دعای فرج برترین110 - مطالب فروردین 1396

برخی هنوز درست نفهمیده‌اند این انقلاب چه بود اما شهید صدر انقلاب را درک کردخبرگزاری فارس: برخی هنوز درست نفهمیده‌اند این انقلاب چه بود اما شهید صدر انقلاب را درک کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR هم‌زمان با سالروز شهادت آیت‌الله سید محمدباقر صدر در نوزدهم فروردین 1359، متن و فیلم بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اعضاى پژوهشگاه تخصصى شهید سید محمدباقر صدر را که در تاریخ 25 مردادماه 1395 برگزار شده بود، منتشر کرد.


گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار به شرح زیر است:


بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌


 ... مرحوم شهید صدر قطعاً یک نابغه بود؛ این یک خصوصیّتى است. خب، ما آدمهاى بااستعداد در حوزه‌هاى علمیّه کم نداشتیم؛ آدمهایى که فهم داشتند، سلیقه داشتند، پشتکار داشتند و کارهاى بزرگى انجام دادند. علماى بزرگ ما مثل همین مراجع بزرگى که در این صدسال اخیر در ایران و عراق وجود داشتند همه مردمان بزرگى بودند. استعداد داشتند منتها نابغه یک خصوصیّاتى دارد که در اغلب این افراد، انسان این نبوغ را احساس نمیکند. مرحوم آقاى صدر (رضوان‌الله‌علیه) به نظر بنده قطعاً نابغه بود؛ یعنى کارى که از عهده‌ى او برمى‌آمد، از عهده‌ى خیلى از فقها و علما و متفکّرین حوزه‌هاى ما برنمى‌آید: فضاى دید بسیار وسیع، فهم نیازهاى دنیاى اسلام، پاسخگویى سریع و آماده به خواسته‌ها -ایشان همین «البنکُ اللّاربوى» را در جواب درخواست دولت پاکستان نوشت؛ آن‌طور که شنیدم آنها میخواستند یک کار این‌جورى درست کنند، ایشان بلافاصله این [کتاب‌] را فراهم کرد و براى آنها فرستاد- ... ایشان واقعاً یک نابغه‌اى بود، مسائل را میفهمید، مسائل را حدس میزد. ایشان در نجف ارتباط تامّ و تمامى با امام نداشتند؛ به‌طور معمول، یک ارتباط خیلى ضعیفى با بیت امام و با تشکیلات امام [داشتند]، ارتباطشان خیلى زیاد نبود؛ ولیکن بمجرّد اینکه انقلاب شد و امام آمدند ایران، ایشان آن حرف معروف را زد که به شاگردان خودش گفت ذوب بشوید در امام خمینى همچنان که او در اسلام ذوب شده؛ این حرف ایشان معروف است. این خیلى شناخت لازم دارد، خیلى فهمِ اوضاع لازم دارد که بفهمد مسئله‌ى انقلاب چیست. ما کسانى را داریم که تا همین امروز که قریب چهل سال از انقلاب میگذرد، هنوز درست نفهمیده‌اند این انقلاب چه بود و چه شد و چه اتّفاقى افتاد... این آدم، آن‌روز درک کرد انقلاب را و مسائل و مفاهیم انقلاب را. اینها نبوغ است؛ یعنى شناخت درست محیط را، پیرامون را، علم را، بیان را، کیفیّت تبیین را، اثرگذارى را. این نظریّه‌پردازى که آقاى اشکورى فرمودند، خیلى مسئله‌ى مهمّى است؛ ایشان راست میگویند، حکومت و نظام اجتماعى، بدون نظریّه امکان ندارد که باقى بماند؛ اوّلاً به وجود بیاید، یا باقى بماند، یا رشد بکند. این آدم، آدم نظریّه‌پرداز بود؛ این انسان، انسان برجسته‌اى بود. به نظر من شخصیّت آقاى صدر، حالا اگر نگوییم بى‌نظیر، حدّاقل یک شخصیّت کم‌نظیر بود. خب، حالا ما کسانى با استعدادهاى خوب الحمدلله در حوزه‌هاى علمیّه داریم؛ در قم که ما میدانیم و مى‌شناسیم افراد زیادى هستند؛ لکن آن نبوغ، یک چیز دیگرى بود که در ایشان وجود داشت. .... به‌هرحال به نظر من این کار یک حسنه است که شماها دارید دنبال میکنید و ان‌شاءالله که این حسنه‌ى شما مورد قبول الهى قرار میگیرد و برکت پیدا میکند و «کَشَجَرَةٍ طَیِّبَة» ان‌شاءالله خواهد بود که «اَصلُها ثابِت وَ فَرعُها فِى السَّمآء تُؤتى اُکُلَها کُلَّ حینٍ بِاِذنِ رَبِّها»؛ ان‌شاءالله در آینده رشد پیدا خواهد کرد. ... ان‌شاءالله خداوند درجات آن شهید عالى‌قدر را عالى کند؛ خداوند اجر داد به این مرد بزرگ که شهادت را نصیب او کرد؛ آن هم آن شهادت دشوارى که ایشان مبتلا شد و دچار [ آن‌] شد. و امیدواریم که ان‌شاءالله خداى متعال روزبه‌روز روح ایشان را به خودش نزدیک‌تر و مقرّب‌تر کند و درجات ایشان را عالى‌تر کند و ان شاءالله با اجداد طاهرینشان محشور بشوند.والسّلام علیکم و رحمةالله‌

انتهای پیام/تاریخ : یکشنبه 20 فروردین 1396 | 09:54 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

SNN


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، فیاض شجاعی در گفتگوی تلویزیونی درباره بازگشت 5 هزار و 100 میلیارد به خزانه افزود: این مبلغ که متشکل از دو عدد ، یکی 4 هزار و 100 میلیارد و دیگری یک هزار میلیارد تومانی است ارتباطی به بحث حقوق های نجومی ندارد بلکه حقوق های نجومی همان 23 میلیارد و 300 میلیون تومانی بود که پیش از این تحت عنوان حقوق های غیر متعارف و بیش از 20 میلیون تومان مطرح بود که از دریافت کنندگان این حقوق ها مسترد و به حساب خزانه واریز کردیم .

 


ادامه مطلب
تاریخ : یکشنبه 20 فروردین 1396 | 09:47 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

پور ابراهیمی نماینده مجلس و رئیس کمیسیون اقتصادی :

اقتصاد مقاومتی راهکار تبدیل «اَبَر چالش» کشور به فرصت

Related image


 اقتصادی مجلس شورای اسلامی چالش اقتصادی را اَبَر چالش کشور خواند و گفت: با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی این چالش به فرصت تبدیل می شود.

محمدرضا پور ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت :

سال ۹۵ سالی بود که چند ماه قبل از آن موضوع برجام امضا شده و توافقات حاصل شد  و انتظار می رفت با توجه به توافقاتی صورت گرفته کارهای بزرگی در حوزه اقتصادی انجام شود.


نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش زیادی از توافقات هم علیرغم تلاش و پیگیری های دولت به دلیل بدعهدی آمریکا و قرار گرفتن کشورهای اروپایی در این مسیر متاسفانه عملیاتی نشد.

انتظارات مرتبط با اجرای برجام در اقتصاد ایران بر آورده نشد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: لذا اولین نکته ای که در خصوص اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵ می توان به آن اشاره کرد این بود که علیرغم همه توافق هایی که در خصوص حل مشکلات  اقتصادی با طرف های غربی انجام شد متاسفانه بخش زیادی ازاین تعهدات زمین ماند و لذا انتظارات مرتبط با اجرای برجام در اقتصاد ایران بر آورده نشد.

وی تاکید کرد: این بدعهدی ها به همگان ثابت کرد اگر ما با دشمنان توافقی هم بکنیم متاسفانه به دلیل بدعهدی و خصومت ذاتی غرب با انقلاب اسلامی، عملیاتی نمی شود و این نقض عهدها تایید مجدد فرمایشات مقام معظم رهبری بود که باید رویکرد اقتصادی مان مبتنی بر اقتصاد مقاومتی باشد.

پورابراهیمی در تحلیل اقدامات دولت در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی عملکرد دولت را به سه دسته اقدامات قابل قبول، اقداماتی که تا حدودی قابل قبول و ارزیابی است و اقدامات غیرقابل قبول تقسیم کرد و گفت: یکی از موضوعات مهم در اقتصاد مقاومتی  بحث کاهش سهم نفت در بودجه عمومی کشور بود که ما در پایان سال ۹۴ بودجه سال ۹۵ را بررسی می کردیم با دولت توافق کردیم که بتوانیم در این حوزه اقدامات خوبی انجام دهیم خوشبختانه این  توافق شد و در سال ۹۵  سهم نفت از بودجه عمومی کشور به ۲۵ درصد رسید و شرایط مثبتی را در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در این حوزه فراهم کرد.
ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 3 فروردین 1396 | 09:38 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات