دعای فرج برترین110 - مطالب خرداد 1395
نتیجه تصویری برای عدل هاشمینماینده مردم کهگیلویه،بهمئی و چرام ولنده در مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع نمایندگان استان در مجلس قدرتمند وارد عمل می شوند و نسبت به استانهای دیگر هیچ کمبودی نداریم.

مهندس عدل هاشمی  درحاشیه نشست بررسی زمینه های همکاری دانشگاه علوم و تحقیقات و دانشگاه آزاد یاسوج ،درباره وضعیت مجمع نمایندگان استان افزود: نمایندگان استان کاملا متحد و هماهنگ برای پیگیری مطالبات مردم حرکت می کنند و اگر سایتها و فضای مجازی بگذارند ما هیچ مشکلی با همدیگر نداریم.

هاشمی ادامه داد:در دو ماه گذشته با نمایندگان مجلس که ۷۵ درصد آنها جدید هستند آشنا شدیم و تا کنون مشخص شده که هر کدام از نمایندگان در چه کمیسیونی باشند برای کشور و استان مفید تر هستند.

وی اضافه کرد:از آقای تاجگردون برای ریاست کمیسیون برنامه و بودجه با تمام توان حمایت می کنیم ضمن آنکه خود بنده نیز قصد دارم در کمیسیون انرژی که تجارب و تخصصی در آن دارم قرار گیرم. کمیسیون دوم مد نظرم نیز عمران است.

نماینده کهگیلویه بزرگ با اشاره به سوابق سد سازی درایران گفت: قبل از انقلاب ۱۰ سد داشتیم که در حال حاضر بیش از ۱۵۰ سد بتنی و خاکی داریم.هر چند توانمندیهای جوانان ایرانی در بخشهای پالایشگاه ها،بزرگراه ها ،شبکه های آبیاری و زهکشی نمی توان نادیده گرفت .

وی ادامه داد: اگر استان ما هنوز در لیست استانهای محروم و کمتر توسعه یافته است باید از خود مردم و مسوولان همین استان دلیل آن را پیگیری کنیم.

هاشمی تاکید کرد: برای برون رفت از محرومیت باید از دانشگاه شروع کنیم و از آنجایی که تاکنون کارهای خرد و متوسط در این استان زیاد انجام شده و کار بزرگی انجام نداده ایم.

وی گفت:ما در ادوار گذشته از فرصتها،دلارهای آنچنانی،اعتبارات و بودجه ها استفاده نکرده ایم و نباید اجازه دهیم بیشتر از این ضرر کنیم و برای انجام کارهای بزرگ اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل به آن باید ازمحیطهای علمی شروع کنیم.

وی با بیان اینکه مباحث قوم و قبیله ای،نژادی و جناح بازی استان را از پا درآروده است و باعث شده بخشی از نخبگان استان مورد بی مهری قرار بگیرند گفت:مسوولان باید کمک کنند در مسایل مربوط به خودمان غرق نشویم و در توسعه نیروی انسانی ما را یاری کنید برخی نخبگان استانی ماندنشان در استان بیشتر از این صلاح نیست و فراتر از استان هستند باید در مرکز از توانمندیهایشان استفاده شود.

هاشمی با برشمردن برخی ویژگیهای منحصر به فرد استان گفت: سومین معدن نیترات دنیا در این استان قرار دارد که مورد غفلت قرار گرفته و در حال خاضر با سختی و غیر مستقیم نیترات به کشور وارد می کنیم.

وی خطاب به مسوولان دانشگاه علوم و تحقیقات گفت: تفاهم نامه هایی که نوشته شده اگر به قرار داد منجر شود نمایندگان استان به طور جدی آن را حمایت خواهند کرد .

وی با اشاره به بیش از ۵۰۰۰ کیلومتر خط لوله آبرسانی انجام شده توسط قرارگاه خاتم در سطح کشور گفت: پروژه هایی که در این بخشها می خواهید انجام بدهید خوراک من است پس نگران اجرا و حمایت در سطح استان نباشید.

وی یادآوری کرد :با تنگ نظری،بد اخلاقی و فرار از همدیگر نمی توانیم کاری از پیش ببریم و تا خودمان از بن بست ذهنی خارج نشویم نمی توانیم استان را از بن بست خارج کنیم.تاریخ : پنجشنبه 13 خرداد 1395 | 09:06 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات