تبلیغات
دعای فرج برترین110 - مطالب مهر 1394
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین - السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.

ایام تاسوعا وعاشورای حسینی بر محبان اهل بیت علیه السلام و همه مسلمانان بخصوص شیعیان تسلیت باد

طبقه بندی: اسلامی - مذهبی، فرهنگی،
برچسب ها: تاسوعا، عاشورای حسینی، محبان اهل بیت، مسلمانان، شیعیان،
دنبالک ها: افتخارنیوز،

تاریخ : پنجشنبه 30 مهر 1394 | 07:10 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
|

   

 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مسئولیت دولت میزبان در قبال جان باختن 7 هزار مسلمان گفتند: پس از این حادثه باید صدای واحد و اعتراض دنیای اسلام بر می‌خاست اما متأسفانه به جز صدای جمهوری اسلامی ایران صدایی شنیده نشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افتخارنیوز ،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (دوشنبه) در دیدار مسئولان و دست اندرکاران برگزاری حج، فاجعه بسیار تلخ و حیرت‌انگیز منا را از جمله امتحانات الهی خواندند و با انتقاد از سکوت دولتها و به خصوص دولتهای غربی و سازمانهای مدعی حقوق بشر در قبال این مصیبت بزرگ تأکید کردند: این حادثه به هیچ وجه نباید فراموش شود و دستگاه دیپلماسی و سازمان حج موظف هستند که این موضوع را به صورت قاطع دنبال کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به مسئولیت دولت میزبان در قبال جان باختن 7 هزار مسلمان گفتند: پس از این حادثه باید صدای واحد و اعتراض دنیای اسلام بر می‌خاست اما متأسفانه به جز صدای جمهوری اسلامی ایران صدایی شنیده نشد و حتی دولتهایی که زائران آنها جزء جان‌باختگان بودند، در قبال این فاجعه، اعتراض قابل اعتنایی نکردند.

رهبر انقلاب، پیگیری این مسئله و گفت‌وگو با دولتها برای تبیین اهمیت ماجرا و بررسی راههای جلوگیری از تکرار آن را وظیفه مهم مسئولان کشور به خصوص دستگاه دیپلماسی خواندند و افزودند: ظواهر ماجرا نشان می دهد که این فاجعه در اثر کوتاهی دولت میزبان رخ داده اما در هر صورت، این مسئله، یک مسئله سیاسی نیست بلکه بحث بر سر هزاران مسلمانی است که در حال عبادت و انجام مناسک حج و با لباس احرام جان باختند و این مسئله باید به صورت جدی دنبال شود.

ایشان، سکوت محض دستگاههای مدعی حقوق بشر در اروپا و امریکا را جنبه دیگر قابل پیگیری برشمردند و خاطرنشان کردند: دستگاههای دروغگو و منافق مدعی حقوق بشر و همچنین دولتهای غربی که گاهی برای کشته شدن یک نفر جنجال فراوانی در دنیا بر پا می کنند، در این ماجرا به نفع دولت رفیق خود سکوت محض کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: این مدعیان حقوق بشر اگر صداقت داشتند، باید پاسخگویی، جبران خسارت، تضمین عدم تکرار و مجازات عاملان این فاجعه را مطالبه می کردند.

رهبر انقلاب، پیگیری برای مطالبه و زنده نگه داشتن این موضوع مهم را وظیفه سازمان حج خواندند و افزودند: این مسئله نباید به سکوت و فراموشی بگذرد و باید تا سالها در مجامع جهانی مطرح شود و نقطه آماج این حرکت نیز باید دولتهای غربی و سازمانهای مدعی حقوق بشر باشند.

ایشان با تشکر صمیمانه از زحمات دلسوزانه مسئولان حج کشور به خصوص پیگیریهای مستمر و روحیه و مواضع قاطع حجت‌الاسلام قاضی عسگر و همچنین تحرک همه‌جانبه، پاسخگویی و احساس مسئولیت آقای اوحدی رئیس سازمان حج، گفتند: اجر و پاداش این زحمات و مجاهدتها همگی در میزان الهی محفوظ است و همین صبر و مجاهدت در راه خداست که حضرت زینب(س) پس از دیدن آنهمه بلا و حادثه در صحرای کربلا، از آن به‌عنوان زیبایی و جمال یاد می‌کند.

طبقه بندی: فرهنگی، اسلامی - مذهبی، سیاسی،

تاریخ : سه شنبه 28 مهر 1394 | 08:49 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

از مؤمنان مردانی هستند که به پیمانی که با خدا بسته بودند وفا کردند، بعضی بر سر پیمان خویش جان باختند و بعضی در انتظارند و هرگز پیمان خود را دگرگون نکرده‌اند». سوره مبارکه احزاب/ آیه 23«من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه» چقدر انتظار زیباست وقتی بوی معشوق به مشامت می‌رسد. چقدر انتظار زیباست وقتی می‌فهمی لحظه دیدار نزدیک است و تو بر سر قرار با معشوق ایستاده‌ای.
آه سردار! قهرمان روزهای دور و نزدیک. ای منتظِرترین مرد! ای همزاد الوند و ای سپیدموی کوههای سپید همدان. ای دریادل رودهای خروشان کردستان. لباس رزمت هنوز بوی خاکهای گرم شلمچه را می‌دهد. بوی کربلای چهار و پنج. بوی درختان سبز دامنه‌های کردستان.
«فمنهم من قضی نحبه» قافله در انتظارت بود و تو در انتظار دیدار قافله سالار. خبر رسید و چه اندوهناک خبری بود. از همان روزی که با حاج احمد متوسلیان پیمان خون بستی و به یاری‌اش شتافتی، روزی که لشگر پیروز محمد رسول‌ا... (ص) را بنیان نهادی، و از همان روزهایی که شبش را به صبح پیوند زدی تا خاک میهنت زیر چکمه دژخیمان متجاوز ناله نکند، به فکر رفتن بودی. آری! «تکلیف است برادر» (1)ادامه مطلب

طبقه بندی: اسلامی - مذهبی، سیاسی،
برچسب ها: سردار همدانی، افتخارنیوز، سید مصطفی حسینی راد،
دنبالک ها: افتخارنیوز،

تاریخ : جمعه 17 مهر 1394 | 11:31 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
  
یکی از واجبات نماز با صدای بلند خواندن حمد و سوره نمازهای صبح، مغرب و عشاء است البته نباید به حدی بلند باشد که به صورت داد و فریاد باشد، فقط همین مقدار که صدا آشکار باشد کافی است.

این که می گویند مثلاً نماز صبح را با صدای بلند بخوانیم یعنی چطور؟ چقدر بلند؟ اگر به جهت رعایت حال کسانی که در خواب هستند با صدای آرام بخوانیم مشکل دارد؟ مثلاً مادر یا طفل کوچک ممکن است بر اثر صدای ما بیدار شوند. اساساً با صدای بلند خواندن واجب است؟ چون من ترجیح می دهم هیچ کس متوجه نشود که نماز می خوانم. این طوری راحت تر هستم و تمرکز خیلی بیشتری دارم.

پاسخ اجمالی

یکی از واجبات نماز؛ بلند خواندن حمد و سوره نمازهای صبح، مغرب و عشاء است البته نباید به حدی بلند باشد که به صورت داد و فریاد باشد، فقط همین مقدار که صدا آشکار باشد کافی است و معمولاً این مقدار از آشکار کردن صدا، به حدی نیست که موجب مزاحمت برای دیگران شود.

پاسخ تفصیلی

یکی از واجبات نماز، بلند خواندن حمد و سوره برخی از نمازها (صبح و مغرب و عشاء) است. مراجع معظم تقلید درباره جهر و اخفات (بلند و آهسته خواندن) نمازها گفته اند: «بر مرد واجب است حمد و سوره نماز صبح و مغرب و عشا را بلند بخواند و بر مرد و زن واجب است حمد و سوره نماز ظهر و عصر را آهسته بخوانند.» [1]ادامه مطلب

طبقه بندی: اسلامی - مذهبی، فرهنگی،
برچسب ها: نمازصبح، عبادت خدا، واجبات، افتخارنیوز،
دنبالک ها: افتخارنیوز،

تاریخ : چهارشنبه 15 مهر 1394 | 05:57 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.