دعای فرج برترین110 - مطالب خرداد 1396بهتر است نهاد برگزار کننده انتخابات یک نهاد مستقل و بی طرف باشد/انتخابات شورا و ریاست جمهوری نباید همزمان برگزار شود/باید در تایید صلاحیت داوطلبان شورا نظارت دقیق تری شود
به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، به نقل از آوای ماغر ، کریم افتخاری در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار این پایگاه خبری به بیان دیدگاه های خود در زمینه راهکارهای برگزاری سالم انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا پرداخت.

دبیرسیاسی اسبق خانه دانشجوی تهران گفت: بهتر است نهاد برگزار کننده انتخابات یک نهاد مستقل و بی طرف باشد.
کریم افتخاری،کارشناس ارشد علوم سیاسی، استاد حوزه و دانشگاه، پژوهشگر و  نویسنده  کتاب پرطرفدار احزاب، تشکلها و جریان های سیاسی ایرانِ امروز ,در دانشگاه های معتبر کشور است که در این مصاحبه به سوالات خبرنگار آوای ماغر پاسخ داد.

آوی ماغر-در خصوص مفهوم دموکراسی دینی و  انتخابات  چه دیدگاهی دارید ؟

مردم سالاری دینی به تعبییراندیشمندان اسلامی  یعنی  حاکمیت مستقیم و غیر مستقیم مردم بر سرنوشت خویش در جامعه با توجه به  عناصر  توحید، نبوت و  عدالت و در نهایت رعایت شئونات  اخلاقی در جامعه هست  .

آوی ماغر-نظرتان در خصوص مردم سالاری  دینی و نقش انقلاب اسلامی در این مردم سالاری دینی چیست ؟

مفهوم مردم سالاری دینی در جهان برای اولین بار در ایران  به کار رفت  و جمهوری اسلامی مبدا این مفهوم براساس دیدگاه امام خمینی بنیان گذار جمهوری اسلامی  که((فرمودند میزان رای ملت  است)) اولین بار در ایران بعد از انقلاب ۱۳۵۷ اجرایی شد .این مفهوم با مفهوم غربی آن تفاوت دارد .

آوی ماغر-تفاوت مردم سالاری دینی با غربی در چیست؟

در مفهوم مردسالاری دینی  این استنباط می شود که دین با ساز و کار و مکانیزم هایی که دارد می تواند در کنار سیاست به اداره حکومت در جامعه بپردازد و دین و سیاست طی 38 سال اخیر در ایران نقش بارزی را در کنارهم ایفا نمودند، طوری که اندیشمندان و سیاسیون شرق و غرب براین موضع اعتراف کردند . اما در تعریف غربی  دین نمی تواند در کنار سیاست قرار گیرد در عین حال در تمامی حکومت های سکولار و سکولار غربی  این موضوع در حد شعار باقی مانده  است .

آوی ماغر-شاخصه های اصلی یک انتخابات سالم چیست ؟

مهمترین شاخصه  اصلی  مُر قانون می باشد.  وقتی از یک انتخابات سالم حرف می زنیم که برای مجریان انتخابات  منافع جمعی بر منافع شخصی برتری داشته باشد ؛بنابراین  باید قانون گرایی فعالان و مجریان انتخاباتی و حاکمیت اخلاق در تمام شئونات جامعه و رقابت سالم در چارچوب قانون و اسلام باشد .

آوی ماغر-نقش فرمانداران به عنوان مجریان اصلی انتخابات در سراسر کشور در انتخابات سالم را چگونه ارزیابی می کنید ؟

 مسئولان کشور بخصوص فرمانداران و بخشداران  که بار اصلی برگزاری انتخابات را برعهده دارند  نقشی اساسی ، بارز و پررنگ دارند  . در عین حال که نقش اصلی در انتخابات را وزارت کشور برعهده دارد اما بار اصلی و درگیر شدن با انتخابات با فرمانداران وبخشداران است . در این بین وظیه آنها کلیدی است ؛چون آنها هستند که باید از حق الناس دفاع کنند،آنها هستند که باید با برگزاری انتخاباتی سالم روحیه امید به آینده و نظام را دل مردم زنده کنند.ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: شوراْ انتخاباتْْ قانون ْ آوای ماغر ْ برترین110،

تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 | 10:29 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

رهبر انقلاب در دیدار دانشجویان و در واکنش به حوادث تروریستی تهران:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به حوادث تروریستی تهران فرمودند: اتفاقات امروز در اراده‌ مردم تأثیری نخواهد گذاشت و همه بدانند این‌ها کوچک‌تر از آن هستند که بتوانند در اراده ملت و مسئولین کشور اثری بگذارند.


Image result for ‫رهبر انقلاب‬‎

ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: رهبر انقلاب ْ ایران ْ امام خامنه ای ْ تروریسمْ برترین110،

تاریخ : پنجشنبه 18 خرداد 1396 | 10:33 ق.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات

اصلاح‌طلبان «دولتی» لیست امید را در «تاریکخانه اشباح» بستند/ایجاد کمیته حقیقت‌یاب برای چگونگی تدوین لیست امید/عارف «ماشین‌امضای» جریان اصلاحات دولتی شده است

خبرگزاری فارس: اصلاح‌طلبان «دولتی» لیست امید را در «تاریکخانه اشباح» بستند/ایجاد کمیته حقیقت‌یاب برای چگونگی تدوین لیست امید/عارف «ماشین‌امضای» جریان اصلاحات دولتی شده است

عضو شاخص شورای مرکزی حزب مردم سالاری به زوایای پیدا و پنهان لیست امید برای شورای شهر تهران توسط برخی از اصلاح‌طلبان پرداخت و تاکید کرد که قرار است کمیته حقیقت‌یاب برای چگونگی تدوین لیست امید تشکیل شود.
رضا جلالی عضو شاخص شورای مرکزی و دفتر سیاسی حزب مردم‌سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس به جزئیات و چگونگی بسته شدن لیست امید برای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران پرداخت.

به اعتقاد وی یکی از بزرگ‌ترین معضلاتی که آینده کشور را تهدید می‌کند رویکرد دموکراسی توده‌ای که شبه دموکراسی محسوب می‌شود، توسط اصلاح‌طلبان دولتی پی گرفته شده است.

جلالی در همین خصوص اضافه کرد: اصلاح‌طلبان دولتی با نقش‌آفرینی احزاب نوظهور و غیرفعال که حتی پروانه فعالیت از وزارت کشور را هم ندارند، همچون حزب اتحاد ملت ایران به صورت مستقیم چهار عضو و غیرمستقیم هفت عضو خود را با رانت‌های پشت‌پرده وارد لیست امید کرده است.

*اصلاح‌طلبان «دولتی» لیست امید را در «تاریکخانه اشباح» بستند

عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری تأکید کرد: اصلاح‌طلبان دولتی با استفاده ابزاری از عارف به خصوص در جریان حزب کارگزاران سازندگی و رقابت نوظهور حزب اتحاد ملت ایران، وارد عرصه انتخابات شدند و به کام خود و به نام اصلاحات احزاب 24 گانه شناسنامه‌دار اصلاح‌طلب را نادیده گرفتند و در تاریکخانه اشباح به بستن لیست طبقه‌بندی شده به کلی سری خود و بدون هیچگونه شفاف‌سازی برای انتخابات شورای شهر تهران اقدام کردند.

جلالی معتقد است که حزب کارگزان سازندگی و حزب اتحاد ملت ایران جریان اصلاحات را استحاله کرده‌اند و اصلاح‌طلبان را به انحصارطلبان تغییر شکل داده‌اند.

وی می‌گوید که از 700 داوطلبی که فرم مربوط به شورای سیاست‌گزاری اصلاح‌طلبان را پر کرده بود و قرار بود بر اساس فرم مزبور امتیازبندی شود، یک کارگروه 14 نفره به ریاست ترک‌نژاد و قائم‌مقامی جواد امام و 12 عضو دیگر به صورت فرمایشی تشکیل جلسه داد و لیست 133 نفره‌ای از آن استخراج کردند.

جلالی در همین خصوص خاطرنشان کرد: افرادی همچون موسوی لاری  و برخی از عوامل ذی‌نفوذ در بنیاد باران و بنیاد امید ایرانیان (این دو بنیاد NGOهای اجتماعی محسوب شده و جزو تشکل و احزاب سیاسی به شمار نمی‌آیند)‌ وقتی گزینه‌های خود را در لیست 133 نفره ندیدند، کارگروه 14 نفره را حذف کردند و 100 نفر دیگر را به انتخاب سلیقه‌ای خود به عدد 133 اضافه و عدد 233 نفری اینبار با تشکیل مجدد کارگروه هفت‌نفره اقدام به استخراج لیست 42 نفره کردند.

*مرعشی‌ برای اعضای لیست امید تخصص سازی کرد

عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری ادامه داد: جالب اینجا است با مساعده‌ای که آقای مرعشی پدرخوانده حزب کارگزاران صورت دادند، تخصص‌هایی را برای انتخاب اعضای نهایی 21 نفره در نظر گرفتند. سوال اینجاست که این آیتم‌ها بر اساس چه موضوع و محوری انتخاب شده است و انتخاب‌کنندگان این تخصص‌ها چه اولویت‌هایی را در دستورکار داشته‌اند.ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: رضاجلالیْ مردمسالاری ْ حزب ْ دولتْ امیدْ برترین110،
دنبالک ها: فارس،

تاریخ : سه شنبه 16 خرداد 1396 | 10:26 ب.ظ | نویسنده : کریم افتخاری | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات