تبلیغات
دعای فرج برترین110 - مطالب آبان 1395

همانگونه که از اسم جن روشن است، موجودی پوشیده است که احوالش برای ما خیلی روشن نیست. و همین پوشیدگی باعث شده است که مطالب راست و دروغ و خرافات بسیار با یکدیگر، مخلوط شوند. در این موارد باید از اصول مسلم و روشن بهره گرفت. و در جزئیات همیشه این اصول را مد نظر داشت. مثل اینکه اصل جن وجود دارد و جنیان نیز مخلوقاتی مانند ما هستند که برای آزمایش الهی و عبودیت خلق شده اند.
«وَ مَا خَلَقْتُ الجْنَّ وَ الْانسَ إِلَّا لِیَعْبُدُون؛[ذاریات/۵۶] من جنّ و انس را نیافریدم جز براى اینكه عبادتم كنند (و از این راه تكامل یابند و به من نزدیك شوند)!»

و یا اینکه هیچ چیز خارج از اجازه خداوند انجام نمی شود. و خارج از سلطنت خدا کسی نمی تواند به انسان آسیب برساند.
«وَ مَا هُم بِضَارِّینَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ؛[بقره/۱۰۲] ولى هیچ گاه نمى ‏توانند بدون اجازه خداوند، به انسانى زیان برسانند.»

اما اینکه کسی توسط جن کشته شود، مطلب معتبری نیست. و یکی از خرافات جامعه جاهلیت اعراب است:

«پیش از ظهور اسلام عربان میگفتند كه بعضى جن‏ها بصورت یك نیمه انسان است و در سفر و تنهائى نمودار میشود و آنرا شق میگفتند. از علقمه بن صفوان بن امیة بن محرب كتانى جد مادرى مروان حكم نقل كرده‏اند كه وى شبى بطلب‏مالى كه در مكه داشت برون رفته بود و به محلى رسید كه تاكنون حائط حرمان نام دارد ناگهان یك شق كه اوصاف آنرا نیز نقل كرده است بر او نمودار شد و ... و  این بنزد عرب مشهور است كه علقمة بن صفوان را جن كشته است.»[۱]

و مواردی که در تاریخ این گونه ثبت شده است، در واقع نوعی عوام فریبی بوده است. مثل ترور سعد بن عباده، که عده ای او را مزاحم خلافت خود می دیدند و ترورش کردند و با توجه به خرافات رایج در دوران جاهلیت، قتل او را به گردن جن انداختند و مدعی شدند که اجنه او را کشته اند! در تاریخ الکامل، ماجرای بیعت نکردن سعد این گونه بیان شده است که به خوبی انگیزه قتل او، و ترس از عواقب آن روشن است:  « مردم هم از هر طرف بر بیعت ابى بكر اقبال و شتاب نمودند. سعد بن عباده بخانه خود رفت و چند روزى ماند ابو بكر هم باو پیغام داد كه بیا بیعت كن زیرا مردم بیعت كرده‏اند. گفت: هرگز بخدا سوگند مگر آنكه شما را هدف كنم و هر چه در تركش تیر داشته باشم سوى شما اندازم و سر نیزه خود را بخون شما آلوده كنم و شمشیر خود را تا نیرو داشته باشم بر شما مسلط كنم و با شما با تمام خانواده خود و هر كه از من پیروى كند نبرد كنم و لو اینكه جن و انس شما را یارى كنند. من با شما بیعت نخواهم كرد تا نزد خداى خود بروم. عمر گفت: ما او را آزاد نمى‏گذاریم تا بیعت كند. بشیر بن سعد گفت: او لجاج و عناد كرده، با شما بیعت نمى‏كند تا كشته شود او هم كشته نمى‏شود مگر افراد خانواده و گروهى از قبیله او كشته شوند»[۲]

همچنین در تاریخ ابن خلدون نوشته است: . جمعى از یاران سعد فریاد زدند، كه بنگرید مباد سعد را در زیر پاى بكشید. عمر گفت: بكشیدش كه خدا او را بكشد. ابو بكر گفت: اى عمر تند مرو، اینجا رفق و مدارا، ما را زودتر به مقصود مى‏رساند، عمر باز ایستاد.[۳]

همین مزاحمت سعد، و هزینه قتل او سبب ترور مخفیانه او، و مقصر دانستن جن در قتلش شد:                         
و در اخبار مورخان آمده است كه سعد به شام رفت و تا به هنگام مرگ آنجا بود. و به دست جن‏ها كشته شد.[۴]

[۱]. مروج ‏الذهب/ ترجمه، ج‏۱، ص:۵۱۵.
[۲]. الكامل/ ترجمه، ج‏۸، ص:۲۱.
[۳]. تاریخ‏ ابن ‏خلدون/ ترجمه‏ متن، ج‏۱، ص:۴۷۲.
[۴]. تاریخ ‏ابن‏ خلدون/ ترجمه ‏متن، ج‏۱، ص:۴۷۲.تاریخ : شنبه 29 آبان 1395 | 12:43 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

ترامپ

نامزد جمهوریخواهان در واکنش به تصمیم نهایی اف بی آی مبنی بر عدم تعقیب قضایی کلینتون گفت: قبلا گفته بودم که این سیستم ناسالم است؛ خودتان الان درک کردید.

________________________________________________________________________

به گزارش فارس دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در کمپین خود در میناپولیس در واکنش به تصمیم جدید سازمان اف بی آی درباره پرونده ایمیلهای هیلاری کلینتون گفت: قبلا گفته بودم که این سیستم ناسالم است. خودتان الان درک کردید که هیلاری کلینتون تحت حمایت قرار دارد و محافظت شده است.

ترامپ با انتقاد از عملکرد پلیس فدرال همچنین گفت که چگونه می‌توانید 650 هزار ایمیل را در عرض 8 روز مورد بررسی و تحقیق قرار بدهید. 

وی خطاب به هوادارانش گفت که مراقب انتخابات باشید. مراقب همه چیز باشید. 

جیمز کومی رئیس پلیس فدرال آمریکا ساعاتی پیش طی یک نامه به نمایندگان کنگره آمریکا گفته است که بررسی مجدد پرونده ایمیلهای هیلاری کلینتون تغییری در تصمیم قبلی این سازمان مبنی بر تعقیب قضایی نامزد دموکراتها ایجاد نکرده است. 

جیمز کومی همچنین گفته است که بررسی مجدد پرونده ایملیهای کلینتون در ارتباط با لپ تاپ آقای آنتونی وینر معاون کلینتون در زمان صدارت در وزارت خارجه، انجام شده و چیز خاصی در آن یافت نشده است. بنابراین خانم کلینتون تحت تعقیب قضایی قرار نخواهد گرفت.

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در بیانیه‌ای گفت که مساله غیرقابل بحث در ارتباط با پرونده ایمیلها این است که اف بی آی گفته است که این اقدام کلینتون امنیت ملی آمریکا را در مخاطره قرار داده است.

هفته گذشته، اف بی آی از بررسی مجدد پرونده ایمیلهای کلینتون براساس مدارک و شواهد جدید خبر داده بود. این تصمیم باعث تغییرات زیادی در رقابتهای انتخاباتی ریاست جمهوری شد و جایگاه هیلاری کلینتون را در نزد افکار عمومی تضعیف و برعکس جایگاه دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان را تقویت کرد.

براساس نظرسنجی‌های انجام شده طی یک هفته گذشته، اختلاف میان کلینتون و ترامپ تنها به یک درصد رسیده و در بعضی دیگر از نظرسنجیها نیز نامزد جمهوریخواهان پیش افتاده بود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار روز سه شنبه 18 آبان در سراسر آمریکا برگزار شود. در بعضی از ایالت‌ها مطابق با قوانین محلیف انتخابات از روزهای قبل آغاز شده است.
تاریخ : دوشنبه 17 آبان 1395 | 06:42 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.