دعای فرج برترین110 - مطالب آبان 1394

گفت: یکی از فتنه‌گران فراری ودل باخته  آمریکا در صفحه فیس‌بوک خود از اداره مهاجرت آمریکا گله کرده که طی چند سال گذشته او را سر دوانده و بلاتکلیف نگه داشته و حاضر نیستند یک کار آبرومندانه به او بدهند!
گفتم: مگر پادوهای فتنه‌گر آمریکا و اسرائیل آبرو هم دارند که انتظار کار آبرومندانه داشته باشند؟!
گفت: نوشته است؛ خسته شده‌ام از بس که به اداره مهاجرت مراجعه کرده‌ام و هر دفعه جوابی شبیه جواب‌های قبلی شنیده‌ام و حالا تصمیم گرفته‌ام که خودم به صورت «سیاه» یک شغل بخور و نمیر پیدا کنم!
گفتم: یارو رفته بود مهمانی، ناهار بهش کرفس دادند، شام اسفناج و صبحانه نون و سبزی، طرف با عصبانیت گفت؛ دیگه لازم نیست غذایی برام تهیه کنید، خودم میرم می‌چرم!طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی،

تاریخ : چهارشنبه 27 آبان 1394 | 07:11 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

   

تمام نفت را در یک حلقوم، دو تا حلقوم فرو می‌برند. آنقدر بخور هست که هر چه درآید از این مملکت، این بخورها زیادتر دهانشان باز است، حلقومشان باز است! ما می‌خواهیم این حلقوم ها را ببندیم. به این مردم یک تقسیمی بشود؛ یک چیزی به اینها برسد.

ما می‌خواهیم یک دولتی تشکیل بدهیم؛ خیال می‌کنند که ما از آسمان می‌خواهیم یک دولتی بیاوریم؛ نخیر توی همین زمین اشخاصی هستند که می‌توانند به عدالت رفتار کنند؛ اشخاصی هستند که شریف هستند. در همین ایران ما داریم اشخاصی که اینها می‌توانند اداره بکنند مملکتشان را؛ می‌توانند که عدالت کنند بین مردم؛ می‌توانند تنظیم کنند امور مملکت را؛ می‌توانند اقتصاد مملکت را مهار کنند؛ ما داریم.
اما خوردن ها زیاد است! حلقوم ها خیلی گشاد است! تمام نفت را در یک حلقوم، دو تا حلقوم فرو می‌برند. آنقدر بخور هست که هر چه درآید از این مملکت، این بخورها زیادتر دهانشان باز است، حلقومشان باز است! ما می‌خواهیم این حلقوم ها را ببندیم. به این مردم یک تقسیمی بشود؛ یک چیزی به اینها برسد.
ما یک همچو حکومتی می‌خواهیم نه حکومتی که همه‌اش خودش و عائله‌اش ببلعد و بخورد و برود، حالا ادعا بکند بیایید محاکمه کنید اینها را! بیایید این اموال اینها را صورت بگیرید محاکمه کنید! آخر برای کی این حرفها را مردک می‌زنی؟ مگر مردم نمی‌شناسند تو را؟! تو واقعا می‌خواهی محاکمه کنی؟! تو خودت را بنشین محاکمه کن! اجازه بده خودت را محاکمه کنند! ببینیم خودت چقدر خوردی! تو رأس دزدها و سارق ها هستی!

صحیفه امام(ره) ؛ جلد4 ؛ صفحه463
سخنرانی امام خمینی(ره) در نوفل لوشاتو ؛ 21 آبان ماه1357

منبع: دولت بهار

 
طبقه بندی: اجتماعی، سیاسی، اقتصادی،
دنبالک ها: افتخارنیوز،

تاریخ : یکشنبه 24 آبان 1394 | 06:49 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی افتخارنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رؤسای دانشگاهها، مراکز و مؤسسات آموزش عالی، پارک های علم و فناوری و مراکز پژوهشی کشور ضمن تبیین مسبوط تاریخ و میراث و تجربه علمی کشور در دوران قبل و بعد از اسلام و جایگاه و نقش دانشگاهها در تاریخ معاصر بویژه در نهضت اسلامی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بر لزوم برنامه ریزی دانشگاهها و مراکز علمی برای استفاده از میراث و تجارب علمی متراکم، بمنظور نقش آفرینی در ایجاد «تمدن نوین اسلامی» تأکید کردند و گفتند: نیازسنجی علمی برای حال و آینده، جلوگیری از کاهش سرعت پیشرفت علمی، اجرای دقیق نقشه جامع علمی، توجه به کیفیت در آموزش عالی، پیگیری جدی ارتباط دانشگاه و صنعت، نقش آفرینی دانشگاهها در اقتصاد مقاومتی، گسترش فضای فرهنگ ایمانی و اسلامی، عمق بخشی بصیرت دینی و سیاسی، و میدان دادن به دانشجویان و اساتید ارزشی، انقلابی و متدین، از لوازم نقش آفرینی دانشگاهها در شکل گیری تمدن نوین اسلامی است.ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی، فرهنگی، اسلامی - مذهبی،
برچسب ها: رهبر معظم انقلاب، ایت الله خامنه ای، دانشگاه، علم وفن آوری، دانشجو، پیشرفت علمی، تمدن نوین اسلامی،
دنبالک ها: افتخارنیوز، خبرگزاری فارس،

تاریخ : چهارشنبه 20 آبان 1394 | 11:02 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

   کدام چهره آمریکایی مد نظر رهبر انقلاب بود؟!

  

اشک تمساح کدام چهره آمریکایی در مذاکرات ریخته شد  ؟!

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان، با اشاره به برخی نرمش‌های ظاهری مسئولان آمریکا در مذاکرات، از گریه یکی مسئولان آمریکایی در مذاکرات هسته ای وین سخن گفتند.

 

به گزارش افتخارنیوز  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از دانشجویان و دانش‌آموزان، با اشاره به برخی «نرمش‌های ظاهری مسئولان امریکا در مذاکرات» افزودند:

باطن رفتار آمریکا، پیگیری همان اهداف خصمانه گذشته است و ملت، این واقعیت را فراموش نمی‌کند.

رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند: یکی از مسئولان امریکایی در مذاکرات از تنفر از جنگ گفته و حتی گریه کرده است، عده‌ای ساده‌لوح ممکن است این قضیه را باور کنند اما حمایت بی‌دریغ و کمک‌های بی‌وقفه امریکا به رژیم جنایتکار، قصاب و آدم‌کش صهیونیستی و حمایت آنها از جنایاتی که در حق مردم یمن می‌شود، ماهیت واقعی آن ادعا و آن گریه را برملا می‌کند.

کدام چهره آمریکایی مد نظر رهبر انقلاب بود؟!

وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا، چندی قبل در نشستی در آمریکا به جزئیاتی از جلسه ایران و ۱+۵ را در سازمان ملل اشاره کرد که ماجرای مورد اشاره رهبر انقلاب در آن جلسه رخ داده است.

وی با تشریح جزئیات این جلسه گفت: در نشست نهایی ایران و ۱+۵ ، پیش از کنفرانس مطبوعاتی، من این افتخار را داشتم که با وزیر خارجه همراه باشم. زمانیکه تمام عکاسان و خبرنگاران از اتاق بیرون رفتند، تمامی حاضران از جمله وزیر خارجه ایران سخنانی را ایراد کردند، تمامی این نطق ها تکان دهنده بود، چراکه علنی نبود.

شرمن که بغض کرده بود، افزود: جان کری اخرین نفری بود که صحبت کرد، او گفت «زمانیکه ۲۲ ساله بودم، به جنگ رفتم» اما سپس بغض کرد، همانطور که من چند دقیقه پیش بغض کرده بودم.

معاون وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: کری نمی توانست کلمات را ادا کند اما در نهایت بغض خود را فرو خورد و گفت: من به جنگ رفتم و برایم روشن شد که دیگر هیچ وقت نمی خواهم به آنجا بروم.

وی افزود: کل توافق به همین معناست، حل مسائل از طریق ابزار مسالمت امیز؛ پس از سخنان کری، همه در آن اتاق کوچک اشک درچشمانشان حلقه زده بود و همه دست زدند.

    
طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: افتخارنیوز، اشک تمساح، آمریکا، جان کری، وندی شرمن،
دنبالک ها: افتخارنیور،

تاریخ : چهارشنبه 13 آبان 1394 | 07:14 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات


   چرا پنجاه سال پس از رحلت پیامبر جامعه اسلامی به اوج انحراف رسید

ضعف‌های خواص عصر امام حسین(ع)
 
 
 
 
 افتخارنیوز :یکی از پرسش‌هایی که همواره مورد توجه پژوهشگران و تاریخ‌نگاران بوده این است که چه شد که جامعه‌ای که پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌اله‌وسلم، ۲۳ سال برای آن زحمت کشیده بود، به وضعیتی دچار شد که پنجاه سال پس از رحلت ایشان، در مقابل امام حسین‌ علیه‌السلام قرار گرفتند؟ رهبرانقلاب درباره‌ی علت این موضوع می‌فرمایند: «بسیاری از مسلمانانِ دوران اواخر شصت ساله‌ی بعد از حادثه‌ی هجرت - یعنی پنجاه ساله‌ی بعد از رحلت نبی مکرم - از حوادثی که میگذشت، تحلیل درستی نداشتند. چون تحلیل نداشتند، عکس‌العمل نداشتند. لذا میدان، باز بود جلوی کسانی که هر کاری میخواستند، هر انحرافی که در مسیر امت اسلامی به وجود می‌آوردند، کسی جلودارشان نباشد؛ میکردند.» با حجت‌الاسلام دکتر حامد منتظری مقدم، عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌ رحمة‌الله‌علیه درباره‌ی علل و چگونگی انحراف در جامعه‌ی اسلامی، به گفت‌و‌گو نشستیم.

یکی از موضوعاتی که همواره باید نسبت به آن هوشیار باشیم، موضوع انحراف از مسیر حق و آرمان‌ها است. سؤال این است که چگونه جامعه‌ی اسلامی ممکن است دچار انحراف در آرمان‌ها ‌شود؟ 
ابتدا باید تعریفی از انحراف داشته باشیم. انحراف‌ یعنی عدول کردن و برگشتن. به‌لحاظ مفهوم‌شناسی، انحراف سه ویژگی دارد: 
انحراف، در اصل لغت یعنی «برگشت» از مسیری که انسان می‌پیموده است. البته اینجا برگشتن به‌معنای این نیست که ما در مسیری جلو می‌رفتیم و حالا بیاییم عقب‌تر، بلکه برگشتن یعنی خارج شدن، دور شدن یا دوری کردن و به‌عبارتی یعنی زاویه گرفتن از مسیر قبلی و ورود به مسیر جدیدی که غیر از مسیر قبلی است. ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی، اسلامی - مذهبی،

تاریخ : دوشنبه 11 آبان 1394 | 08:29 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

جایگاه قمر بنی هاشم در زیارت ناحیه مقدسه

امام زمان (ع) در ناحیه مقدسه، شش ویژگی بارز حضرت ابوالفضل (ع) را نام برده و ابعاد گوناگون شخصیت الهی ایشان را معرفی کرده‌اند، اسوه حسنه در ولایت مداری، فداکاری، جانبازی و پاسداری ازجمله آن‌هاست ...

بهترین منبع برای شناخت شخصیت قمر بنی‌هاشم، عباس بن علی حضرت ابوالفضل (ع)، سخنان امامان معصوم (ع) درباره ایشان است. زیارت‌نامه‌هایی که به زیارت‌نامه‌های «مأثوره» شهرت دارد، مرجع اساسی برای آگاهی یافتن از امتیازات و ویژگی‌های حضرت ابوالفضل (ع) است.

 

برای حضرت عباس بن علی (ع) چند زیارت‌نامه از اهل‌بیت (ع) وجود دارد. هنگامی ‌که امام صادق (ع) به زیارت مرقد عموی خویش حضرت ابوالفضل رفتند، به ابوحمزه ثمالی زیارت‌نامه‌ای آموزش دادند.

 

امام زمان حضرت مهدی عجالله تعالیفرجهالشریف نیز خطاب به ابومنصور بن عبدالمنعم بن نعمان بغدادی، زیارت‌نامه‌ای را برای شهیدان کربلا نوشتند که به زیارت ناحیه مقدسه ویژه زیارت شهیدان کربلا مشهور است.

 

در فرازی از این زیارت‌نامه درباره حضرت عباس (ع) چنین آمده است:

«السلام علی العباس بن امیرالمومنین المواسی أخاه بِنَفسِهِ، الا 'خذ لِغَدِهِ مِن أمسهِ الفادی له، الواقی. السّاعی الیه بمائه، المَقطُوعه یداه، لَعَنَ الله قاتلیه یزیدبن وقاد و حکیم بن الطفیل الطائی[1]»

در این زیارت‌نامه بسیار مهم و با ارزش و روشنگری که از ناحیه مقدسه صادر شده است، برخی امتیازات حضرت ابوالفضل العباس (ع) یادآوری شده است

 

«سلام بر عباس، فرزند امیرمومنان که جان خویش را در راه برادرش داد، از دیروزش برای فردایش توشه برگرفت، در راه برادر جانبازی کرد و خود را فدایش کرد، از او حفاظت و خود را سپر بلایش کرد، برای او آب آورد، دست هایش قطع شد. خداوند قاتلانش، یزید بن وقاد و حکیم بن طفیل طائی، را لعنت کند.»

 

در این زیارت‌نامه بسیار مهم و با ارزش و روشنگری که از ناحیه مقدسه صادر شده است، برخی امتیازات حضرت ابوالفضل العباس (ع) یادآوری شده است. متن این زیارت سندی مکتوب از حضرت ولی‌عصر قائم آل محمد (ع) درباره ابعاد شخصیت عموی خویش حضرت عباس (ع) است.

 

دقت در این کلام امام معصوم (ع)، جایگاه بلند و بی‌نظیر حضرت ابوالفضل العباس (ع) را آشکار می کند. امام حسین (ع) به حضرت ابوالفضل (ع) می‌فرماید: «جانم فدایت!»


ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی، اسلامی - مذهبی،

تاریخ : جمعه 1 آبان 1394 | 06:25 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات