دعای فرج برترین110 - مطالب بهمن 1394افتخارنیوز :سردار عدل هاشمی در دیدار با اقشار مختلف مردم  درشهرستان لنده گفت :  مردم با حضور خود در همه در عرصه های انقلاب و با تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب   در راه پیمایی 22بهمن حضور با شکوهی خواهند داشت  و با ولی امر مسلمین بیعتی دیگر خواند بست .

این کاندیدای مجلس دهم  با اشاره به نقش مردم در عرصه های مختلف  نظام جمهوری اسلامی گفت : مردم نقش تعیین کننده ای در همه عرصه ها دارند و داشتند .

 عدل هاشمی در خصوص انتخابات گفت : با اخلاق پهلوانی در رقابت های انتخاباتی وارد شویم /انسان مجاز نیست در عرصه سیاست به هر روش غیراخلاقی دست بزند.رسیدن به قدرت با هر وسیله و ابزاری در تقابل با گفتن امام و انقلاب  ورهبری معظم انقلاب است برخی  برای رأی آوردن دست به هر کاری می‌زنند و هر شایعه‌ای را رواج می‌دهند .

وی با اشاره به ظرفیت بالای نیروی انسانی در کهگیلویه بزرگ گفت : قدر این جوانان را باید دانست این سرمایه عظیم نباید فرسوده و دچار فرسایش شود .من به اینده امیدوارم و این راه  رابا توکل برخدا ادامه خواهم داد و تا آخر با توکل بر خدا و پشتیبانی شما مردم ذره ای تردید ندارم . من نوکر شما مردم و جوانان گمنام هستم و به نوکری شما افتخارمی کنم .من خدتگذار خانواده شهداء –جانبازان –ایثارگران و همه مردم خواهم بود .بیایید یک رنگ باشیم .بیایید یک دل باشیم  تا همیشه باشیم

وی با بیان این که باید با مردم رو راست باشیم ، گفت : از ویژگی‌های یک نماینده باید رفتار صادقانه باشد. صداقت باید در رفتار و کردار و اعتقادات و باورها باشد.

 

 

 تاریخ : پنجشنبه 22 بهمن 1394 | 08:41 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
با گریزی به نگاه مدیران عالی صنعت ارزش آفرین پتروشیمی در نیم قرن گذشته
 
مقدمه
با اعتقاد راسخ به راه گشا بودن اقتصاد مقاومتی در توسعه پایدار کشور _ که هر از چندگاهی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی اهمیت آن را به کارگز1ران نظام اسلامی گوشزد می نمایند_در این یادداشت متناسب با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به ویژه بندهای10، 13 و 15 که مرتبط با حوزه صنعت نفت و پتروشیمی است، در نظر است ضمن بهره مندی از نقطه نظرات ارزشمند مدیران عالی صنعت پتروشیمی در گذر حیات 50 ساله این صنعت، مواردی در خصوص زیرساختهای قابل اعتماد این صنعت میان سال، به استحضار فعالان اقتصادی در بخش دولتی و خصوصی رسانده شود.
این در حالیست که تلاش های صورت گرفته توسط فرزندان ملت به منظور دستیابی نهایی به توافق هسته ای نویدبخش گشایش در امور کشور و به ویژه در حوزه اقتصادی است اما غافل شدن از فرصت ها و نقاط قوت کشور و عدم بهره مندی بهینه از آنان به هیچ وجه به مصلحت آینده کشور نیست. لذا شایسته است پیوند مناسبی میان فرصتهای ناشی از بهبود تعاملات بین المللی و توانمندیهای داخلی به وجود آید.
با هدف شناخت مؤلفه های مرتبط با اقتصاد مقاومتی و ضرورت تبدیل آنها به مفاهیم کاربردی، به نظر می رسد هرگونه کنکاش در این موضوع، مستلزم دقت نظر در ابعاد اساسی ذیل است.
بعد ارشادی: این بعد در سلسله سخنرانیهای مقام معظم رهبری از سال 89 تا قبل از ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و حتی بعد از آن، توانسته است مبنایی تئوریک و چراغ راهی برای طراحی یک مدل جهانی در حوزه اقتصاد محسوب گردد.
بعد سیاست گذاری: هم راستا با تبیین عناصر و مؤلفه های اقتصاد مقاومتی در فاصله سالهای89تا93، سیاستهای کلی مربوطه در سال گذشته از سوی رهبر فرزانه انقلاب ابلاغ گردید. در این زمینه و به منظور خروج از شعارزدگی، لازم است در چارچوب سیاست های ابلاغی و به تناسب فرصتها و نقاط قوت در حوزه های مختلف اقتصادی؛ اعم از نفت و گاز، کشاورزی، صنعت و معدن، دریا، گردشگری و ... تدوین برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت در دستور کار قرار گیرد.
بعد تخصصی: این بعد با الهام از سیاستهای ابلاغی و به تناسب نقاط قوت و ظرفیت های حوزه های مختلف در کشور، به صورت تخصصی قابل بررسی است. نمونه عینی آن در این یادداشت، صنعت پتروشیمی و به ویژه توسعه زنجیره ارزش آن است.
بعد فرهنگی: بستر سازی فرهنگی در جهت تعمیق باورهای مرتبط با نهادینه سازی اقتصاد مقاومتی و تقویت اعتماد به نفس در رابطه با قابلیت درون زایی اقتصاد کشور نیز موضوعی با اهمیت است.
به نظر می رسد با تلفیق ابعاد یاد شده و تدوین برنامه های مرتبط راهبردی، کوتاه مدت و عملیاتی، آینده روشنی در همه زمینه ها؛ اعم از سرمایه گذاری، تولید، اشتغال و رفاه برای کشور قابل تصور خواهد بود.
در این یادداشت دیدگاههای تخصصی مدیران عالی صنعت پتروشیمی در طول50 سال گدشته حیات این صنعت، به عنوان بعد تخصصی تحقق اقتصاد مقاومتی در این صنعت مد نظر قرار گرفته است.

به نظر می رسد ملموس تر از شرایط امروز برای درک اهمیت توسعه صنعت پتروشیمی ایران وجود ندارد. چرا که تجربه تحریمهای اقتصادی ظالمانه و نیز کاهش نامتعارف و صرفاً سیاسی قیمت نفت، برنامه ریزی های اقتصادی کشور را تحت تأثیر قرار داده و ضرورت کاهش وابستگی به اقتصاد نفتی، از طریق ایجاد ارزش افزوده در منابع نفت و گاز و صد البته محصولات پایه پتروشیمی بیش از گذشته احساس می شود. این در حالیست که سهم عمده ای از عوامل تشدید کننده بحران بیکاری در مناطق صنعتی از جمله خوزستان، متأثر از بی توجهی به زنجیره ارزش محصولات در بخش های گوناگون از جمله کشاورزی و صنعت است.
با وجود فرصتهای طلایی در دسترس، شعار زدگی و دل خوشی صِرف به داشته هایمان و البته قدرنشناسی نسبت به این فرصتها، دامی خطرناک همچون وابستگی یکصد و چند ساله به درآمدهای نفتی محدود و شکننده را برایمان گسترانیده است.
رویکرد دولت یازدهم و تأکید بر توسعه فضای کسب و کار و تولید و هم راستایی این نگاه ارزشمند با سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، مؤید این مطلب است که می بایست برای رهایی از دام خام فروشی منابع کشور و در رأس آنها نفت و گاز، طرحی نو در انداخت و در این میان دروازه طلایی توسعه صنعت پتروشیمی گذرگاهی منحصر به فرد محسوب می گردد.
اهمیت این موضوع در شرایط نامطمئن بازار نفت و فشار تحریم ها از یک سو و طرح موضوع مسئولیت آفرین جهش دوم پتروشیمی توسط وزیر محترم نفت از سوی دیگر، نشان از کلیدی بودن این وظیفه برای توجه بیشتر به ارزش آفرینی در منابع نفت و گاز از مسیر توسعه زنجیره ارزش صنعت پتروشمی دارد.
نتایج مورد انتظار ناشی از توجه به توسعه زنجیره ارزش پتروشیمی:
1- حداکثر بهره مندی از منابع خدادادی نفت و گاز، در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی.
2- افزایش تولید و به تبع آن توسعه اشتغال و رفاه در کشور.
3- کاهش میان

افتخار نیوز, [02.02.16 22:41]
گین ریسک سرمایه گذاری در ایران، با توجه به شرایط تقریباً مطمئن صنعت پتروشیمی.
4- کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت.
5- مقابله نرم با ترفندهای سیاسی بین المللی در بازار نفت و تحریم ها.

گذری بر دیدگاههای مدیران عالی صنعت پتروشیمی ایران
بررسی اجمالی دیدگاه 12 مدیر شرکت ملی صنایع پتروشیمی در 50سال گذشته_که عمدتاً از مصاحبه های آنان با نشریه پیام پتروشیمی و به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس این شرکت برگرفته شده است_ از این حیث اهمیت دارد که تجارب ارزشمند آنان در حکم مخزن دانشی است جهت تبیین فرصتها و نقاط قوت و نیز درک چالش های مرتبط با توسعه صنعت پتروشیمی.
لذا می توان ادعا نمود که با بهره گیری از نگاه های تخصصی این مدیران فرهیخته، راه پر فراز و نشیب توسعه صنعت هموارتر خواهد شد.

ادامه مطلب

طبقه بندی: اجتماعی، اقتصادی،
برچسب ها: جشنی، محمد، نفت، پتروشیمی، افتخارنیوز،
دنبالک ها: افتخارنیوز،

تاریخ : چهارشنبه 14 بهمن 1394 | 07:45 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

برخی از یاران اولیه امام کسانی هستند که در ترازی که خود انتظار دارند مورد توجه قرار نمی‌گیرند و برای احیاء هویت و شخصیت خود بین حال و دوران امام رفت و آمد ذهنی دارند.
 به گزارش مشرق، افراد یا جریاناتی که اقدام به تحریف امام می‌نمایندخاستگاه‌ها و انگیزه‌ای متفاوتی دارند و هر کدام با هدف مشخصی اقدام می‌نمایند که ممکن است ارتباطی با تحریف کنندگان دیگر نداشته باشند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که حداقل شش دسته در تحریف امام موثر‌ند و اسنادی از آنان به جا مانده است. انتظار از برخی طبیعی است اما تحریف امام توسط برخی که در انقلاب اسلامی سابقه دارند موجب تعجب و عبرت آموزی است.

برخی از یاران اولیه امام

این دسته کسانی هستند که در ترازی که خود انتظار دارند مورد توجه قرار نمی‌گیرند و برای احیاء هویت و شخصیت خود بین حال و دوران امام رفت و آمد ذهنی دارند و به جای اینکه دیدن خود را مطالبه کنند و یا بالا و پایین شدن نخبگان در چرخه‌ی مردم سالاری را بپذیرند به صورت مرتب مدینه‌ی فاضله‌ای از دوران امام ارائه می‌دهند و یا خود را جزء معتمدترین یاران امام معرفی می‌کنند که گویی مشاور هماهنگ کننده امام بوده‌اند و بقیه افراد در فاصله‌ی زیادی از امام قرار داشته‌اند. این دسته امام را طوری تفسیر می‌نمایند که با حال خودشان هماهنگ باشد و به جای این که موید امام باشند، امام را موید خود می‌کنند.

دشمنان خارجی

دشمنان خارجی تلاش می‌نمایند تصویری خشن، غیرمنطقی، ضد توسعه و غیر امروزی از امام و انقلاب ایشان ارائه دهند. دشمنان غربی و اپوزسیون خارج از کشور معمولاً  تلاش می‌نمایند مدعیات امام برای آینده انقلاب و کشور را به چالش بکشند و کارایی آنچه امام آورد را مورد تردید قرار دهند. این جماعت معمولاً هدف انقلاب امام را رایگان کردن آب، برق،‌ نفت و ... می‌دانند و مدعی هستند آیت‌الله خمینی بعد از پیروزی اهداف اولیه را رها و اهداف دیگری را در اولویت قرار داد. ایجاد فاصله بین حاکمیت و تردید در تحقق اهداف انقلاب اسلامی غایت حرکت و تبلیغات تحریفی این گروه است.

اپوزسیون داخلی

عده از افراد ملی و لیبرال – مذهبی که در صدر انقلاب مدتی در قدرت بودند تلاش می‌نمایند خود را نزدیکترین به امام در پاریس و ایران بدانند و تلاش می‌نمایند حملات امام به خود را ساخته و پرداخته دیگران بدانند. این جماعت سعی در «تاریخ نگاری» متفاوت از انقلاب اسلامی دارند و در این زمینه چندین کتاب هم به چاپ رسانده‌اند. مدعای اینکه امام با تصرف سفارت آمریکا مخالف بود یا مدعای اینکه نامه امام به محتشمی‌پور دست خط فرد دیگری است، نمونه‌ای از این تحریف است. این جماعت انقلابی بودن امام را کتمان می‌کنند و تلاش می‌نمایند امام را متاثر از حرکت عمومی جهان بدانند. امام معتقد است این جماعت « جزء حرف و ادعا هنر دیگری ندارند و ما هنوز چوب اعتماد خود به گروهها و لیبرالها را می‌خوریم»

اصلاح طلبان(تجدید نظر طلبان)

برخی از نخبگان فکری اصلاح طلب که از زمان ورود به حلقه کیان دچار دگردیسی معرفتی شدند به صورت طبیعی از اندیشه امام فاصله گرفتند چرا که نسبی گرایی آنان در معرفت و دست ‌بازیدن به روش‌های علمی پست مدرن و تحلیل انقلاب اسلامی با این روشها به صورت طبیعی آنان را از چارچوب اندیشه امام دور کرد. اما چون پیش از آن خود را خط امام می‌نامیدند، حاضر به عدول از این مدعا نبودند. لذا در تعارضات گرفتار و به تجدید نظر طلبی روی آوردند و بخشی از دیدگاه‌های امام مثل «جمهوری» را برجسته و بخش‌های دیگر را به کلی نادیده گرفتند. ارائه چهره‌ای کانالیزه، غرب پسند، عرفی شده و متساهل از امام ماموریت اصلی این گروه در امام شناسی است.

 رفاه‌زدگان بعد از انقلاب

برخی از افراد که سابقه‌ای هم در انقلاب دارند،‌ بعد ار پیروزی و متاثر از نوسات شدید اقتصادی کشور و‌ رانت اطلاعات، تعدیل اقتصادی و سوبسید، به ثروت‌های هنگفتی دست یافتند. از آنجا که امام در پازل مستضعفین تعریف می‌شد و کوخ نشینان را ارج می‌دانست و رفاه و مبارزه را غیر قابل جمع می‌دانست، این جماعت سعی کردند مدعیاتی در وضعیت شخصی امام طرح نمایند. بعضا امام را روشنفکر و بعضاً بسیار نظر باز معرفی کردند و حتی برای توجیه خود وی را به داشتن بیمارستان خصوصی متهم کردند. تعارضات این گروه‌ها از یک طرف باعث عدول از امام می‌شد و از طرف دیگر علاقه‌مند به شناخته شدن با این هویت نبودند. این جماعت کم‌کم از خانواده انقلاب دور شدند اما لحن طلبکارانه خود را در عین ثروت اندازی حفظ کردند یا به تعبیر دیگر به جلو فرار کردند که مورد اتهام قرار نگیرد.

 رشنفکران علم‌زده

روشنفکران علم‌زده مهمترین شاخص را برای تحریف امام،‌ غیر علمی معرفی کردن امام دانستند. فقه را امری علمی ندانسته و تلاش کردند « امام اندیشمند » را به امامی که برداشتی از قرآن دارد تقلیل و تحریف نمایند. نظریه ولایت فقیه را در قالب نظریه نمی‌پذیرند و شاقول آنان در این زمینه آورده‌های اومانیزم و لیبرالیسم در غرب است. زیر ساخت فکری نظام جمهوری اسلامی را خارج از حوزه فلسفه می‌دانند و به همین دلیل احساس قرابت نمی‌کنند. این جماعت القای فاصله بین خود با امام را در دانشگاههای کشور نوعی پرستیژ علمی می‌دانند و احساس می‌نمایند اگر بر امام تاکید کنند سطحی و غیرعلمی شناخته می‌شوند. یکی از مشکلات عمده در شناساندن حقیقت امام به نسل‌های جدید همین جماعت هستند.
تاریخ : چهارشنبه 14 بهمن 1394 | 07:14 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

دولت بهار/ عطا بهرامی: سفر دو مرحله‌ای حسن روحانی به ایتالیا و فرانسه با امضای ده ها قرارداد اقتصادی به پایان رسید. این نخستین قراردادهای اقتصادی در دوره موسوم به پسابرجام است که در آن میلیاردها دلار رد و بدل خواهد شد، دولتی ها از آن به فتح اروپا با اقتصاد یاد کرده اند. آیا این قراردادها به ورود سرمایه گذاری خارجی، افزایش اشتغال در داخل و ورود تکنولوژی می‌انجامد و یا صرفا با باز کردن درهای واردات باعث بلعیده شدن دلارهای آزاد شده طبق توافق برجام می‌شود؟ در این یادداشت تلاش می‌شود با منطق صرفا اقتصادی و به دور از وارد کردن متغیرهای غیراقتصادی به این سوال پاسخ داده شود.
ارقامی که برای قراردادهای منعقده بین ایران و کشورهای اروپایی ذکر شده شفاف نیست و مبالغ مختلفی را دربر می گیرد. ابهام مهمتر؛ به دوره زمانی اجرای قراردادها باز می گردد که ارقام ذکر شده را تفسیر و معنی دار می کند که آن هم مشخص نیست و اصل شفافیت که از بدیهیات بی نیاز از تکرار در مناسبات اقتصادی است نادیده گرفته شده است. قراردادهای عمده ای که رسانه ها خبررسانی کردند و هنوز فهرست مشخص و مفصل آن از طرف دولت اعلام نشده را می توان به شرح زیر دسته بندی کرد:
• قرارداد با شرکت «سایپم» ایتالیا به منظور بازسازی دو پالایشگاه نفتی و راه اندازی خطوط گازی به طول یک هزار و صد مایل به ارزش 3 میلیارد و 800 میلیون پوند(5 میلیارد و 390 میلیارد دلار)
•  قرارداد با شرکت صنایع فولاد «دنیلی» به ارزش 4 میلیارد پوند(5 میلیارد و 680 میلیارد دلار)
•  قرارداد با شرکت راه آهن ایتالیا به منظور راه اندازی و توسعه خط راه آهن پرسرعت در ایران(رقم نامعلوم)
• قرارداد با شرکت کشتی سازی «فینکانیتری» جهت توسعه صنعت کشتی سازی در خلیج فارس(رقم نامعلوم)
• قرارداد با شرکت «گاویو» برای توسعه پروژه های راه آهن به ارزش 3 میلیارد پوند(4 میلیارد و 260 میلیارد دلار)
• قرارداد خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس به ارزش تقریبی 23 میلیارد یورو (معادل 25 میلیارد دلار)
• قرارداد با شرکت پژو برای مونتاژ سالی 200 هزار خودرو(ارزش قرارداد حدود 800 میلیون یورو)
• قرارداد گروه فیوز فرانسه با ایمیدرو، برای ایجاد کارخانه تولید ‌آند، تولید آلومینیوم.(رقم قرارداد نامعلوم)
تیم اقتصادی دولت مدعی است که با این قراردادها اروپا را فتح کرده است و این آن چیزی است که دو سال و نیم به خاطر آن زحمت کشیدیم. با اجرای قراردادهای مذکور رونق به اقتصاد ایران باز گشته و ایران آغوش خود را بر روی سرمایه خارجی گشوده است. ایران را باید کشوری وارد شده در جاده رشد و ترقی دانست. اما حقیقت چیست؟ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی، اقتصادی،
برچسب ها: دولت، قراداد اقتصادی، اروپا، جوانان، اشتغال، برترین110،

تاریخ : چهارشنبه 14 بهمن 1394 | 06:33 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
   
افتخارنیوز:آمادگی کمپین فعالان رسانه و مجلس مستقل آینده برای پذیرش ظرفیت فعالان سیاسی سراسر کشور که مستقل از تقسیم کار اشخاص و چپ و راست سیاسی رایج تمایل دارند به جامعه خدمت کنند.


علیرضا سعیدآبادی با تاکید بر این که جایگاه مجلس شورای اسلامی در قانون اساسی ، نظام سیاسی و ساختار اداری به دلیل اصل تفکیک قوا در ایران از اهمیت خاصی برخوردار است و پارلمان ، مستقل از سایر قوا باید فعالیت کند گفت:کمپین فعالان رسانه و مجلس مستقل آینده ادامه دارد و می خواهد شان مجلس شورای اسلامی را به آن بازگرداند و معتقد است در شرایطی که خانه احزاب به تازگی فعال شده و نتیجه کار آن به این انتخابات نمی رسد دوقطبی سازی جامعه و تقسیم بندی سنتی نمایندگان مردم به چپ و راست سیاسی و عدم توجه به سایر نیروهای کثیر فکری ، به ضرر کشور تمام می شود و تداوم این وضعیت باعث خواهد شد مردم از بخش عظیمی از ظرفیت فکری و سرمایه اجتماعی خود محروم شوند.

وی فراگیری کمپین فعالان رسانه و مجلس مستقل آینده را باتوجه به انتشار و بازنشر وسیع آن در رسانه های مرکز و محلی سراسر کشور و شبکه های اجتماعی ، نشانه بی سابقه بودن نقش رسانه در انتخابات مجلس شورای اسلامی دانسته و افزود:کاندیداهای مستقل از جمله سرآمدان رسانه در زمان مهلت تبلیغات می توانند با حفظ امانت داری و پیروی از اصول این کمپین ، از نام و ظرفیت آن استفاده کنند و ازآنجاکه مردم محتوای این کمپین را پذیرفته اند بر فضای دوقطبی فائق خواهند آمد و مجلس مستقل و کارآمدتری شکل خواهد گرفت و انتظارات عمومی برآورده خواهد شد.

سعیدآبادی، آمادگی این کمپین را برای پذیرش ظرفیت فعالان سیاسی سراسر کشور که مستقل از تقسیم کار اشخاص و چپ و راست سیاسی رایج تمایل دارند به جامعه خدمت کنند اعلام کرد و گفت:اگر این فعالان سیاسی می خواهند مستقل از آنچه که در محافل خصوصی مرکز و منتسب به چپ و راست سیاسی می گذرد و فراتر از خواست عده ای قلیل و تقسیم کار بین اشخاص تکراری ایفای نقش کنند و همراه با مردم نواحی و مناطق مختلف در سراسر کشور به نرم افزار و محتوای کمپین مجلس مستقل آینده باور دارند می توانند به این کمپین پاسخ مثبت دهند و ظرفیت تبلیغاتی خود را در زمان تبلیغات با آن به اشتراک بگذارند.بی شک ، تاریخ پربار انقلاب اسلامی از آنان به خاطر این واقع نگری و شهامت سیاسی در شرایطی که با فرصت ها و تهدیدهای متحول شونده و نوظهور مواجه هستیم و به نیروهای جدید در درون نظام نیاز داریم ، به نیکی و بزرگی یاد خواهد کرد.

علیرضا سعیدآبادی ، جایگاه شورای نگهبان قانون اساسی را برای هموارسازی راه های برگزاری انتخابات سالم و معرفی بهترین های مردم بسیار تعیین کننده و  راهبردی دانست و خاطر نشان کرد:اگر برگزاری انتخابات سالم بخشی از حق الناس است با تعمیم مدل حاکم بر نظام انتخابات کشور به نظام انتصابات و معرفی بخش دیگری از بهترین نمایندگان ملت که در نظام اداری به وجود آن ها نیاز است با استفاده از مدل نظارتی شورای نگهبان قانون اساسی ، از تمامی حق الناس باید دفاع کرد.

شایان ذکر است برای مطالعه مدل یاد شده می توان به دو یادداشت از این فعال رسانه به نام های "درباره بهترین نمایندگان ملت" و "نگهبانی از تمامی حق الناس" که در فضای رسانه بسیار بازنشر یافته اند مراجعه داشت.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی،

تاریخ : یکشنبه 4 بهمن 1394 | 09:30 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic