؟طبقه بندی: سیاسی، اقتصادی،
برچسب ها: عدل هاشمی، انتخابات، كهگیلویه وبویراحمد، قرارگاه سازندگی سپاه، افتخارنیوز،
دنبالک ها: افتخارنیوز،

تاریخ : سه شنبه 22 دی 1394 | 02:16 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

دولت یازدهم دولت اختلاطی است/ لاریجانی و روحانی گرایش توسعه‌گرایانه دارند/سه‌دلیل تکثرگرایی در جامعه ایرانیک تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه لاریجانی با دولت یازدهم دارای همراهی‌های بالایی‌اند و گرایش توسعه‌گرایانه دارند، گفت: روحانی و لاریجانی دچار فقر پایگاه اجتماعی در بین آحاد مردم‌ هستند.

خبرگزاری فارس: دولت یازدهم دولت اختلاطی است/ لاریجانی و روحانی گرایش توسعه‌گرایانه دارند/سه‌دلیل تکثرگرایی در جامعه ایران

 پرویز امینی تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت‌و‌گوی مشروح با فارس  ضمن تشریح چهار موج سیاسی و اقتضائات آن در دوره‌ پساانقلاب،‌ به تبیین سه گفتمان عدالت، آزادی و توسعه و نسبت سیاست‌مداران با این گفتمان‌ها پرداخت که مشروح این گفت‌و‌گو در ادامه می‌آید:

فارس: با توجه به اتمام بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های نظارت و آغاز بررسی‌های شورای نگهبان در روزهای آینده، جمع‌بندی شما از آخرین تحولات سیاسی پیش از انتخابات مجلس دهم چیست؟

امینی: جامعه ما موج چهارم تغییرات سیاسی را بعد از انقلاب اسلامی تجربه می‌کند. در موج اول، شکاف فعال سیاسی «ضد خط امام» که شامل بنی‌صدری‌ها و جبهه ملی و چپ‌گراهای توده‌ای و التقاطی و نهضت آزادی در برابر «خط امام» بود.

شکاف فعال در موج دوم که پهنه دهه شصت و نیمه دهه اول هفتاد را پر می‌کرد، شکاف «چپ‌گرایی» در برابر «راست‌گرایی» بود. مهم‌ترین نماد چپ‌گرایی مجمع روحانیون مبارز و مهم‌ترین نماد راست‌گرایی جامعه روحانیت مبارز بود.

**موج سوم در شرایط پسادوم خرداد موجد شکاف فعال سیاسی شد

موج سوم در شرایط پسادوم خرداد موجد شکاف فعال سیاسی دیگری شد که به «اصلاح‌طلبی» در برابر «اصول‌گرایی» تفسیر و تعبیر شد. در موج سوم اولاً راست‌ها و چپ‌های سابق از موضع استعلایی گذشته خارج شدند و خود به بخشی از جریانات بزرگ‌تری که تحت عنوان اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی تفسیر می‌شدند، تبدیل گردیدند. ثانیاً رفته‌رفته بخش‌های نوگراتر در هر دو جریان میدان کار سیاسی را به دست گرفتند؛ اما موج سوم نیز مدت‌هاست (دست‌کم از انتخابات مجلس نهم) که فرونشسته است و ما در موج چهارم هستیم و دوگانه‌گرایی اصول‌گرا- اصلاح‌طلب منقضی شده و پایان‌یافته است.

فارس: به اقتضای چه شرایطی منقضی شده و پایان‌یافته است؟

امینی:‌ چون آن‌ها قادر نیستند واقعیت‌های اجتماعی و سیاسی را توضیح دهند. به طور مثال گرایشی با محوریت علی لاریجانی با گرایشی مثل پایداری خط قرمز لایتغیر دارند، درحالی‌که در تقسیم‌بندی پیشین در جریان واحدی به نام اصول‌گرایی تعریف می‌شدند و در عوض همین گرایش (لاریجانی) با دولت یازدهم دارای همراهی‌های بالایی‌اند که در مسئله اداره مجلس و مسئله هسته‌ای کاملاً بروز داشت که محل انتقاد و مخالفت اصولگرایان است.

مثال دیگر شکاف دولت روحانی و جناب هاشمی و کارگزاران با اصلاح‌طلبان -به معنای خاص (مشارکت-مجاهدین) -را نمی‌تواند توضیح دهد، در واقع همان چیزی که الآن و در آستانه انتخابات مجلس دهم بروز کرده است. چون بین دو بخش تعارض گفتمانی و نیز تفاوت در انتخاب عمل سیاسی وجود دارد. جریان موسوم به اصلاح‌طلب نیز خود سال‌هاست که به دو بخش «در نظام» و «بر نظام» تقسیم‌شده است که اطلاق عنوان مشترک اصلاح‌طلب بر آن‌ها واقعی نیست.

**سه‌دلیل تکثرگرایی در جامعه ایران


ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی، فرهنگی، اسلامی - مذهبی، اجتماعی،

تاریخ : دوشنبه 21 دی 1394 | 06:41 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
چرا هنگام گناه کردن شاد هستیم !

به راستی چرا گناه کردن لذت و خوشحالی می آورد !!؟

  لذت بردن از گناه و شادمانی هنگام انجام گناه، از اموری است که گناه را بزرگ می کند و موجب کیفر بیشتر می شود. در اینجا به چند روایت توجه کنید:

 امیر مؤمنان علی علیه السّلام فرمود:
«شر الاشرار من تبهّج بالشر؛»

«بدترین بدها کسی است که به انجام بدی خوشحال گردد.»۱

 و نیز فرمود:
«مَن تَلذّذ بمعاصِی الله ذلّ؛»

«کسی که از انجام گناه، لذت ببرد خداوند ذلّت را به جای آن لذّت به او می رساند.»۲

 امام سجاد علیه السّلام فرمود:
«إیّاک و ابتهاج الذّنب فانّه أعظم من رکوبه؛»

«از شاد شدن هنگام گناه بپرهیز، که این شادی بزرگتر از انجام خود گناه است.»۳

  و نیز فرمود:
«حلاوه المعصیه یفسدها الیم العقوبه؛»

«عذاب دردناک گناه شیرینی آن را تباه می سازد.»۴

  و از سخنان امام سجاد علیه السّلام است:
«لا خیر فی لذّه من بعدها النّار؛»

«در لذتی که بعد از آن آتش دوزخ است خیری نیست.»۵

 

رسول اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم فرمود:
«من اذنب ذنبا و هو ضاحک دخل النار و هو باک؛»

«کسی که گناه کند و در آن حال خندان باشد وارد آتش دوزخ می شود در حالی که گریان است.»

منبع : او می آیدتاریخ : شنبه 19 دی 1394 | 07:09 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
روزنامه سعودی عرب‌نیوز اقدام به مصاحبه با جلاد ارشد رژیم آل سعود کرده که گفته می‌شود عامل شهادت شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی بوده و وی را گردن زده است. وی افتخار می‌کند که فرزندش را نیز برای جلادی انتخاب کرده است.
  روزنامه سعودی عرب‌نیوز اقدام به مصاحبه با جلاد ارشد رژیم آل سعود کرده که گفته می‌شود عامل شهادت شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی بوده و وی را گردن زده است.

مصاحبه روزنامه سعودی با جلاد قاتل شیخ نمر +عکس /آماده انتشار

 از قدیمی‌ترین و مشهورترین جلادان در عربستان است که تقریبا هر ماه، هفت یا 10 سر را با شمشیر قطع می‌کند. محمد سعد البیشی 42 ساله  در این مصاحبه می‌گوید که از اینکه حد الهی! را اجرا می کند، به خود افتخار می‌کند و هیچ عذاب وجدانی برای گردن زدن بسیاری از اشخاص ندارد.وی گفت که گردن بسیاری از مردان و زنان را در گذشته زده است. او می گوید: برای من مهم نیست که گردن چند نفر که حکم اعدام برای آن ها صادر شده باشد را زده ام.


ادامه مطلب

طبقه بندی: اجتماعی، سیاسی،
برچسب ها: جلاد عربستان، جاهلیت، عربستان، آل سعود،

تاریخ : شنبه 19 دی 1394 | 04:26 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
تاریخ : شنبه 19 دی 1394 | 09:31 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد از حضور نداشتن برخی مسئولان در آیین گرامیداشت 9 دی انتقاد کرد و گفت:چرا کسانی که امروز در پست هایی کلیدی هستند در این روز شرکت نکردند ،اگر مغرضانه شرکت نکردند باید گفت اف بر شما، و اگر از بالا دست دستور گرفتندکه شرکت نکنند، باید تأسف به حال این آقایان خورد.به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت آیت الله نمر به حماسه 9دی ماه و اوج این حماسه ملی در تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر 9دی نبود امروز اینگونه امنیت در انقلاب وجود نداشت.

 

حماسه 9دی مربوط به گروه و حزبی خاص نیست

وی با انتقاد از برخی که 9دی ماه را مربوط به گروهی خاصی می دانند، ابراز کرد: 9دی ماه متعلق به تمام ملت ایران ،ولایت ، رهبری و جامعه اسلامی  است و اگر کسانی بخواهد این روز ملی را به گروهی خاص ربط دهد، هنوز موقعیت را درک نکرده است.

 

اگر امروز پست دارید بایدآن را مدیون حماسه 9دی باشید

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان مسئولان باید امنیت و آرامش خود را مدیون 9دی باشند، تصریح کرد: اگر گروهی امروزبه نام اصلاح طلب مقام و جایگاهی دارند باید بدانند که این ماندگاری آنان از 9دی است.

 

ملک حسینی با انتقاد از حضور نداشتن برخی مسئولان در این روز ابراز کرد:چرا کسانی که امروز در پست هایی کلیدی هستند در این روز شرکت نکردند ،اگر مغرضانه شرکت نکردند باید گفت اف بر شما، و اگر از بالا دست دستور گرفتندکه شرکت نکنند، باید تأسف به حال این آقایان خورد.

 

برخی در فتنه 88اوج نا امنی ها و فتعنه دشمن را نفهمیدند

وی علت ماندگاری حماسه 9دی ماه را بصیرت ، ولایت و نهضت عاشورا دانست و افزود: در آن برهه رهبر معظم انقلاب فرمودند این اردو کشی ها ، این تعصبات کورکورانه و این تجمع ها را جمع کنید اما متأسفانه نبود بصیرت باعث شد که برخی از گروه چپ و برخی از گروه راست، عمق سخنان معظم له را نفهمند و باعث شد که انقلاب تا لبه پرتگاه پیش رود که بصیرت عاشورایی مردم ایران اسلامی در 9دی ماه ،تمامی نقشه های آنان را نقش برآب کرد.

 

نماینده مردم استان در مجلس شورای خبرگان به توطئه نفوذ و اوج بی بصیرتی برخی خواص به وجود آمدن فتنه 88اشاره کرد و گفت:برخی خواص با اینکه توطئه دشمن، نفوذ و عمق فاجعه را می دانستند هیچ گونه عکس العملی نشان ندانند که این نشان از اوج بی بصیرتی آنان بود.

 

ملک حسینی 9دی ماه را متعلق به انقلاب، نظام، رهبری، بسیج ،مردم وآحاد جامعه دانست و ابراز کرد:فتنه 88با بصیرت مردم، مظلومیت سید الشهداء و رهبری پیامبر گونه رهبر معظم انقلاب مهار شد.

 ادامه مطلب
تاریخ : جمعه 18 دی 1394 | 03:00 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: قرار بود هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ کارخانه ها اما دیدیم که چرخ هر دو پنچر شد.

خبرگزاری فارس: دولت یک وعده غذای 8میلیون نفر را دفن کرد/ هم چرخ سانتریفیوژها پنچر شد هم کارخانه‌ها

به گزارش بویرنیوز به نقل از فارس، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در جمع مسئولان استانی بسیج سازندگی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی گفت: اگر به اقتصاد مقاومتی ایمان داشتیم و چشممان به خارج از کشور و برجام نبود وضعیتمان بهتر از این بود. قرار بود هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ کارخانه ها اما دیدیم که چرخ هر دو پنچر شد و اقتصاد ما دچار رکود شد و هیچ خیری ندیدیم.
نقدی افزود: این دولت ادعا داشت که رابطه با کشورهای خارجی را بهتر خواهد کرد اما دیدیم که ۶ کشور دسته چندم رابطه‌شان را با ایران به صورت توهین آمیزی قطع کردند زیرا جری شده بودند. معلوم است وقتی ما صلابت خود را بشکنیم و پنجاه بار زیر پرچم آمریکا راه برویم و بخندیم و قدم بزنیم همه کشورها احساس می کنند که ایران از هم پاشیده و می شود هر کاری با ایران کرد.
وی با تاکید بر اینکه بسیج سازندگی به عنوان پیش قراول نظام در اقتصاد مقاومتی نباید معطل هیچ بماند کسی بماند و باید فعالیتش را توسعه دهد، اظهارکرد: بسیج سازندگی باید مثل همیشه احساس تکلیف کند و اداری کار کردن را از سازمان خود دور کند. بسیج سازندگی باید تحولی عظیم و انقلابی اقتصادی را رقم بزند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بسیج سازندگی با توجه به سیاست های ولایت، برای فعالیت خود چشم انداز تهیه کرده است، خاطرنشان کرد: ما در سال ۱۴۰۴ باید ۲۰ میلیون بسیجی فعال داشته باشیم که در سال یک دوره به اردوهای جهادی بروند. در سال ۱۴۰۴ اگر هر بسیجی ۵ روز به اردوی جهادی برود، رقم ۱۰۰ میلیون نفر خدمت رسانی جهادی محقق می شود. بسیج سازندگی باید عادت های اداری را بشکند و جهادی کار کند.
نقدی با اعلام این خبر که از امسال ردیف بودجه بسیج سازندگی مستقل خواهد شد، گفت: مسئولین بسیج سازندگی باید با اعضای گروه جهادی مانوس و رفیق باشند شود تا همه یک دل و یکصدا با هم کار کنند. اگر مدیر بسیج سازندگی اینگونه باشد همه جوانان در استان ها جذب این مدیر خواهند شد. بسیج سازندگی یعنی محور گروه های جهادی. بسیج سازندگی باید پناهگاه جوانان و گروه های جهادی باشد و ما باید به دنبال این باشیم که در مسجد و مدرسه گروه های جهادی را بیش از پیش راه اندازی کنیم.
وی افزود: باید محرومیتهای استانها را لیست کنیم و با توجه به الویت بندی انجام شده خدمت رسانی کنیم. باید اردوهای جهادی را فرهنگ سازی وجوانان را دلگرم کرد و خدمت رسانی در اردوهای جهادی را برای جوانان تبدیل به یک عادت کرد.
نقدی با بیان اینکه دشمن در تلاش است فرهنگ لیبرالیستی را وارد کشور کند و ما باید مقابل این نفوذ دشمن بایستیم و مسئولیت پذیر باشیم افزود: اساس بسیج مسئولیت پذیری است. بسیج روحیه انقلابی دارد و بی تفاوت نیست. ما در هر استان باید ۵۰۰ هزار نفر را به اردوهای جهادی بفرستیم. مردم خودشان با همیاری یکدیگر می توانند مشکل خودشان را حل کنند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به دفن مواد غذایی توسط دولت به بهانه تنظیم بازار، گفت: دفع ۱۷۰۰ تن سیب زمینی اسراف بزرگی بود که دولت انجام داد. یک میلیون و ۷۰۰ هزار کیلو سیب زمینی یعنی یک وعده غذایی برای ۸ میلیون نفر که ما به سادگی آن را دفن کردیم. امحای سیب زمینی در حالی انجام گرفته است که ما برای تهیه نشاسته مورد نیاز گل حفاری به سیب زمینی نیاز داریم. ۳۰ درصد گل حفاری چاه های نفت نشاسته سیب زمینی است و نشاسته ذرت، گندم یا محصولات دیگر دردی دوا نمی کند. سالانه ما ۵۰ هزار تن نشاسته نیاز داریم اما کارخانه های ما خوابیده است و ما از خارج گل حفاری وارد می کنیم.
وی تصریح کرد: صنایع تبدیلی می تواند ما را از این وضعیت و از این اسراف کاری ها نجات دهد چرا که ما الان در کشور حدود ۵ میلیون تن ضایعات محصولات کشاورزی در سال داریم. راه درمان این ضایعات صنایع تبدیلی است. باید کارگاه های زودبازده و کوچک بیشتر شود و مردم را برای انجام فعالیتهای اقتصاد مقاومتی تشویق کنیم. مردم باید بیشتر با فواید فعالیتهای اقتصاد مقاومتی آشنا شوند. کارگاه های زود بازده یا مشاغل خانگی ورشکستگی ندارد. باید فعالیتهای اقتصاد مقاومتی را به خانه ها سوق دهیم و هر خانه می تواند یک کارگاه کوچک شود. صنعت خانگی باید رواج پیدا کند.تاریخ : پنجشنبه 17 دی 1394 | 07:07 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات


تاریخ : سه شنبه 15 دی 1394 | 02:29 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

 امام خمینی (ره) می‌فرمایند: مگر مسلمانان جهان فاجعه قتل عام صدها عالم و هزاران زن و مرد فرقه‌های مسلمین را در طول حیات ننگین آل سعود و نیز جنایت قتل عام زائران خانه خدا را فراموش می‌کنند؟نظر امام خمینی(ره) در مورد قطع رابطه با عربستان سعودیخبرگزاری میزان: پس از سلسله اقدامات خصمانه رژیم سعودی علیه منافع امت اسلام که آخرین آن اعدام یک روحانی آزادیخواه و عدالت طلب بود، تجمعات اعتراض آمیزی در اکثر نقاط دنیا توسط مسلمانان و آزادی خواهان جهان صورت گرفت.

در ایران اسلامی نیز مردم خشم و انزجار خود را نسبت به اقدامات خصمانه سعودی‌ها بویژه به شهادت رساندن آیت الله نمر به انحاء مختلف ابراز کردند که البته در تهران تجمع مردم مقابل سفارت سعودی موجبات  آتش گرفتن بخشی از محوطه ساختمان مزبور را فراهم آورد؛ همین امر موجب شد رژیم سعودی که از هر فرصتی برای دمیدن در تنور بحران و تنش در منطقه سود می‌برد با بهانه تراشی روابط سیاسی خود را با تهران قطع کند و به سایر کشورهای جیره خوار خود نیز برای قطع رابطه دیپلماتیک با ایران فشار وارد کند.   

اما اگرچه به تصریح عالمان علم سیاست و مقامات و مسئولان کشورمان، رژیم سعودی بیشترین ضرر را از قطع رابطه با ایران متحمل خواهد شد اما نکته حائز اهمیت استراتژی شفاف و صریح جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی است که ابتناء آن بر پایه حمایت از مظلومان و ستیز با ظالمان و جهانخواران است و نمود و تجسم عینی ظلم در شرایط فعلی رژیم سعودی است، بنابراین قطعا جمهوری اسلامی ایران نه تنها از این قطع رابطه متضرر نخواهد شد بلکه تحقق آن در زمره اصول بدیهی استراتژی جمهوری اسلامی است.

در این زمینه ذکر بیانات حضرت امام خمینی(ره) در رابطه با قطع رابطه ایران و عربستان سعودی مندرج در صفحات 80 الی 82 جلد 21 از صحیفه امام (ره) خالی از لطف نیست.

امام خمینی (ره) می‌فرمایند: مگر مسلمانان جهان فاجعه قتل عام صدها عالم و هزاران زن و مرد فرقه‌های مسلمین را در طول حیات ننگین آل سعود و نیز جنایت قتل عام زائران خانه خدا را فراموش می‌کنند؟

مگر مسلمانان نمی‌بینند که امروز مراکز وهابیت در جهان به کانون‌های فتنه و جاسوسی مبدل شده‌اند، که از یک طرف اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان، اسلام ملّاهای کثیف درباری، اسلام مقدس نماهای بیشعور حوزه‌های علمی و دانشگاهی، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت، اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومین و پابرهنه‌ها، و در یک کلمه "اسلام امریکایی" را ترویج می‌کنند؛ و از طرف دیگر، سر بر آستان سرور خویش، امریکای جهانخوار، می‌گذارند.

مسلمانان نمی‌دانند این درد را به کجا ببرند که آل سعود به اسرائیل اطمینان می‌دهد که ما اسلحه خودمان را علیه شما به کار نمی‌بریم! و برای اثبات حرف خود با ایران قطع رابطه می‌کنند.

ان شاء الله ما نخواهیم گذاشت از کعبه و حج، این منبر بزرگی که بر بلندای بام انسانیت باید صدای مظلومان را به همه عالم منعکس سازد و آوای توحید را طنین اندازد، صدای سازش با امریکا و شوروی و کفر و شرک نواخته شود. و از خدا می‌خواهیم که این قدرت را به ما ارزانی دارد که نه تنها از کعبه مسلمین، که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ امریکا و شوروی را به صدا درآوریم.

انتهای پیام/پ


تاریخ : سه شنبه 15 دی 1394 | 02:04 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

بی‌پولی بیکاری را قفل کرده و باعث شده است تا وعده دولت در حل بحران بیکاری جوانان روی زمین بماند. نرخ بیکاری جوانان زیر ۳۰سال هم اکنون به ۴۸.۷ درصد رسیده و این نرخ در مورد زنان ۸۵.۹ درصد است.

به گزارش مهر، مقامات دولتی می گویند بیکاری بزرگترین مشکل داخلی کشور است و تمام تلاش خود را برای حل این معضل انجام می دهند. علاوه بر این، یکی از مهم ترین وعده های رئیس جمهور به جوانان رفع بیکاری و ایجاد فضای اشتغال برای همه بوده است.

حالا در سومین سال از فعالیت دولت تدبیر و امید، مسئولان دولتی و برخی وزرا می گویند درآمد دولت به پایین ترین حد سال‌های اخیر رسیده و بی پولی قدرت انجام هر کاری را از دولت گرفته است. آنها می گویند تا پول نباشد نمی توانند فکری برای حل بحران بیکاری جوانان بکنند.

مسئولان وزارت کار می گویند در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید تنها توانسته اند از ریزش و نابودی ۲۴۰ هزارشغل موجود جلوگیری کنند و علاوه بر آن، ۴۰۰ هزار شغل خالص نیز در سال ۹۳ ایجاد شده است. وزیر کار عنوان کرده شاغلان جدید به لیست‌های بیمه ای اضافه شده و قابل ردیابی است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: اجتماعی،

تاریخ : سه شنبه 15 دی 1394 | 12:54 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

منطقه شلوغ شده است، از سوریه تا عراق و لبنان و یمن. در چنین شرایطی، قورباغه‌های منطقه‌ای هفت‌تیرکش شده‌اند. نباید از این سر و صداها هراسی به دل راه داد که شأن تمدن تاریخی ایران، فراتر از چند کشور عربی برآمده از جنگ‌های جهانی است.

خبرگزاری فارس: قورباغه‌های شبه‌جزیره، هفت‌تیر می‌کشند

علیرضا کریمی: ساعتی پیش، «خالد بن احمد آل‌خلیفه»، وزیر امور خارجه سنگین‌وزن اما سبک‌مغز بحرینی‌ها که در حدود 4 سال است دولتش به سرکوب مردم خود اشتغال دارد و تا سال 1350 یکی از استان‌های ایران محسوب می‌شد، از قطع روابط دیپلماتیک منامه با تهران خبر داد. وی پس از آن این کار را کرد که یک شب قبل، همتای سعودی او نیز از قطع روابط با ایران خبر داده بود....


ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی،

تاریخ : دوشنبه 14 دی 1394 | 03:58 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

  

به گزارش افتخارنیوز  دبیرخانه مجمع عالی بسیج شهرستان بهمئی استان کهگیلویه وبویراحمد در  محکومیت اقدام آل سعود در اعدام ایت الله الشهید النمر الباقر النمر بیاینه ای صادر نموده است که در ذیل می خوانید :


 بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا ۞

سوره احزاب ؛ آبه23

از مومنان مردانی هستند که به پیمانی که با خدا بسته بودند وفا کردند.بعضی بر سر پیمان خویش جان باختند و بعضی چشم به راهند و هیچ پیمان خود دگرگون نکرده ‏اند

السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)

 پیروزی های غرور آفرین جنبشهای اسلامی در سراسر جهان هنوز حکام مرتجع و متحجر را از خواب غفلت بیدار ننموده است .شجاعت وصف ناپذیر ملت مسلمان یمن  در مقابل ائتلاف مرتجعین و واپسگرایان  باعث شد تا دشمن اسلام  هر روز بر شرارت های خود در جهان اسلام  بیافزایند . تا بتوانند به اهداف نامشروع خود در مقابل ملت های مسلمان برسند .ادامه مطلب
تاریخ : یکشنبه 13 دی 1394 | 06:42 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
تاریخ : یکشنبه 13 دی 1394 | 05:24 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

 

شایعه پیامی است كه به طرز غیر رسمی (معمولاً دهان به دهان)منتقل می‌شود و به موضوعی مربوط می شود كه تحقیق در صحت و سقم آن مشكل است.  افتخارنیوز -کریم افتخاری:یکی از آسیب های اجتماعی در جامعه بخصوص  ایرانی بازار شایعه است . بطوریکه خوراک بسیاری از افراد شده است تا از این طریق بتوانند به اهداف خود برسند.


شایعه می تواند جنبه فردی و یا جمعی داشته باشد .هر دو برای رشد و تکامل هر جامعه ای خطر ناک و یکی از رذایل اخلاقی است  .افراد شایعه پراکن در فضاهای مختلف اقدام به صید طمعه خود می نمایند  . امروزه مهمترین بستر جهت شایعه در فضای می باشد . افراد شایعه پراکن دارای ابزارهای تبلیغاتی وسیع هستند .معمولا شایعه کردن راحت است اما مبارزه با شایعه پراکن ها راحت نیست .دروغ ، تهمت ،بزرگنمایی مسائل جزیی، وارد شدن در حریم خصوصی  افراد و شخصیتها مهمترین اهداف شایعه پراکن ها می باشد .

ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی، فرهنگی، اجتماعی،

تاریخ : یکشنبه 13 دی 1394 | 01:58 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظراتبه گزارش سایت خبری  افتخارنیوز نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز در جمع تجمع کنندگان سالروز بزرگداشت حماسه مردمی 9 دی ماه در شهر لیکک بر لزوم حفظ اخلاق و داشتن بصیرت دینی،سیاسی و اخلاق تاکید کرد.

 آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی با تقدیر از مردم شهید پرور و ولایتمدار بهمئی جهت حضور در سالروز حماسه 9 دی ،تصریح کرد:هر امتی و هر ملتی یوم الله خویش را پاسداری می کند؛ روز خدا برای هر امت روزی است که آن امت از ظلمت به نور وارد شود ،روزی است که خود رابیابد ،زمان خود را بشناسد و انتخاب صحیح کند.

 


ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی، اسلامی - مذهبی، سیاسی،
برچسب ها: آیت الله ملک حسینی، نماینده ولی فقیه، کهگیلویه وبویراحمد، یاسوج، فتنه 88، سیاسی، افتخارنیوز،
دنبالک ها: افتخارنیوز،

تاریخ : جمعه 11 دی 1394 | 06:59 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

 با پشتیبانی مردم  شجاع و دلاور و جوانان انقلابی تا آخرین نفس از دستاورهای انقلاب اسلامی  صیانت خواهیم کرد و هیچ گاه اجازه دخالت به بیگانگان نخواهیم داد.


سردار هاشمی در بین مردم پرشور چرام این شهر را نگین سبز خطه جنوب خواند و ضمن تبریک میلاد حضرت نبی اکرم اسلام و امام صادق (ع) در رابطه با حماسه ۹ دی گفت: این حماسه ی عظیمی بود که مردم ایران اسلامی خلق کردند. وی اظهار داشت از اول انقلاب تا کنون دسیسه های زیادی علیه انقلاب اسلامی طرح ریزی شد. استکبار جهانی برای براندازی انقلاب اسلامی مثل سایر دسیسه ها با طراحی و استفاده از نیرو های داخلی در حمایت از نیرو های خارجی قصد براندازی نظام را داشت که با هوشیاری و بصیرت مردم آگاه ایران و رهبری مقام معظم رهبری در نهم دیماه پوزه استکبار به خاک مالیده شد و حادثه رقم خورد که تا نسل ها فراموش نخواهد شد.

سردار هاشمی گفت: دیدبانان بیدار جمهوری اسلامی کوچک ترین تحریکی را با دقت بررسی و پاسخ خواهند داد و انقلابی که خون بهای هزاران شهید و یادگار ایثارگران است

 وی گفت :با پشتیبانی مردم  شجاع و دلاور و جوانان انقلابی تا آخرین نفس از دستاورهای انقلاب اسلامی  صیانت خواهیم کرد و هیچ گاه اجازه دخالت به بیگانگان نخواهیم داد.

سردار هاشمی در آخرگفت: ما بعنوان سربازان ولایت و در حفاظت از آرمان های امام خمینی و انقلاب تلاش خواهیم کرد و تا آخرین قطره خون خویش جهت صیانت از این نظام همچون سالهای درخشان دفاع مقدس ادامه خواهیم داد.
طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: عدل هاشمی، نامزد مجلس، چرام، کهگیلویه، افتخارنیوز،
دنبالک ها: افتخارنیوز،

تاریخ : پنجشنبه 10 دی 1394 | 10:27 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات


 


عضو شورای شهریاسوج گفت:روز 9 دی ماه 88 از جمله روز هایی است که به واسطه حرکت عظیم و فوق العاده مردم در تاریخ ماندگار شد. به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی افتخارنیوز زهر زمانی نائب رئیس شورای شهر یاسوج مر کز کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به ماه محرم و ماه پیروزی خون بر شمشیر  گفت: : به فرموده امام خمینی ره خون بر شمشیر پیروز شد ومردم کشورمان با درس گرفتن از عاشورا به پیروزی رسیدند.

 

نائب رئیس شورای شهر یاسوج اظهار کرد:در اتفاقاتی که به دنبال فتنه 88 پیش آمد ودر حماسه 9 دی مردم کشور ما با درس هایی که از عاشورا گرفته بودند حماسه ای با بصیرت خلق کردند.

 

وی با بیان اینکه روز 9 دی ماه 88 از جمله روز هایی است که به واسطه حرکت عظیم و فوق العاده مردم در تاریخ ماندگار شد، گفت:بزرگداشت  حماسه 9 دی ماه بیعتی مجددبا وولایت فقیه و انقلاب اسلامی است که به پای آن شهیدان زیادی  داده ایم.

 

زمانی ابراز کرد: این حماسه ماندگار اعلام وفاداری مردم به ولایت بوده و به خوبی ثابت کرد هوشیاری ملت ایران در دفاع از ارزش‌های دینی و اصل ولایت تردیدناپذیراست و آن حرکت خودجوشی که در 9 دی 88 اتفاق افتاد پیام ملت ایران به فتنه گران بود

.

عضو شورای شهر یاسوج تصریح کرد:ما باحضور حماسی و بزرگ خودمان برای احیاءاین حماسه عظیم به دشمنان اسلام وانقلاب نشان می دهیم که هنوزحماسه عاشورا و تاسوعا زنده است وهیچ وقت این انقلاب و اسلام و رهبر عزیزمان را تنها نخواهیم گذاشت.

انتهای پیام/پ

منبع: ایل بانوتاریخ : پنجشنبه 10 دی 1394 | 10:16 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

شورای نگهبان اعلام کرد: «مدارک تحصیلی جانبازان و آزادگان طبق ماده (‌١٨) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی برای نامزد شدن در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک مقطع بالاتر محسوب می شود».

 

به گزارش خبرآنلاین، رئیس شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران، طی نامه‌ای به شورای نگهبان، نظر این شورا در خصوص امکان استفاده جانبازان و آزادگان از یک مقطع تحصیلی بالاتر در کاندیدارتوری مجلس شورای اسلامی را استعلام کرد.

متن نامه به شرح زیر می باشد: 

«برادر گرامی حضرت آیت الله جنتی

 دبیر محترم شورای نگهبان 

با سلام و دعای خیر 

احتراما با عنایت به پی گیری‌های مستمر ایثارگران عزیز از سراسر کشور و نمایان بودن ضرورت بهره مندی از توان و تعهد ایشان و با توجه به این که در دوره های گذشته نیز ایثارگران مشمول مواد ‌١٨ و تبصره ماده ‌٢١ قانون تسهیلات استخدامی جانبازان و قانون حمایت از آزادگان از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر جهت ثبت نام نامزدی مجلس شورای اسلامی بهره مند بوده اند با احساس لزوم شفاف سازی برای حضور فعال و تاثیرگذار این قشر معظم به نظام اسلامی در سنگر قانونگذاری کشور(مجلس شورای اسلامی) با امعان نظر به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر حذف تبصره(‌٢) ماده ‌٢٨ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که شرط کاندیداتوری مجلس را داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن لحاظ نموده است، مستدعی است به دلیل نزدیک بودن مهلت استعفا (به عنوان یکی از شروط اصلی شرکت متصدیان پست های مذکور در قانون انتخابات) درباره حضور این ولی نعمتان انقلاب اسلامی با استفاده از یک مقطع تحصیلی بالاتر در کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی اعلام نظر فرمائید.

مجتبی رحماندوست 

رئیس شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران» 

متن پاسخ شورای نگهبان به استعلام فوق به شرح زیر می باشد: 

«جناب آقای رحماندوست 

رییس محترم شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران 

سلام علیکم 

بازگشت به نامه شماره ‌٥٤/٨٢٠/٤٣٠ مورخ ‌٢١/٢/١٣٩٠ در خصوص استفاده ایثارگان از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر جهت ثبت نام نامزدی مجلس شورای اسلامی به اطلاع می‌رساند: موضوع در جلسه شورای نگهبان مطرح و مقرر شد: «مدارک تحصیلی ایثارگران (جانبازان و آزادگان) طبق ماده (‌١٨) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی برای نامزد شدن در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک مقطع بالاتر محسوب می شود.» 

کدخدایی»

       تاریخ : پنجشنبه 10 دی 1394 | 08:42 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
بعد از شهادت به وحدانیت خدای عزوجل و رسالت و خاتمیت پیامبر اعظم(ص)، به جانشینی و امامت مولی الموحدین حضرت علی‌(ع) و...

۱- بعد از شهادت به وحدانیت خدای عزوجل و رسالت و خاتمیت پیامبر اعظم(ص)، به جانشینی و امامت مولی الموحدین حضرت علی‌(ع) و یازده فرزندش، در زمان غیبت کبری حضرت ولیعصر(عج) بنا به توصیه آن امام همام ولایت امری مسلمین بر عهده علمایی است که صائنا لنفسه، حافظا لدینه، مخالفا لهواه و مطیعا لامر مولاه بوده و تمامی مقلدین را تکلیف پیروی از آنها است.
بر همین اساس و بعد از چهارده قرن، مجاهدت ملت ایران به رهبری امام خمینی‌(قدس سره الشریف) و معاضدت حوزه و دانشگاه به ثمر نشست و به تعبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی، ملت ایران خون خود را در پای درختی ریخت که ثمره‎اش ولایت فقیه بود. بنابراین در ایران نظام سیاسی بر مبنای نظریه ولایت فقیه شکل گرفت که مطابق اصل ششم قانون اساسی تعیین کارگزاران نظام - بیش از سیصد هزار نفر توسط مردم و از طریق برگزاری انتخابات انجام می‌شود. برگزاری انتخابات نیز همانند تمامی دنیا بر مبنای قاعده اکثریت و اقلیت صورت می‌گیرد که مستلزم قبول رأی اکثریت به عنوان برنده بازی از طرف همه و رعایت احترام و قائل بودن حق حیات سیاسی برای اقلیت، به نحوی که پیوسته امید به پیروزی داشته باشند، از طرف اکثریت حاکم می‌باشد. رأی اکثریت هم در عقاید عمومی و یا به عبارتی در افکارعمومی شکل می‌گیرد.


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 10 دی 1394 | 07:18 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات